Skocz do zawartości

TANKI: Remake


ch3matic

Rekomendowane odpowiedzi



logo.png


Tytuł: TANKI rmk

CodeDaemons Studio BLOG

Gatunek: Strzelanka 

Opis: Pamiętacie tanki na pegasusa? Kto nie pamięta. Będzie to prawia ta sama gra pod względem gameplayu. Pewnie spytacie "Więc po co 2 raz to samo?". A więc nowością będą tryn coop przez internet oraz tryb battle (3v3 graczy przez internet. Do tego drugiego zostaną przygotowane specjalne mapki. Dodatkową nowością są bossowie (prawdopodobnie na co 5 planszy). No i oczywiście tamta wersja była na pegasusa. Do tego nowa grafika (zamiast białych kwadratów jako czołgów). Jest jeszcze kilka grafik testowych (jabłko - bonus, cośtam jeszcze). Nad czym obecnie pracujemy? Granie przez internet, ostateczne poprawki w trybie singleplayer oraz plansze.




Autorzy:

Programowanie:
ch3matic, waxx

Pomoc z efektami:
Morro

Gameplay & pomysły:
ch3matic, kalvy

Grafika:
Niko

Dźwięki:
backspace


Screeny:
26.01:
mapa 1 z wersji demo
mapa 2 z wersji demo
28.01:
https://gmclan.org/uploader/6283/scren1.png
https://gmclan.org/uploader/6283/scren2.png
29.01:
https://gmclan.org/uploader/6283/scren3.png




Link do gameplayu bo coś w poście nie działa:






 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydkie, zróbcie coś przypominającego Tank Force (sequel oryginalnego Battle City) i wprowadźcie dokładniejszy podział klocków (zamiast osłabiającego się w paru stopniach 32x32 dajcie 16x16 w dwóch stopniach - dwa puknięcia i klocka nie ma). wszystko jest cholernie jasne. dziwne jest też to, że to szare cegły można zniszczyć, nie czerwone.

nie zaszkodzi też wizyta na wikipedii.

dam 4/5, bo uwielbiam Tank Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydkie, zróbcie coś przypominającego Tank Force (sequel oryginalnego Battle City) i wprowadźcie dokładniejszy podział klocków (zamiast osłabiającego się w paru stopniach 32x32 dajcie 16x16 w dwóch stopniach - dwa puknięcia i klocka nie ma). wszystko jest cholernie jasne. dziwne jest też to, że to szare cegły można zniszczyć, nie czerwone.

nie zaszkodzi też wizyta na wikipedii.

dam 4/5, bo uwielbiam Tank Force

 

 

 

 

Te murki zamienie, czerwone na szare. Akurat są 40x40 klocki, ale może to zmienimy.

 

 

Edytor mapek, nad tym pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgi na Internet! Szkoda, że nie zagram, ścina mi cały czas...

Czołgi na NES-ie nie nachodziły na siebie, tutaj minus.

Cieniowanie (a raczej brak) - kolejny minus.

Kontur orzełka - 0.5 plusa.

Kolor orzełka - 1 minusa.

Myślę, że dla każdego kierunku czołgu dało się zrobić osobnego sprite'a (przecież 4 to nie dużo...). 0.5 minusa.

!Internet! - 2 plusy!

Tryb gry 3v3 - plus.

Muzyka - minus.

Jeśli to jabłko na screenach to bonusy, to minus.

Ogólnie 5 (początkowa ocena) -1-1+0.5-1-0.5+2-1+1=5-4.5+3.5=4. Nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to prawda. Nie lubię określenia "Pegasus". Wolę mówić NES. A tak między nami "Pegasus" to klon NESa. Ja mam ale pomniejszonego, NES Portable (NESp) i jestem z niego zadowolony. Tak samo nie lubię mówić Sega Megadrive tylko Genesis. (gadam jak amerykanin, a nie polak :D ) Albo mówię Sega CDX, a nie Sega Multi-Mega. (japończyk na NESa mówiłby Famicom :D ) Mam też konsolę do gier Sega Firecore i PS2, ale na końcu ze wszystkich konosol jakie mam jest PS2.

ja nie mam nic przeciwko zamiennemu używaniu oficjalnych nazw konsol z różnych regionów, lecz nazwy podróbek to już drobna przesada. ale chyba mało kto w naszym pięknym kraju wie, że pegasus to klon NESa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie rzecz biorac ja to pograłbym w tanki zrimejkowane w nowym stylu, jak dla mnie to sama koncepcja remaka polega na tym żeby robić coś co już było tylko lepiej,dostosowując grafike i grywalność do możliwości sprzętu których stary dobry nes nie miał, jakaś wydupiasta graficzka z konkretnymi wybuchami iskrami, dźwiękami i klimatem jak z pola bitwy itp. Bo te tanki tak naprawdę od starych się nie różnią, i bardziej przypomina to niestety kopie a nie remake. No ale mam nadzieje ze wszystko udoskonalisz i wyjdzie coś konkretnego. Na przykład ten tryb po sieci byłby luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remake Remake'm ale zróbcie coś nowego na przykład lufę obracającą się wokół myszki i obrót czołgu o 80 stopni miękie cienie particle za pociskiem i wiele innych bajerów. Tryb dla dwóch graczy. Porządną grafikę.

A i zróbcie ślady za czołgiem. Bajerancki hud. I znajdź sobie grafika najlepiej grafika do siebie nie pasuje, jak już wcześniej wspomnieli userzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze znalezieniem grafika jest ciężko.

Tryb po sieci na pewno będzie (bo jednak zrobimy tę grę cobyście nie mówili)

celowanie myszką... hmm... ale jak wtedy grać we dwójkę na jednym kompie?

o co chodzi z obrotem czołgu o 80 stopni?

Particle i rózne bajery można porobić ale przydałby się grafik który porobi te wszystkie bajeranckie hudy i czołgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dp, ale inaczej nikt by nie wiedział, że coś napisałem.

 

Obrazek bonusa zostanie zmieniony, zostaną dodane lenghtdiry (żeby lufa zawsze była na środku czołgu i pociski wylatywały z lufy)

 

2 screeny z poprawionej wersji:

 

https://gmclan.org/uploader/6283/scren1.png

 

https://gmclan.org/uploader/6283/scren2.png

 

Piszcie co jeszcze zmienić/dodać i czy jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja zmieniłbym głównie dwie rzeczy:

napis życia/tanki na lives/tanks ew życia/czołgi bo taki "dual język" nie zostawia zbyt dobrego wrażenia, i te pomarańczowe cosie które lecą za kulą o ile się nie mylę. widzę że bombki lecą po skosie, czyli jednak jest celowanie w strone myszki? jak tak to elegancko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie uwagi

pierwsze co: biała ziemia, troche lipa, daj jakis bckground sensowny

drugie: daj jakis efekt na rozpieprzające sie cegły, bo znikają chamsko a to nie copperfield.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...