Skocz do zawartości

tak jak w grze Comandos


dyzmek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić tak jak w Comandosie że są obrazki na górze w pasku bohaterów i tak , obrazki bohaterow ida za ekranem , po klikniecia na danego zawodnika np sapera albo snipera przerzuca mnie do niego albo zaznacze paru zawodnikow to idzie paru ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powiem inaczej zrobilem caly pasek i powkladalem do niego kolejno w okna awatary danych zawodnikow spaera , strzelca , szpiega itd i jak np klikne na sygnaturke szpiega przenosi mnie do niego , i jak zorbic by ten caly moj pasek z moimi zawodnikami zolnierzami szedl za kazda z postaci i po klikniecia na danego zawodnika zolnierza przenosilo mnie do niego. a pasek ciagle ma isc za rommem i dany gracz tez, dziekuje za pomoc ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rysujesz pasek w sposób który podałem ci w poprzednim poście. Jak chcesz żeby po kliknięciu w któryś awatar przeniosło cię to użyj funkcji collison_rectangle. Ja bym to zrobił tak, że robisz objekt myszki z niewidzialnym spritem który porusza się razem z myszką:

STEP obj_cursor

GML
x=mouse_x;

y=mouse_y;

 

STEP obj_controler

GML
if collision_rectangle(x1,y1,x2,y2,obj_cursor,1,0) && mouse_check_button_pressed(przycisk)

{

bohater.x=saper.x;

bohater.y=saper.y;

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć także skryptu

 

GML
// mouse_region( x1, y1, x2, y2 )

return ( mouse_x > argument0 && mouse_x < argument2 && mouse_y > argument1 && mouse_y < argument3 );

 

//zwraca true jesli nastapi klikniece myszka we wskazanym regionie</span>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...