Skocz do zawartości

Cybetron Defence


Dacus

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Cybetron Defence

 

Gatunek: tower defence

 

Opis: Twoją planetę Cybetron zaatakowali obcy z planety Orbotron. Desant udało by się odeprzeć bezproblemowo, jednak dzięki swojemu kulistemu kształtowi, wrogowie rozwijają duże prędkości i docierają bezpośrednio do głównych procesorów rozproszonego centrum dowodzenia. Misja jest beznadziejna, ponieważ został już tylko jeden procesor. Musisz bronić go do końca, by ginąc zabrać jak najwięcej wrogów ze sobą. :P

 

Gra była zrobiona w ciągu 2 tygodni(więc proszę o wyrozumiałość) na konkurs Rabbcia. Jest to moja pierwsza, powiedzmy że skończona, gra w Game Makerze. Jest po angielsku, gdyż polskie literki nie bardzo wychodzą standardowymi metodami. Wolę wcale nie robić po polsku niż zrobić bez ogonków, bo IMHO wygląda to tandetnie.

 

Download:

https://gmclan.org/up6168_3_Cybetron_Defence.html

lub

http://dl.dropbox.com/u/5925607/Cybetron%20Defence.zip

 

Rozmiar pliku: 10,6 MB

 

Autorzy:

Programowanie:
Dacus

Fabuła:
jak wyżej

Grafika:
jak wyżej

Muzyka:
jak wyżej

 

Screeny:

screenshot108.jpgscreenshot103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen zachecil mnie do pobrania, i nie zawiodlem sie.

Denerwowac moze tylko muzyka menu i sam jego wyglad.

Plus to to ze mamy przycisk do przesuwania fal i ladnie widac kiedy beda nastepne, jakie, z czego beda sie skladac.

Powinienes dac na poczatku jakies dopiski gdzie co jest, bo jak tylko zaczalem grac nie wiedzialem co mam bronic i skad ida przeciwnicy :P

 

Wszystko bardzo fajnie, gdyby wszystkie pierwsze gry na gmc takie byly ludziom zyloby sie lepiej.

5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe, niezłe, jedna z fajniejszych wersji tej gry. Jedna z w ogóle lepszych gier na GMClanie. Najprawdopodobniej wygrałbyś konkurs nawet gdybyś nie był jedyny =D

Zmieniłbym tylko bazę, tzn. dodałbym trochę puntów życia, a nie przegraną od razu.

 

Oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie zagrywam w to... Ile jest fal ? Jestem już przy ponad 100... ;) Ogólnie gra bardzo dobra, więcej napiszę potem :P .

http://img443.imageshack.us/img443/2881/screenshot100o.png

 

EDIT:

No cóż, dalej się nie dowiem co jest, bo gra się zawiesiła... Błąd o tworzeniu z nieistniejącego surface'a.

http://img819.imageshack.us/img819/7153/ss1.png

A jak dałem escape...

http://img687.imageshack.us/img687/1472/ss2cs.png

Ignore nic nie dawało ;) .

 

Co prawda jest parę rzeczy, które bym zmienił... Ale jednak gra jest wypas xD , chociaż to tower defence. Masz mój szacun xD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. :)

 

Nie wiem czemu zniknął surface. Czasem się tak zdarzało kiedy minimalizowałem grę. Wydawało mi się że to naprawiłem, ale chyba jednak nie.

Nowa wersja, nie gubiąca surfaców:

https://gmclan.org/up6168_3_Cybetron_Defence.html

lub

http://dl.dropbox.com/u/5925607/Cybetron%20Defence.zip

 

Co do liczby fal, to będziecie musieli sami się przekonać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz kolejną wersję?

Całkowicie nowej wersji raczej nie, mogę poprawić parę rzeczy czy dodać jeżeli będzie zapotrzebowanie. Ale musicie napisać co. Muzyka, to wiem(a byłem taki z niej dumny ;)).

 

Niestety gra mi nie działa. Wygląda na to, że ma to związek z surfaceami.

Co konkretnie się dzieje? Czy inne gry z surfaceami ci działają? Jaki masz sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z przezroczystościami w GM7 czasem. Pomagał restart komputera lub wejście do panelu Nvidii, zmiana ustawień i zapisanie. Resetowało to w pewien sposób kartę graficzną i wszystko potem działało dobrze. W GM8 nie zdarza mi się to. Masz raczej nowe sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu gra która mnie nie zawiodła

pobrałem i naprawdę się nie zawiodłem!

grałem chyba z pół godziny, ale nie usunąłem z dysku, gra ma tylko jedną wadę

działka kręcą się za wolno przez co często wróg mi ucieka ( powinno to być szybciej jak w innych tower defence )

nie miałem tak to żadnego buga, gra się przyjemnie

solidne 4/5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zacznijmy od tego co najwspanialsze! Gra nie ma ikony. Tak jakby się kamuflowała. A może jeszcze dać mu nazwę bez znaków? Przy takiej grze mogłeś się szarpnąć na ikonkę. Niechętnie patrzę na plik readme. Dlaczego cała kontrolka jest zamknięta w pliku readme, zamiast stworzyć praktyczny tutorial? Nie każdy ma superpamięć. Lepiej dać taką kontrolkę pod F1, albo stworzyć owy tutorial.

