Skocz do zawartości

Nobile Verbum


Caporegime

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Mam kilka pomysłów na to, co do roboty będzie miał gracz poza wątkiem fabularnym (jeszcze nie wiem, w jaki sposób będzie wprowadzony):

- zajeżdżanie dworów i wsi innych szlachciców;

- wyzywanie NPC na pojedynki;

- zaciąganie się do podjazdów (małych oddziałów wojska) stworzonych przez NPC;

- rozbudowywanie swojej posiadłości - dworu i wsi. Nie będzie oczywiście tu czegoś takiego jak w Simsach, gdzie każdy fotelik i kibel budujemy osobno, tylko rozbudowa całości (oddzielnie dwór i wsie) na określony poziom;

- udzielanie się na sejmikach ziemskich;

- (ewentualnie) kandydowanie na drobnego urzędnika, na przykład podstarościego;

- polowanie na bandytów poszukiwanych listem gończym (bohater też będzie mógł trafić na listę poszukiwanych);

 

Postaram się też żeby samo podróżowanie było dość ciekawe - w wielu zakątkach świata będą ciekawe lokacje, acz dostanie się do nich wymagać będzie odrobiny pogłówkowania - na przykład klasztor, wieża więzienna starościego lub siedziba króla.

Chcę zrobić jak największy obszar gry - ale jeśli świat będzie wielki ale nudny, to odpowiednio go zmniejszę. Na początku myślałem nad terenem jednej ziemi (dawna jednostka administracyjna mniejsza od województwa) ale postaram się żeby był większy, żeby w różnych zakątkach można było spotkać przedstawicieli różnych grup kulturowych i majątkowych - na południowy wschód zaroi się od Kozaków, na zachodzie spotkamy wielu drobnych szlachetków ubranych po pludracku.

 

Piszcie, jeśli uważacie że któryś z pomysłów jest nietrafiony, albo wręcz przeciwnie - trzeba go mocno rozwinąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wszystko to brzmi fajnie ale w ogóle wprowadziłeś do gry coś od ostatniego twojego tu postowania w tym temacie? Bo jakoś wątpię w te wszystkie obietnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, menu jeszcze nie ma :D chociaż nie wiem co wam przeszkadza w tym że zrobiłem je na początku w poprzedniej gierce.

Od ostatniego czasu w grafice i kosmetyce prawie nic się nie zmieniło, więc nowe screeny nie mają sensu. Postaram się jak najszybciej dokończyć najpotrzebniejsze funkcje i podesłać demko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
var zmienna;
zmienna=point_direction(x,y,mouse_x,mouse_y)
execute_string('sprite_index=spr_szlachcic_idzie'+string(zmienna div 45))
if zmienna>=315 then sprite_index=spr_szlachcic_idzie0

 

W tym kodzie działają wszystkie sprity oprócz wschodnio-południowego, a pozostałe są nieco przekręcone w jedną stronę, co dziwnie wygląda przy chodzeniu. Nie ma ktoś pomysłu na poprawkę, albo nowego kodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...