Skocz do zawartości

Origin - problem.


Vianom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam dość nieciekawy problem, a więc mam ręke gdzie origin jest na ramieniu(żeby ręka dobrze się kręciła, w stronę myszki), ale gdy zrobiłem strzał to pocisk wylatywał nie z pistoletu tylko z brzucha i z ja... no ekhem części ciała poniżej pasa.Jakbym ustawił origin w środku to źle by się kręciła ręka.Da się jakoś ustawić to strzelanie z pistoletu? Jestem bezsilny i proszę o pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnysek nie zadziala bo jak reka ma leciec w prawo to powinno byc np. x+5 a w lewo to x-5.

JA dlatego robie w takich opcjach ze kula robi sie widzialna jak odleci troche wiekszy kawalek, np w create ustawiasz alarm na3 a w nim visible=1. Nie wszędzie to zadziała jak powinno, ale możesz spróbować, tylko ze to jest maskowanie a nie naprawianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

piszesz że jak jest w lewo to się tworzy tak, a jak w prawo to tak.

albo dokładnie na środku i tak jak mówisz, wtedy i w lewo i w prawo musi pokonać tę samą odległość zanim dojdzie do końca ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień x i y tworzonego pocisku w instance_create(x,y,obj); naprzykład x+5 albo coś...

 

Sam nie wiem ;/

 

gnysek nie zadziala bo jak reka ma leciec w prawo to powinno byc np. x+5 a w lewo to x-5.

JA dlatego robie w takich opcjach ze kula robi sie widzialna jak odleci troche wiekszy kawalek, np w create ustawiasz alarm na3 a w nim visible=1. Nie wszędzie to zadziała jak powinno, ale możesz spróbować, tylko ze to jest maskowanie a nie naprawianie.

 

No nawet dobry pomysł, pomyśle jeszcze :thumbsup:

 

Moze zle zrozumialem, ale wydaje mi sie, ze mu chodzi o to:

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=1136

 

Hehe źle zrozumiałeś.

 

chyba chodzi o to:

instance_create(x_srodka_reki+cos(degtorad(kierunek_reki))*odleglosc_pistoletu_o

d_srodka_reki, y_srodka_reki-sin(degtorad(kierunek_reki))*odleglosc_pistoletu_od_srodka_reki, pocisk)

 

No dzięki :) , trochę się zmieniło ale i tak to samo. :(

 

Napisałem tego posta tylko żeby odpowiedzieć Wam, zaraz powinienem przedstawić to pytanie na obrazku o ile mi się uda ,więc mogę go za jakiś czas edytować.

 

 

EDIT:

 

Dam zdjęcie które pokazuje tylko niezliczne(4) kierunki strzału i jak to wygląda, jeden odziwo dobrze wylatuje, a wszystkie inne to niewiadomo z czego.Jest tam też origin ręki, wymiary ręki 12x12 pikseli.

 

pomoc9gx.th.gif

 

 

Kod odpowiadający za strzał:

instance_create(x-9*sin( (direction-90) /180*pi),y+6*sin( (direction-90) /180*pi),ob_pocisk);

 

Proszę o odpowiedzi, z góry dzięki. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...