Skocz do zawartości

Szukam mappera:)


Phantom

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w RPG Maker można zrobić świetną grę, bawiąc się w RUBY. Jednakże ponad 90% gier w cale nie ma kombinowania w RUBY, a rozkładając to bardziej, to:

a)20% gier jest robione na odwal się.

b)40% to robienie samych mapek i eventów

c)30% to zmienianie całej bazy danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To The Moon powstał w RPGMaker i to jest najlepszy dowód na to, że w tym programie można zrobić świetną grę :-) . Najważniejszy jest pomysł, a jak ktoś ma pomysł, to już obojętne w czym to będzie realizować, byle zrealizował.

Prawda.

Gracz ma gdzieś jak i w czym to zrobiłeś. Liczy się tylko efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe w czym robili bf3 albo gta IV. Mi się zdaje ,że to gm:studio lub podobnie.

BF3 powstało na Frostbite, a GTAIV na RAGE, a jak się te silniki oprogramowuje to wiedzą ci co z nich korzystają - może w C++, może własnymi językami skryptowymi.

 

Ja osobiście znam kolesia, który mówi, że nigdy nie zagra ani nie kupi gry z Game Maker czy RPG Maker.

Rozumiem, że ten Twój kolega specjalnie każdą grę bada w internecie czy czasem nie została zrobiona w jakimś makerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boad

Powinieneś mu powiedzieć, że gra jest napisana w C++, a później jak mu się spodoba powiedz, że to GM. :D

Ja osobiście znam kolesia, który mówi, że nigdy nie zagra ani nie kupi gry z Game Maker czy RPG Maker.

Z RPG Makerem jest tak, że może nie lubi jRPG i przez to mu się nie spodoba, ale Game Maker... ?

 

Racja, z RPGMakera można wytrzasnąć świetną gierkę, nawet taką która będzie lubiania przez miliony

Parallel Worlds jest świetny i z RPG Makera XP, wciąż czekam na drugą część. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...