Skocz do zawartości

Dlaczego?


Luki251

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego jak robię pewien obiekt w kształcie kulki i naciskam enter to nie chce mi przejść do następnej

rundy.Powiem wam od początku :thumbsup: .Widziałem dzisiaj nowy post który miał nazwę jak zrobić menu.Tutaj na forum jest trzeci od początku.Tam się ktoś pytał jak zrobić menu.Taki jeden mu tam dał link.

W tym linku było napisane jak zrobić menu.Ale jak zrobiłem menu i nadusiłem nowa gra to score i pasek życia mi znikały.Wiec postanowiłem zrobić własne menu.Zrobiłem kulke i zrobiłem też napis nowa gra.W kulce zaznaczyłem kolsion z nową grą i tam napisałem skrypt if (room_next(room) <> -1)

room_goto_next();.Zaznaczyłem też w kulce że gdy nacisne enter(albo jakiś inny klawisz),to kulka ma lecieć w stronę nowa gra z szybkością 100,tak żeby prawie nie bylo jej widać.Czemu jak kulka wleci w nowa gra to mi się nie uruchamia następna plansza gdzie już idzie grać w grę? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Roomy nie są rozpoznawane po numerach, a po nazwach. Co chciałeś uzyskać tym warunkiem?

 

P.S. Nazywaj tematy jakoś normalnie.

Tutaj nie masz racji. Roomy są rozpoznawane po numerach, a nie nazwach, jak wszystko w GM - sprites, sounds, scripts, fonts itd. Indeks zaczyna się zawsze od 0. Można stosować nazwy, ale to są odzwierciedlenia indeksów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Roomy nie są rozpoznawane po numerach, a po nazwach. Co chciałeś uzyskać tym warunkiem?

 

P.S. Nazywaj tematy jakoś normalnie.

A jak dasz show_message(room_jakistam) to pokaże się jednak liczba :]

 

 

Roomy sa rozpoznawane po numerach i po nazwach.

Może tekst jest prześwitujący - wtedy kolizja zajdzie tylko i wyłącznie jeżeli będzie kolizja na nieprześwitującej części napisu, zresztą wrzuć do uploadera ten plik to zobaczę o co tam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład. Chcesz z pośród 100 obiektów wybrać ten który jest najbliżej pozycji x, y. I jak byś zbudował wyszukiwarkę? No nie da się jak masz same nazwy ;D Bo jeden obiekt nazywa się "but" a drugi "kalesony". Łatwiej jest liczyć od 0 do 100 niż budować nazwy za pomocą kilkunastu znaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...