Skocz do zawartości

Unexpected error when running the game.


Paulik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pewien problem . Robiłem od nowa grę ,na początku był problem "Failed to run the game" czy jakoś tak ,lecz rozwiązaniem tego problemu było zmiana nazwy backgrounda , lecz mam nowy problem gdy klikam "Run the game" gra się załaduje (progress bar dotrze do końca) wywala mi MsgBox a w nim treść "Unexpected error when running the game." Szukałem rozwiązania na Angielskich forach lecz nikt konkretnie nie pisał w Wiki pisze że to problemy antywirusa / mp3 . To nie prawda nie miałem MP3 a Zaporę sieciową oraz Antywirusa wyłączyłem . Nie znam rozwiązania dla tego problemu . Dodam że jest to dla mnie bardzo ważny projekt gry -,-

 

Mój system:

nxfe.jpg

 

 

Korzystam z laptopa Lenovo B560

 

 

 

PROSZĘ O POMOC !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj plik projektu, przyczyn takiego błędu jest masa. Najczęściej to źle ponazywane zasoby.

 

Przykro mi lecz nie mam takiego pozwolenia :/

 

 

Mogę jedynie opisać co tam mam i komendy podać.

 

Z innymi grami nie mam problemów ta jedynie coś tak , najważniejsza i najwięcej kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdź scripts>check resource names

 

Innymi przyczynami może być niepoprawne użycie funkcji execute_*, może to być także wina dllów trudno powiedzieć. Najlepiej jak byś wyłączał bloki kodu z działania komentując je /* */ i w ten sposób możesz metodą prób i błędów przybliżyć się do miejsca gdzie jest błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdź scripts>check resource names

 

Innymi przyczynami może być niepoprawne użycie funkcji execute_*, może to być także wina dllów trudno powiedzieć. Najlepiej jak byś wyłączał bloki kodu z działania komentując je /* */ i w ten sposób możesz metodą prób i błędów przybliżyć się do miejsca gdzie jest błąd.

 

Wgl. Mam wersje 8.1 i nie mam czegoś takiego jak scripts (żadnej zakładki)

 

Dam Ci kody jakie występują :

 

 

 

{
move_towards_point(mouse_x,mouse_y,6) 

  image_index = direction * image_number/360;
  image_speed = 0; 
  

}

 

 

draw_background(mapa,view_xview+200 -(view_xview/2), view_yview+150-(view_yview/2))

 

 

se.png

 

 

se2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdź scripts>check resource names

 

Innymi przyczynami może być niepoprawne użycie funkcji execute_*, może to być także wina dllów trudno powiedzieć. Najlepiej jak byś wyłączał bloki kodu z działania komentując je /* */ i w ten sposób możesz metodą prób i błędów przybliżyć się do miejsca gdzie jest błąd.

 

iolc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz gdy miałem Unexpected error był gdy miałem zbyt dużo kodu w obiekcie. Spróbuj coś wyciąć i zobacz czy działa.

Możesz jeszcze spróbować zrobić nowy projekt i wszystko do niego wyeksportować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj GM-a do najnowszej wersji.

Ewentualnie ściągnij legalną wersję Lite, skoro kod, który masz w projekcie nie wymaga używania scrackowanej wersji.

 

Miałem na początku problem bo w wersji Lite nie można używać parę rzeczy . Mam wersje PRO . Gra się uruchamia , progressbar się załaduje a potem ten wkur*iający błąd -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...