Skocz do zawartości

Zjazd Twórców Gier 2010


Fanotherpg

Co o tym myślisz?  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym myślisz?

    • Oczywiście, że się stawię!
      2
    • Zależy tylko od miejsca.
      8
    • Zależy tylko od terminu.
      1
    • Nie jestem pewien.
      5
    • Po co?
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Że tak klasycznie, o co chodzi?

 

Zjazd Twórców Gier 2010, to planowana III edycja corocznego spotkania polskojęzycznych amatorskich i niezależnych twórców gier oraz ich współpracowników - grafików, muzyków, scenarzystów, redaktorów oraz graczy! Zainicjowana przez Polską Społeczność Klikową, od zawsze wspierającą inne edytory niż Kliki (obecnie Game Maker i Construct, dawniej również RPG Makera), co roku kilkukrotnie poszerza swój zakres i jest jednym z kilku projektów (poza między innymi Globalną Wojną oraz Ślimaczkiem) mającym na celu zwiększenie integracji i współpracy między różnymi środowiskami twórców.

 

W tym roku chcielibyśmy po raz kolejny usprawnić formę zjazdu i zaprosić wszystkich twórców (nie tylko klikowców!) do dołączenia się do organizacji tegorocznego Zjazdu Twórców Gier. Gdyż jak to było wygłoszone na wstępie do poprzedniej edycji “Wszyscy razem dzielimy jedną wspólną pasję, wszyscy tworzymy gry (…) aby właśnie ten zjazd był takim mobilizatorem do tworzenia gier, do tego byśmy byli jeszcze lepszymi twórcami, żebyśmy się integrowali między społecznościami. Aby wyjść naprzeciw przeciwnościom losu, aby udowodnić 'pełnoprawnym' programistom, że nie jesteśmy bandą dzieci, tylko dorosłymi osobami, które wiedzą co robią, wiedzą co chcą osiągnąć i życzę miłej zabawy”. I właśnie te ostatnie trzy słowa chciałbym by były hasłem przewodnim tegorocznej edycji.

 

Swoją drogą raz jeszcze chciałbym podziękować za przybycie na zeszłoroczny zjazd reprezentantom środowisk Constructa, Game Makera, RPG Makera oraz sceny Pixelartowej.

 

Jaki jest sens w tym całym przedsięwzięciu?

 

Po pierwsze dobra zabawa – W końcu dla większości z nas gry to zabawa, tylko hobby czyż nie? Jasne, prawie każdy z nas chciałby pracować w dużej korporacji i zarabiać krocie, ale ilu podchodzi do tego poważnie? Dlatego też stawiamy na konkursy, wolne rozmowy i dobre spędzenie wspólnego czasu.

Po drugie zapoznanie się w rzeczywistości - Poznanie ludzi, których się zna czasem nawet kilka lat z 'scen' a nigdy nie widziało na oczy naprawdę robi wrażenie. I nie chodzi tutaj o spotkanie administratorów z niezłą 'zabawą', lecz spotkanie społeczności z pozytywną zabawą, i czasem szokiem jak można mieć mylną opinię o kimś tylko po czytaniu postów. Są wzloty, są upadki ale takie jest życie, i od tego są przyjaciele, których właśnie na takim Zjeździe można zdobyć.

Po trzecie edukacja – oczywiście z dobrą zabawą i zapoznawaniem przewijać się będzie motyw gier, naszych dawnych, obecnych jak i przyszłych projektów, wspólnych wrażeń z gier, z życia... Dlatego też ważną częścią ZTG są oficjalne prezentacje gier, firm, produktów oraz talentów. Wbrew pozorom nie zabierają one aż tyle czasu, ale czasem dają o wiele więcej niż się początkowo wydaje.

 

Co się dzieje obecnie?

 

Zaproszenie zostało przesłane do wszystkich serwisów biorących udział w 3GW (Click Portal, Fabryka Gier, GMClan. MakeYourGames. NukeBoards, RMXP, Strefa Twórców Gier, TiTek, Tsukuru Archive, Twierdza RPG Makera, Victory Games, Zamthir). Miejsce spotkania jest na razie nie ustalone, tak samo jak osoba/y organizująca/e gdyż informacja ta ma na celu zebranie informacji mniej więcej ilu jest zainteresowanych, a także kto byłby chętny podjęcia się organizacji – zainteresowanych proszę o kontakt poprzez PW/Mail (polgamez@interia.pl) bądź też w komentarzach/ankietach zależnie od uznania administracji danego serwisu.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia we wakacje,

Tomasz 'Fanotherpg' Kaczmarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fano, znowu bezsensownie chrzanisz o tych podziałach :P

Ale sama inicjatywa jest ok. W zeszłym roku było bardzo pozytywnie. Ja byłem zadowolony i w tym roku też chętnie się zjawię. Jeśli będę miał pieniądz i mi miejsce będzie odpowiadać.

