Skocz do zawartości

M@ILOSZ

Użytkownicy
 • Postów

  333
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O M@ILOSZ

 • Urodziny 19.04.1995

O mnie

 • Skąd
  o, stamtąd
 • Płeć
  Male

Osiągnięcia M@ILOSZ

Forum Veteran

Forum Veteran (6/13)

0

Reputacja

 1. A ty właściwie chcesz tylko policzyć, czy móc się odwołać do konkretnego obiektu? PS: Jeśli Ci obojętne czy liczyć sprity, czy obiekty to liczenie obiektór jest zdecydowanie łatwiejsze.
 2. 1. Save i load koniecznie 2. Przeszłość, teraźniejszość, albo przyszłość 3. śródziemnomorski
 3. No ale to znaczy, że pozwala odczytywać tylko pliki z danego folderu, czy utworzone przez? Bo jeśli to drugie to
 4. Nie pobierałem, ale z twojego opisu to może być tak, że najpierw masz vspeed= 0; a potem gdzieś w kodzie masz zrobioną grawitację, czyli np. vspeed += 0.1; I wtedy vspeed pod koniec stepa wynosi 0.1.
 5. A to nie jest obojętne? Ini to plik jak każdy inny. Twoja sprawa gdzie go dasz, rób jak ci wygodniej (przy czym nie polecam np. zaśmiecać pulpitu, czy jakichś moich obrazów)
 6. WTF?! 1. Kliknij Publish i wrzuć to na jakiś serwer. A, i nazwij to "grywalna beta", ż3eby było tak jak chcesz. A potem bierz nogi za pas. 2. Masz zarys skryptów (w javascript, jak chcesz inne języki to pisz na PW): function nazwa_funkcji() { } To taki zarys. A co konkretnie umiesz? Bo pisać zrozumiale... nie, jednak nie. Coś innego?
 7. Czemu tam są dwa nawiasy klamrowe na końcu drugiego bloku kodu?
 8. M@ILOSZ

  Drzwi top-down

  Tutaj: BTW: Ja tak malować top-down nie potrafię, szacun dyzmek!
 9. Jeśli stoisz na jakimś konkretnym polu, o współrzędnych x i y, to łatwo można odczytać wartości po ukosie za pomocą pętli: GML for (a = 1; szerokosc_tablicy; a += 1)//mało to optymalne, wiem { if (x-a >= 0) { if (y-a >= 0) {tablica[x-a,y-a]} if (y+a < wysokosc_tablicy){tablica[x-a,y+a]} } else if (x+a < szerokosc_tablicy) { if (y-a >= 0) {tablica[x+a,y-a]} if (y+a < wysokosc_tablicy) {tablica[x+a,y+a]} } } Tam gdzie masz tablica[...,...] w klamerkach to wpisz jakie działania chcesz wykonać, albo co chcesz sprawdzić, a użyj właśnie takich zmiennych.
 10. Ta, pewnie. Nie zgadzam się. Moim zdaniem Album najlepsze, Biel to takie trochę po rusku.
 11. 1. Czy aby na pewno trzeba robić ten folder? Polecenie geme_save go nie utworzy samo? 2. Czy przypadkiem working_directory nie jest domyślne, jeśli nie podasz pełnej ścieżki? (czyli, że można je pominąć?)
 12. Nie zachęciło mnie to. Więc ściągnołem, i stwierdzam, że to chyba nie działa. Czy on (ten kwadratokąt) ma coś robić po kliknięciu?
 13. M@ILOSZ

  Galaxies Invaded

  A co to za jeden, ten ever? Hey you, ever!
 14. M@ILOSZ

  tinyPNG.org

  Że zacytuję stronkę: Czyli photoshop nie tworzy takich peengów.
 15. M@ILOSZ

  Galaxies Invaded

  Nie, na easy da się przejść do końca bez ginięcia, tak samo na hardzie. Tylko trzeba być supergraczem...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...