Skocz do zawartości

Mapa


McTyskie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, bo w GM jest opcja ze mozemy zrobic sobie mape tyle, ze nei wiem czy warto tam robic mape czy uzyc jakiegos edytora map? Jak wy robicie mapy? widze ze jesli chodzi o platformowke to GM wystarczy przynajmniej moim zdaniem a co jesli chodzi o inne typy gry?

 

A jesli zrobic mape pod RPG w GM to jak to zrobic? Ziemie zrobic jako "tlo" i na to nakladac drzewa domy itp czy zrobicz wszystkie czesci typu trawe, ziemie, drzewa itp i nakladac? prawde mowiac 2 opcje probowalem i nie daje rady albo cos zle robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi raczej o to jak zrobic mape, jakiego sposobu uzyc a nie o wielkosc ale dzieki ;)

 

probowalem zrobic tile ale nie wiem jak je w GM nalozyc na siebie, najpierw nakladam trawe potem proboje postawic dzrewo i go nie widac dopiero gdy wlacze "run the game" widac to drzewo.

 

Zastanawiam sie czy zeby zrobic tile nie jest potrzebna pelna wersja GM? Mecze sie juz z kupnem 2tyg i jeszcze potrwa to pewnie kilka miesiecy... PayPal poprostu jest do bani...

 

 

 

 

A wiec hmm moze zmienie pytanie, jak zrobic mape pod RPG w GM(simple mode)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Przy układaniu tilesetów jest opcja głębokości/warstw, wiec nie powino być problemów. Ja napisałem sobie własny edytor map, ale każda gra musiała by mieć swój specyficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem na simple mode caly czas, i nie mam tej pionowej strzalki jak sie domyslam to przez simple mode. Hmmm moze odswieze temat za jakis miesiac jak w koncu mi sie uda przeslac kase na paypal... moze wtedy nawet nie bede mial juz tego pytania. Btw do bani ze zrobili zakup tylko przez paypal... jak by normalnie nie mozna bylo im kasy wyslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...