Skocz do zawartości

Zablokowane [ Temat archiwalny ;) ] Liga 24


Maximal

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, sorry, Szmelcostrada mi siadła :/

 

A więc nikt pracy nie oddał - trudno =p W takim razie potrzebny nam nowy temat. Ja go nie podam, bo nie mam po pierwsze czasu, po drugie pomysłu. Wznowieniem zabawy zajmę się jutro (sry, dzisiaj mam inne priorytety :3).

Ogłaszam "przetarg" na najciekawszy temat. Możecie sami zdecydować, co chcecie tworzyć w szóstej turze. Jutro zdecydujemy, który pomysł wygra :)

 

Ja spadam, pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 609
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

Głupie tematy dajecie ;). Ja bym chętnie widział taki, który zaraz podam poniżej i sam chętnie bym wziął udział, ale ostatnio na dupie nie mogę usiąść i na kolejną rundę ligi 24 zapiszę się chyba w połowie lutego, po sesji.

 

Typ gry: Tower Defence. W skrócie chodzi o to, że jest określona ścieżka którą ida potworki, a my musimy za pieniążki kupować różne wieże czy inne przeszkadzajki, które będą skutecznie eliminować potwórki, ponieważ celem gry jest niedopuścić aby potworki przeszły całą ścieżkę. Po każdym przejściu kolejnej hordy potworków dostajemy kasę na lepsze uzbrojenia, gdyż przeciwnicy są coraz silniejsi, krótko mówiąc gra typu survival, ale z konkretną formą (potwory, ścieżka, wieże czy inne przeszkadzajki na drogach, ale nie musi być klimat średniowieczny), a nie takie "zróbcie byle co" z pierwszej tury. :D

 

Tutaj macie 2 przykłady wykonane we flashu:

http://www.playgamesclub.com/online-games/...er-defence.html

http://novelconcepts.co.uk/FlashElementTD/

 

Lubię tego typu gry, więc chętnie pograłbym w te wasze wypociny. :) Gra jest nietrudna do zrobienia (potworki chodzą po okreslonej ścieżce - path, wieże można powiązać relacją z niewidzialnymi obiektami typu koło, które przy kolizji z potworem pobiera jego id i blokuje sprawdzanie innych kolizji do czasu gdy kolizja z pierwszym potworem ustanie ; przekazanie wieży id potworka itd.) i co najważniejsze - ciekawa, gdyż rodzaj i rozmieszczenie broni decyduje czyli taktyka są najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli taktyka...

 

Hmm, takie gry mają często do siebie, że wystarzczy kupićjak najwięcej jak najdroższego sprzętu i voila :P.

No ale też wyjątki są...:D

 

No i tak to wygląda - przyjdzie jeden mądry człek, wrzuci swoje trzy grosze, a że Admin to i repekt jest, i wszyscy są za =P.

No, ale jako iż już 2 głosy na ciebie to ja też jestem za twym pomysłem :).

Tylko odjąłbym to że ma być ścieżka - to już pozostawić inwencji (Byle tylko nie że ze wszystkich stron, bo to nietaktytczne byłoby naprawde;))

 

-Maurycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
A ja pomysłu Ranmusa nie popieram, bo to w sumie klon pierwszej tury, a ja chcę coś nowego smile.gif
Tylko, że jak ciągle będą dawane zbyt ogólnikowe tematy ala survival, logiczna, platformówka czy co tam jeszcze, to się okaże, że niedługo skończą się pomysły. Panowie, bardziej konkretna tematyka! Łatwiej porównać, większa mobilizacja + czynnik innowacji. :)

 

 

Hmm, takie gry mają często do siebie, że wystarzczy kupićjak najwięcej jak najdroższego sprzętu i voila
No ale to już nie nasza wina, że twórca się nie postarał. ;P I co do ścieżki, uważam, że powinna być, gdyż taka jest idea gry Tower Defence (chyba, że zrobisz ich parę), bo inaczej wyjdzie już naprawdę zbyt podobny temat do tego z rundy 1. TD to ściśle określony typ survivala i jednak nie można go zbyt mocno modyfikować. ;P

 

 

skell ale moje klony maria sąnietypowe, u mnie nie ma takiej poprostu platformówki żeby isc i zabijac goomby, np Mario get it, to nie jest typowe mario...
Klon to klon, koniec dyskusji.*

 

 

A zresztą róbcie se jak chcecie, rzuciłem tylko tematem. Wiadomo, że wszystkim się nie dogodzi. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Analogia do twojego toku myślenia z posta 404 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około dziewiątej startujemy z szóstą turą, więc pora podjąć jakąś decyzję. Ja, jak już pisałem, jestem za pomysłem Ranmy, bo jest on najbardziej konkretny, toteż nie powinno być problemu z pomysłem :)

 

Btw, niektórzy pewnie powiedzą, że się podlizuję, ale prawda jest taka, że reszta tematów jest zbyt ogólnikowa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skell ale moje klony maria sąnietypowe, u mnie nie ma takiej poprostu platformówki żeby isc i zabijac goomby, np Mario get it, to nie jest typowe mario...

Akurat nie miałem na myśli ciebie, tylko tak ogólnie :P

 

 

I co do ścieżki, uważam, że powinna być, gdyż taka jest idea gry Tower Defence (chyba, że zrobisz ich parę)

No myślałem własnie żeby kilka, tak 3 czy 4 :).

 

...podlizuję...

Ty podlizywaczu :P

"No pie for YOU!"

A tak szczerze, to musze wygrać by narzucić wam następny temat na który nikt nic nie zrobi (np, symulator załatwiania potrzeb fizjologicznych XD).

Jutro mam dwie informatyki, to se będe mógł pomyśleć XD

 

-Maurycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...