Skocz do zawartości

FlatCraft


Czarny Ass

Rekomendowane odpowiedzi

Nauczyłem się więc nie zwracać zbyt szczególnej uwagi do oprawy graficznej, nie gram, żeby podziwiać widoki.

 

Nie, napisałeś że grywalność gier 2d jest lepsza niż 3d a nie czy ładne czy nie (do "wynalezienia" directxa 9 gry 2d były generalnie ładniejsze). Metoda wyświetlanej grafiki nie jest ważna dla samego gameplayu, liczy się to jak gra została zaprojektowania. No chyba że należysz do grona ignorantów którzy twierdzą że street fighter 4 to nie to samo co SF2 bo jest "trzyde" czy nintendowych nostalgiafagów. Albo po prostu nie masz dobrego sprzętu/konsoli PS2-wzwyż i jesteś żelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał wybierać między Wormsami 2 a wormsami 3D, to wybrałbym pierwsze.

I nie jestem takim ignorantem, znam wiele niezłych gier wykonanych w technice trójwymiarowej. Wyścigi w 2D nie mają sensu (pomijając Micromachines), tak samo FPS-y :)

A konsolę mam, ale nie gram na niej, bo niewygodnie mi się gra na padzie, wolę klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
FPS'y? Od kiedy istnieją FPS'y w 2D? Albo jestem zacofany i nie znam, albo nie istnieją.

doom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Worms' ach jest niezbyt wygodna kamerka, dla osób, które nie potrafią operować strzałkami jedną ręką to katorga, jak kuzyn przyjeżdża do mnie i gra to siedzi mi na kolanach i mu kieruję nią. W ogóle uważam, że w 3d, najważniejsza jest intuicyjna kamerka, która pokazuje to co chcesz, bez trudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
doom jest w 2d jeśli chodzi o gameplay.
Doom akurat też ma gameplay w 3D, ponieważ nie ustrzelisz potwora będącego mocno wysoko nad Tobą, tak samo będąc na schodach strzelasz w schody, a nie to co jest na ich końcu. To że pociski lecą w potwora będącego wyżej, ale w zasięgu wzroku, nie oznacza już zaraz, że rozgrywka toczy się dwóch wymiarach. Po prostu jest to kompensacja niemożności poruszenia głową w górę / dół. Całkowity gameplay 2D jest natomiast w Wolfenstein 3D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doom akurat też ma gameplay w 3D, ponieważ nie ustrzelisz potwora będącego mocno wysoko nad Tobą, tak samo będąc na schodach strzelasz w schody, a nie to co jest na ich końcu. To że pociski lecą w potwora będącego wyżej, ale w zasięgu wzroku, nie oznacza już zaraz, że rozgrywka toczy się dwóch wymiarach. Po prostu jest to kompensacja niemożności poruszenia głową w górę / dół. Całkowity gameplay 2D jest natomiast w Wolfenstein 3D.

dzięki za korektę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...