Skocz do zawartości

Czy Linux gryzie się z Windowsem ?


Wojo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien dylemat. Otóż chciałbym zainstalować sobie system linux jeśli to istotne to prawdopodobnie ubuntu. I tu rodzi się pytanie bo rozmawiałem z kumplem co akurat zna się na kompach i mówił ,że jak zainstalował linuxa to po dłuższej pracy linux zaczął gryźć się z windowsem. Chodziło mu o to ,że zaczęły mu się programy kasować i zmieniać ustawienia na windowsie a linux pozostał nienaruszony. Czy to prawda i warto instalować linuxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takich przypadkach, sam mam zainstalowanego ubuntu obok xp z rok już i żadnych problemów nie mam

po dłuższej pracy linux zaczął gryźć się z windowsem
zgaduje, że to zbieg okoliczności i kolega nie ma na co zwalić ;p

warto instalować linuxa ?
a w jakim celu chcesz to zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go przez parę dni testowałem i dla mnie się jakoś specjalnie nie różni od windowsa poza tym że większość gier nie działa ^^ (ale mnie tu zaraz opieprzą fani pingwina ;p ) jedyna znacząca różnica na + jaką zdążyłem zauważyć to to ,że działał szybciej niż mój zapchany XP ;) w sumie używał bym go teraz własnie dlatego, że mój komputer się zaśmiecił (a na linuxie mam go ,,na czysto") ale problem mam taki, że od kiedy mam nowy modem blueconnect nie chce mi się łączyć z internetem na linuksie (ze starym nie było problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chell może nie wypowiadaj tu takich herezji?

Każda dystrybucja może chyba używać tych samych sterowników. Jedyny problem na który natrafiłem związany z hasłami sterowniki i Linux to mój problem czyli:

"Firma Samsung nie wydaje sterowników na platformy Linux"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Na pełne wsparcie 3D, kamer i różnych pierdół w komputerze bym nie liczył, ale ogólnie podstawowe sterowniki pozwolą na działanie (szybkie) Ubuntu na większości komputerów. Im mniej egzotycznego sprzętu z cudacznymi sterownikami, tym lepiej (tzn. jeśli czegoś nie instalowałeś na Windowsie i działało samo z siebie, zadziała i na linuxie, jeśli pod windowsa są wymagane sterowniki bo system sam nie łapie sprzetu, to na linuxie może on nie działać prawidłowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie - Zalecam Unetbootin + Pendrive + sterowniki zamknięte. Dzięki czemu gry działają o wiele lepiej niż na Windowsie (nie wiem czemu - tak jest po prostu)

 

Jeśli uda ci się zainstalować zamknięte stery - bez problemu odpalisz większość gier (ewentualnie zalecam PlayOnLinux)

 

Powiem, że jednak większość sprzętu jest wykrywana przez system - Kupiłem dość nowego laptopa i jedyne co nie działało to Optimus, ale potem ktoś dopisał co trzeba i łatwo go doinstalować.

 

Polecam ci wziąć moje GG i pisać - często jestem i się znam (jednak nie pisać w sprawie, czy NK będzie działać, bo mnie takie coś irytuje ...)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...