Skocz do zawartości

Zablokowane Arkanoid 3D


LionX Dagger

Rekomendowane odpowiedzi

24.11.2006

Witam

Zapewne każdy z was pamięta tą jakże wspaniałą klasykę zwaną Arkanoid która wywodzi się z jeszcze starszej klasyki zwanej Pong mniejsza oto co prawda mój Arkanoid nie jest aż tak dobry jak oryginał ponieważ z lenistwa już mi się przy niej nie chce siedzieć a więc czego moja gra nie ma z porównaniem do oryginału otóż niema tylu level?i co w oryginale , nie posiada żadnych power up'ów ,no i z całą pewnością nie posiada tak fajnego sposobu odbijania piłką co w oryginale ale moja gra posiada 11 level?i (robione na wzór z oryginalnego Arkanoidu) jest w 3d co zapewne niektórych ta wiadomości nie ucieszy XP a i ma straszny błąd którego nie wiem jak się pozbyć bo gdy piłka uderzy mi o kant niezniszczalnego klocka to się blokuje XP (i trzeba grać od nowa) a i co ważniejsze w tej grze nie ma sav?ów a trzeci level jest tak trudny że nawet ja go nie przejdę XP więc wątpię żeby wielu z was dotarło dalej niż do trzeciego level?u no to by było chyba tyle jak narazie a gra się strzałkami lewo i prawo

Update 14.11.2008

Tytuł: Arkanoid 3D

 

Gatunek: zręcznościówka

 

Opis: zbij wszystkie klocki na 33 planszach i dojdź do bossa.

w dojściu do bossa będą ci pomagały power up'y takie jak : 3 piłki , laser, dodatkowe życie , spowolnienie piłki , łapacz piłek , podwójny rozmiar, skrót do następnej planszy.

plansze nie są proste a boss potężny powodzenia żołnierzu

 

Sterowanie: 

strzałki : lewo , prawo

power up : spacja

sepuku : f12 (jeśli utkniesz)

pausa : P

 

Download:>>Download<<

Rozmiar pliku: 1.2mb

 

 

Autorzy:

Programowanie:
LionX Dagger

Fabuła:
Taito Taitronics

Grafika:
z orginalnego arkanoid i lionX Dagger

Dźwięki:
z game maker

Muzyka:
z Arkanoid i RPG Maker

Screeny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Spalic Patrysława na stosie! XD LionX radze ci nie porzucać tej gry, przyśpiesz trochę piłeczkę i paletkę (najlepiej daj sterowanie myszką), zmień tekstury, dodaj muzyczke i bonusy to będzie prawdopodobnie jedna z najlepszych gier 3d zrobionwch w gm. Fajnie jakbys zrobił edytor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka leci odbija się ciągle pod tym samym kątem, rozgrywka jest nudna. Nie dotrwałem nawet do drugiego levelu. Podoba mi się idea przeniesienia Arkanoida z 2D w 3D.

4.9/10 - w grze jest dużo do poprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi udało się przytrzmać piłkę między deską a ścianką i wtedy piłka stała w miejscu i migała a po dłuższej chwili zniknęła. Prawdopodobnie wyleciała za planszę.

I jeszcze coś po dłuższym graniu na tym samym levelu piłka jest ch :nuke: lernie szybka.

Pozatym nie udało mi się jej podkręcić tak jak to w pożądnych 2D arkanoidach.

 

EDIT:

 

Doszedłem do trzeciego levelu

Fajnie że zrobiłeś plansze takie jak w oldsqulu. Ale jeszcze coś po deathdzie piłka powinna się spowolnić do startowego speedu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko spodziewać się żeby gra była lepsza gdyż zrobiłem ją w dwa dni od pomysłu do wykonania

i tak jestem zdziwiony że tylu osobom ta gra się podoba

co do poprawienia błędów takich ja fizyka to nie umiem lepszej zrobić a dowiadywać się jak zrobić taką fizykę jak w oryginale mi się niechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj takim skryptem:

Kolizja piłki z paletką

uu=point_direction(x,y,other.x,other.y)
ua=direction
direction=ua+uu/2

Origin piłki i paletki powinien być na środku sprite'ów ich masków.

 

EDIT: Matthew mnie wyprzedził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zmienił tekstury, dodał jakąś delikatną muzyczkę w tle, poprawił błędy ortograficzne i dodał bonusy gra byłaby no może nie rewelacyjna jakaś ale na poziomie ;)

Póki co też nie jest źle...

 

Popraw to co mówiłem i będzie spoko :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Hmm nie sądziłem ze kiedykolwiek wrócę do tej gry ale oto proszę nowa wersja

co się zmieniło

są wszystkie plansze z oryginalnego arkanoida

lepsze high score

doszedł custom level

bossa zamiast 50 razy wystarczy uderzyć 30 razy

no i co najważniejsze kolizja piłki z otoczeniem jest zmieniona choć rzadko ale czasem się zdarza ze utknie

no i doszła pauza pod przyciskiem 'P'

F12 : samobójstwo jakby piłka gdzieś utknęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Custom Level ma złą nazwę. Myślałem, że będzie jakiś edytorek leveli, a ta opcja będzie służyć do ich wczytywania, a tu guzik - zwykły Load Game.

 

Gra wciąż nie ma takiej jakby arkanoidowej płynności. Owszem, poprawiono wiele rzeczy, ale tak samo wciąż wiele rzeczy wymaga poprawek (z muzyką na czele).

w starej skali - 6/10

w nowej - 3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...