Skocz do zawartości

Kilka pytań o 3d


Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

1. jak zrobić bramę w 3d? W sensie, że po lewej i prawej stronie (oraz na górze) są ściany, a na środku przestrzeń, przez którą można przejść.

2. Jak zrobić postać gracza w FPS? Wiecie, widok z oczu, ale widać ręce i nogi bohatera.

3. Jak Mark Overmars zrobił obracający się model logo gm w przykładzie możliwości gm'a 8.0 PRO?

4. Czy można stopniować wysokość ścian?

5. Jak zrobić skakanie?

 

Dzięki, Kopyciak :)

 

E: Dodałem 4 pytanie i poprawiłem nicka w podziękowaniach :P

E2: dodanie 5-go pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

1. jak zrobić bramę w 3d? W sensie, że po lewej i prawej stronie (oraz na górze) są ściany, a na środku przestrzeń, przez którą można przejść.

2. Jak zrobić postać gracza w FPS? Wiecie, widok z oczu, ale widać ręce i nogi bohatera.

3. Jak Mark Overmars zrobił obracający się model logo gm w przykładzie możliwości gm'a 8.0 PRO?

4. Czy można stopniować wysokość ścian?

 

Dzięki, Kopyciak :)

 

E: Dodałem 4 pytanie i poprawiłem nicka w podziękowaniach :P

1. robisz ściany dookoła :P lub robisz model z przejściem i rozstawiasz niewidzialne colidery dookoła przejścia

2 modelujesz ręce i nogi po czym wstawiasz kamerę mniej więcej miejscu głowy

3. nie wiem jak to wyglądało ale możliwe ze to zwykły wall z texturą alpha z logiem a obrót jest zrobiony za pomocą d3d_transfer itd.

4. można prawie wszystko poniżej 1040 poli czy jakoś tak (chyba że używasz jakiegoś engina) tylko trza to napisać :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LionX Dagger -

2. fajnie, tylko że będę musiał wiedzieć, jak się ustawia kamerę w takiej akurat wysokości, szerokości...

4. nie używam żadnego specjalnego engina. a zresztą - jestem po prostu do du*y jeśli chodzi o modelowanie (nie wiem nawet, co to znaczy 1040 poli)

 

PS. Dwunastka wybiła! Już 12 latek się ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...