Skocz do zawartości

Mam do oddania klucz GM8.1


Threef

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiedział że też chce klucz, może ma np. 2 i chce startować dla samej rywalizacji

Dokładnie. Ale z rozpoczęciem trochę poczekamy. Może jeszcze się ktoś chętny znajdzie. Chociaż 1 Października to dobry termin. xD

 

Więc będziemy robić pojedynki 1 vs 1, każdy z każdym?

Ustalimy jakiś grafik, czyli kto z kim, ale terminy pojedynków będą ustalali sami pojedynkujący się. Tak aby było wszystko na luzie.

Dzień przed będzie głosowanie/losowanie tematów.

Zrobimy tak że 1-2 razy będzie można sobie przedłużyć termin w pojedynku. [Koło ratunkowe]

Jaki termin robimy? Pojedynki 1? 2 dniowe? Tygodniowe? Przedłużenie będzie pozwalało na 2x więcej.

 

Zaraz zabieram się za przypominanie sobie PHP. Muszę napisać formularz który pozwoli nam losować tematy. :P

 

Edit:

Będziemy oceniać w ten sposób:

Z pośród 2 gier biorących udział w pojedynku wybierać będziemy lepszą w odpowiedniej kategorii. Teraz proszę o propozycje kategorii gdybym o czymś zapomniał, albo byście byli przeciw.

Grywalność, Fabuła, Grafika, Muzyka, Humor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie rozumiem? Jak przez neta? Zasady będą bardzo podobne do Ligi24 z tym że za każdym razem będzie tylko 2 uczestników. (Ale w jednym czasie może być kilka pojedynków).

 

Teraz najważniejsze to: Ile dajemy czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł był taki aby każdy na każdy pojedynek zrobił osobną grę. Z limitem 2 tygodni i 55 pojedynkami (11 uczestników) będzie ciężko. :P

 

No chyba że że rzeczywiście rezygnujemy z 1 vs 1 w takiej formie i wszyscy robią grę na ten sam temat, a po prostu oceniane są poszczególne gry pomiędzy sobą i każda dostaje 1 punkt za wygrany "pojedynek". I wtedy musiało by być ustalone stałe jury. I było by sporo pracy z ocenieniem. :/

 

Edit: Co do grafiki to można by zrobić tak jak opisałem to w pierwszym poście: Zrobić temat na forum i każdy uczestnik musiałby wrzucić tam wszystkie grafiki jakie chce użyć w swojej grze, tak aby każdy mógł z nich skorzystać. Dzięki temu były by równe szanse i nie było by ograniczenia w grafice. Ale z tym wiąże się się też to że ktoś może oszukiwać i wrzucić najważniejsze grafiki dopiero pod koniec terminu. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz DropBoxa to na kompie masz folder, który jest wspólny dla wszystkich komputerów zalogowanych na koncie.

 

My na studiach założyliśmy sobie DB i przesyłamy wszystkie mroczne informacje : DD

Nie ma osoby, która by tego nie używała, ktoś z czegoś zrobi ściągę czy opracowanie egzaminu i każdy ma do tego dostęp.

6QEwq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo robimy z muzyką?

 

Hmm... teraz myślę że to nie jest dobry pomysł. Niby są wyrównane szanse pod względem grafiki ale trzeba wtedy pozbyć się kategorii z oceniania. Byłoby zwykłe głosowanie "XXX jest ogółem lepsza YYY". A wtedy nie pozostaje zbyt duże pole do popisu. Albo robisz dobrą grę, albo śmieszną. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przykładowy tileset jaki zrobiłem

Tileset

Hmm to po prostu ukarze możliwości programistyczne uczestników. I wtedy będzie dla wszystkich po równo.

[EDIT]

Okej to może jest tak, że każdy z nas ma własną grafę i git.

Ale wtedy skąd wziąć efekty dźwiękowe? Bo nikt nie będzie używał tego shi*u co z gm-em dali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa każdy z każdym będzie trwać zbyt długo. Zgłosiło się 9 osób czyli wyjdzie 63 dni kodzenia, jeśli będzie tydzień na zrobienie.

Ja jestem za drabinką i za tygodniem. W weekendy przeważnie nie mam ochoty nic robić a jak mam to zawsze kumple wyciągną do baru albo na rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Więc przebieg konkursu będzie wyglądał tak:

  • Robimy listę uczestników
  • Będzie działała strona na której będziemy mogli dodawać propozycje tematów, głosować na najlepsze oraz głosować na te które powinny wypaść
  • Po tygodniu głosowanie się zakończy a tematy zostaną przypisane do poszczególnych rund. Wszystko w taki sposób aby było tajemnicą
  • W jakiś magiczny sposób wylosuję kolejność. Wszystko będzie nagrane i wrzucone na YouTube by nie było podejrzeń
  • Pojedynkujący się ustalą wspólny, obu odpowiadający termin. Termin zostanie zapisany na stronie
  • Gdy nadejdzie termin pojedynku temat zostanie ujawniony
  • Dostępny będzie formularz w którym uczestnicy będą mogli oddać grę. Zwykłe pole tekstowe w którego miejsce podacie link to downloadu
  • Po upłynięciu tygodnia formularz zostanie zablokowany i rozpocznie się tygodniowe głosowanie
  • Jury będzie pisało rozprawkę na temat gier (5-10 zdań). Z zebranych recenzji będzie wynikało która gra wygrała pojedynek. Będzie też od razu widać dobre i złe strony każdej z gier
  • Jeżeli pojedynek był w pierwszej drabince to przegrany spada do drugiej drabinki, jeżeli w drugiej to odpada z konkursu. Zwycięzca przechodzi to następnego pojedynku

Rezygnujemy z wspólnej grafiki i muzyki. To nie ma sensu. Będziemy oceniać gry za całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko.

A chciałem oznajmić że ukończyłem skrypt dodawania/głosowania na tematy. Mam tylko problemy z tym aby głosowanie zakończyło się o danej godzinie. :P

Ale nie chce mi się robić automatycznych drabinek, więc nie będę brał udziału we własnym konkursie. :( Będę wszystko koordynował ręcznie jako juror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...