No i żeby ci trochę Fanuś pomóc to: Gorąco ogólnie polecam się zjawić! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Zainicjowana przez Polską Społeczność Klikową, od zawsze wspierającą inne edytory niż Kliki
Kłamstwo.

 

W tym roku chcielibyśmy po raz kolejny usprawnić formę zjazdu i zaprosić wszystkich twórców (nie tylko klikowców!) do dołączenia się do organizacji tegorocznego Zjazdu Twórców Gier
To zaproś w końcu do współpracy gamedev.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platyna, gdzie napisałem, że są jakiekolwiek podziały?

 

Ranmus, niby co jest kłamstwem? To, że zainicjowaliśmy te zjazdy, czy to, że wspieramy inne edytory?

 

KubaGM materiały znajdziesz na kanale YouTube serwisu Fabryka Gier - http://www.youtube.com/user/fabrykagiercom...ECD0DBF70B0DB0E ... niestety tylko z 2008 roku bo z 2009 mamy znowu problem z konwersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ranmus, niby co jest kłamstwem? To, że zainicjowaliśmy te zjazdy, czy to, że wspieramy inne edytory?
To że od zawsze wspieracie inne edytory. Niestety ale na scenie klikowej byłem wcześniej niż Ty i pamiętam różne rzeczy. Chyba że piszesz o aktualnej edycji, ale ona też była po części sponsorowana przez clickteam i niusy nie mogły być o innych edytorach, więc tu też zaczynasz wybielać.

 

Ponaglę pytanie, wyślesz w końcu zaproszenie na gamedev.pl? Pominąć specjalnie tak duże community to grzech.

 

A co do osobistego zjawienia się na zlocie, to nie deklaruję, że się pojawię, ani że pomogę w współorganizowaniu, ponieważ aktualnie zasuwam na 2 etaty, z czego jeden z nich to rozwijanie własnej firmy, więc niestety nie w głowie mi jakieś ZTG. Jak się okaże, że będę miał czas, to mogę wpaść ewentualnie jako gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ile czasu to trwa?

2.Jak wygląda plan i w jakich miejscach?

3.Jeśli na kilka dni to gdzie się zatrzymamy?

4.Są tam jacyś pełnoletni nudziarze z odpowiedzialnością a nie samym kwitkiem pełnoletności?

 

Sory za te debilne pytania ale(jak nieciężko się domyśleć) czynnik rodzica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
O czym by mieli rozmawiać użytkownicy factory czegoś tam z użytkownikami gamedev.pl? Jakoś nie widzę w tym sensu.
To, że użytkownicy factory nie mieli by o czym rozmawiać, to nie znaczy że my nie możemy. Psichix, Snake czy chociażby TeeGee.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ja nie miałbym nic do zaproszenia na zjazd ludzi z game deva, ale sami wiemy jak do nas podchodzą i mogła by wybuchnąć jakaś kłótnia bo ktoś coś powiedział za plecami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ile czasu to trwa?

2.Jak wygląda plan i w jakich miejscach?

3.Jeśli na kilka dni to gdzie się zatrzymamy?

4.Są tam jacyś pełnoletni nudziarze z odpowiedzialnością a nie samym kwitkiem pełnoletności?

 

1.Ile czasu to trwa?

W zeszłym roku z tego co pamiętam tydzień trwało.

 

2.Jak wygląda plan i w jakich miejscach?

Był jakieś prelekcje, prezentacje swoich gier, zwiedzanie stolicy. Ale ogólnie to mamy swobodę dużą i sobie mozemy pojechać gdzie chcemy i kiedy chcemy...

 

3.Jeśli na kilka dni to gdzie się zatrzymamy?

W zeszłym roku miał być akademik. Ale coś się stało, że nie wypaliło i Pikor załatwił hotel za tę samą cenę :P

Ale pewnie w tym roku akademik by był

 

4.Są tam jacyś pełnoletni nudziarze z odpowiedzialnością a nie samym kwitkiem pełnoletności?

