Skocz do zawartości

GMPLL


kt1117

Rekomendowane odpowiedzi

Może i jestem głupi, ale mam pomysł.Bo przecież te Angole to zaraz sie rozpanoszą na cały świat i wogóle wszystko jest już prawie po angielsku!!! Może zrobimy GMPLL czyli po prostu przetłumaczymy GML na polski. Chodzi np. oto:rysuj_prostokat(x,y), albo tworz_objekt(x,y,objekt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale Angielski to oficjalny język całego świata, tym bardziej w programowaniu jest on niemal obowiązkowym.

marny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem głupi, ale mam pomysł.Bo przecież te Angole to zaraz sie rozpanoszą na cały świat i wogóle wszystko jest już prawie po angielsku!!! Może zrobimy GMPLL czyli po prostu przetłumaczymy GML na polski. Chodzi np. oto:rysuj_prostokat(x,y), albo tworz_objekt(x,y,objekt).

 

 

 

powiem tak, mi jest dobrze tak jak jest teraz :). Zobacz też dobre strony, poduczysz sie troche angielskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem głupi, ale mam pomysł.Bo przecież te Angole to zaraz sie rozpanoszą na cały świat i wogóle wszystko jest już prawie po angielsku!!! Może zrobimy GMPLL czyli po prostu przetłumaczymy GML na polski. Chodzi np. oto:rysuj_prostokat(x,y), albo tworz_objekt(x,y,objekt).

Też tak kiedyś robiłem, ale nie warto :) Lepiej uczyc sie angielskiego :)

 

 

Nie żebym się czepiał ale Angielski to oficjalny język całego świata, tym bardziej w programowaniu jest on niemal obowiązkowym.

marny pomysł.

Nie. Najwięcej ludzi na świecie mówi po chińsku... rozmnażają się jak króliki ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumielismy sie: oficjalny jezyk uzytkowy swiata to angielski, nie wazne ze azjatow jest wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
nie zrozumielismy sie: oficjalny jezyk uzytkowy swiata to angielski, nie wazne ze azjatow jest wiecej

 

Skąd masz takie info? W dużych instytucjach światowych jak NATO używa się też hiszpańskiego. To, że uczą nas w szkołach jeszcze nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już były takie próby, to jest bez sensu, to że jesteś matołem i nie umiesz się nauczyć angielskiego to nie nasz interes, poza tym zauważ, że polskie słowa są zwykle dłuższe:

If-Jeśli

Draw-Rysuj

Przez to gra ładowałaby się wolniej i zajmowała by więcej z powodu zbyt dużej ilości znaków. Dobra popatrzmy na to z innej strony, jak już ktoś wcześniej wspomniał, Polski to zbyt złożony język, w angielskim bowiem nie masz rozróżnienia na rodzaj żeński i męski, co dodaje punktów angielskiemu jako językowi światowemu i używanemu w programowaniu...

Proszę was bardzo nie róbcie z gma kolejnej logomocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Najwięcej ludzi na świecie mówi po chińsku... rozmnażają się jak króliki ;D

Już się nie rozmnażają bo im rząd zakazuje. Większy przyrost ludności jest w Indiach

 

Przez to gra ładowałaby się wolniej i zajmowała by więcej z powodu zbyt dużej ilości znaków.

Może i by się wolniej kompilowała i projekt *gmx zajmował by więcej ale sama gra raczej nie bo kompilator i tak by sobie to na 0 i 1 pozamieniał.

 

Co do pomysłu to zgadzam się z kolegą na górze że jak chcesz zrobić gm po polsku to włącz sobie logomocję. Trochę miej możliwości ale jak coś pokombinujesz to możesz coś zrobić. A co do pomysłu to jak Ci się bardzo chce to włącz gm' a wciśnij dodaj skrypt i w nazwie podaj tworz_obiekt a w kodzie napisz instance_create(argument0,argument1,argument2) i tak każdą funkcje możesz sobie tłumaczyć jednak jak już mówiłem projekt będzie zajmował znacznie więcej i dłużej będzie się kompilować sama gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Może i by się wolniej kompilowała i projekt *gmx zajmował by więcej ale sama gra raczej nie bo kompilator i tak by sobie to na 0 i 1 pozamieniał.

 

GML nie jest kompilowany - w gotowej grze zajmuje 100% tego co w pliku gm6/gmk. Włącznie z komentarzami (dlatego GM obfuscator w Javie miał opcję usuwania komentarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...