Obraz w czasie wczytywania też brzydki. Połowa elementów robiących za tło jest faktycznie przeźroczysta, a część jest koloru czarnego i nieprzeźroczyste.

Mniejsza o to.

Dlaczego okno gry jest takich walniętych rozmiarów?! Rozumiem, że masz 5:4 i dużą rozdzielczość, ale dobry programista z góry założy, że gracz to łoś, który nie przeczyta readme i ma przeciętny monitor. Okienko powinno być rozmiaru 800x600 i możliwe do zmiany na większą rozdzielczość i włączenie/wyłączenie pełnego okienka. Zamiast tego mamy ukryte gdzieś z boku pliku readme F4 - pełny ekran .

Co to wogóle za syfny pomysł, żeby robiąc grę po angielsku WSZYSTKIE kluczowe informacje napisać w readme po Polsku.

Kiedy już poustawiam wszystko, żeby było jak najlepsze, mogę sobie pograć.

Muzyka pasuje do stylu graficzne, a dźwięki nie brzmią oklepanie i nie walą po uszach. Wieże obronne mogłyby być oryginalniejsze, ale i tak są w pewnej "rozpiętości" możliwości.

Przeciwnicy są mało oryginalni, nie dają przyjemności dla oczu. Sądzę, że ocena 4 będzie najodpowiedniejsza. Wszystkie ważne elementy są w pewnym stopniu zrobione.

 

-Nieoficjalny GMrecenzent IamVader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam się przyjemnie grało. Od razu zwróciłem uwagę na znajomą nazwę planety ale to mnie nie zraziło. Co prawda nie ma tam jednej literki ale można się domyśleć na czym wzorowałeś się tworząc nazwę tej planety. Gra całkiem fajna ładna grafika i w ogóle z dźwiękami nie wiem bo się nie wsłuchiwałem. Ale ogólne masz 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego co najwspanialsze! Gra nie ma ikony. Tak jakby się kamuflowała. A może jeszcze dać mu nazwę bez znaków? Przy takiej grze mogłeś się szarpnąć na ikonkę. Niechętnie patrzę na plik readme. Dlaczego cała kontrolka jest zamknięta w pliku readme, zamiast stworzyć praktyczny tutorial? Nie każdy ma superpamięć. Lepiej dać taką kontrolkę pod F1, albo stworzyć owy tutorial.

Obraz w czasie wczytywania też brzydki. Połowa elementów robiących za tło jest faktycznie przeźroczysta, a część jest koloru czarnego i nieprzeźroczyste.

Mniejsza o to.

Dlaczego okno gry jest takich walniętych rozmiarów?! Rozumiem, że masz 5:4 i dużą rozdzielczość, ale dobry programista z góry założy, że gracz to łoś, który nie przeczyta readme i ma przeciętny monitor. Okienko powinno być rozmiaru 800x600 i możliwe do zmiany na większą rozdzielczość i włączenie/wyłączenie pełnego okienka. Zamiast tego mamy ukryte gdzieś z boku pliku readme F4 - pełny ekran .

Co to wogóle za syfny pomysł, żeby robiąc grę po angielsku WSZYSTKIE kluczowe informacje napisać w readme po Polsku.

Kiedy już poustawiam wszystko, żeby było jak najlepsze, mogę sobie pograć.

Muzyka pasuje do stylu graficzne, a dźwięki nie brzmią oklepanie i nie walą po uszach. Wieże obronne mogłyby być oryginalniejsze, ale i tak są w pewnej "rozpiętości" możliwości.

Przeciwnicy są mało oryginalni, nie dają przyjemności dla oczu. Sądzę, że ocena 4 będzie najodpowiedniejsza. Wszystkie ważne elementy są w pewnym stopniu zrobione.

 

-Nieoficjalny GMrecenzent IamVader

 

- Ikona jest w projekcie. Po skompilowaniu nie wiem czemu znikła.

 

- Za mało było czasu na stworzenie takich rzeczy jak tutorial. Lepsze readme niż nic.

 

- O co ci chodzi z rozmiarem okna to nie wiem. Starałem się dobrać taką rozdzielczość, żeby wszyscy mogli pograć. Sugerujesz, że w 2010 roku przeciętny monitor ma max rozdziałkę 800x600? Gdybym robił grę dla siebie, to miała by rozdzielczość 1920x1200...

 

- Co do zmiany rozdzielczości, rozbudowanego menu opcji i większej różnorodności przeciwników to patrz punkt drugi.

 

@Lechu4444

Nazwę wymyśliłem na poczekaniu. Nie wiedziałem wtedy skąd mi przyszła do głowy. Teraz już wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...