Są tam pełnoletni i odpowiedzialni, a przy tym wcale nie nudziarze :P

 

 

To wszystko mówię po tym jak było w zeszłym roku. Nie znam szczegółów tegorocznego ZTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Kurcze Warszawa.. troche daleko. Jakby to było trochę bliżej południa ;p

 

Nawet jakby było ulicę dalej to połowa z tych co marudzą, że daleko by nie poszła. Ja rok temu jechałem 700 kilometrów w jedną stronę na konwent dwudniowy i nie narzekałem.

 

Jak ktoś naprawdę chce, to odległość nie przeszkadza, bilet PKP Intercity do warszawy last minute to 26 złotych. Pewnie wiecej na telefonie miesięcznie przegadujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farkraj, z takim podejściem to nikt nie pojedzie bo każdy będzie patrzył na innych. Zróbcie jak Platyna po prostu wpadnijcie i przekonajcie się, że nie jestem żadnym inkwizytorem Clickteamu, i że nie spalam użytkowników innych edytorów na stosie co było mi zarzucane rok temu.

 

 

 

Ranmus, wcześniej niż ja? W edytorach CT siedzę od 98 scenę obserwuję od jej początku - pierwszej wersji Fabryki Gier z 2000 roku autorstwa Robba - a także późniejszych serwisów jak stara Strefa Twórców Gier, Forum Twórców Gier czy Forteca Twórców Gier. Gdzie zawsze był miszmasz Kliki/RPG Maker/Programiści potem Game Maker zamiast RPG Makera, którego społeczność nieco się sama wyizolwała ze względu na specyfikę tematyczną ich edytorów. Więc nie wiem jak możesz deklarować, wcześniej.

 

Poza tym większość naszych userów korzysta równolegle z Klików oraz Constructa/Game Makera/innego edytora co jest wyraźnie zaznaczone w profilu. Produkcje nie klikowe spokojnie mogą pojawiać się na klikowych forach jak Click Portal czy Nukeboards, na STG również jest dość szerokie wsparcie. Tak samo ja jako redaktor newsów na Victory Games z sceny niezależnych twórców gier też nie ograniczałem się do gier 'klikowych'.

 

Tak samo ja sam obecnie korzystam z Klików/Unity Engine/UDK Engine/Game Makera ze względu na własne zainteresowania, a także studia (Digital Games Design). Co więcej mam doświadczenie z kilkudziesięcioma innymi edytorami i wcale ich społeczności nie neguje lecz podziwiam za energię twórczą i dopracowane produkty, w które sam z chęcią grywam.

 

Natomiast jeśli chodzi ci o późne inkarnacje Fabryki Gier, to tak były ukierunkowane na Kliki, tak samo jak Game Maker jest ukierunkowany na Game Makera a np. Tsukuru Archive na RPG Makera. Jednakże obecna wersja FG miała być oficjalnym serwisem Clickteamu na Polskę, z czym się wiązały pewne plany a także ograniczenia, jednak zanim dojdzie do kolejnej ankiety na temat zjazdu wiele się zmieni. Tak więc zripostuję Cię - jakby Yoyogames chciałoby wejść na Polskę, ustanowić GMClan własnym oficjalnym serwisem i umożliwiło sprzedaż GM'a po polsku to myślisz, że pozwoliliby pisać chociażby o klikach?

 

 

 

Leninie pomysły są różne, ale nie chodzi o pomysły lecz deklarację kto zorganizuje i na pewno tego dotrzyma.

 

 

 

Willu i Ranmusie, co do zaproszenia GameDeva. OK nie ma sprawy mogę wysłać zaproszenie and so on, lecz właśnie jest kwestia - my jako twórcy middleware sami nie możemy jakoś żyć 'w zgodzie', ciągle pojawiają się jakieś zarzuty i przepychanki. A jak wiemy no programiści zawsze jakoś byli uważani za 'pełnoprawnych twórców' nie tylko przez samych siebie ale także organizatorów różnych imprez (chociażby Independent Games Festival, przez wiele, wiele lat). A na razie chciałbym jakoś wyjaśnić sprawę między nami samymi i jakoś to dograć. Bo nie chodzi o to by zjechało się 100 twórców z klików, gma, rpgmakera, innych edytorów oraz programistów a na zjeździe ciągle były jakieś cięte teksty za plecami i inne problemy ze względu na poglądy software'owe.

 

 

 

I am vader odpowiadając na twoje pytania chcielibyśmy aby trwało podobnie jak rok temu czyli około tygodnia. 5-6 dni. Plan wygląda różnie zależnie od tego ilu jest prelegentów i tak dalej, ale zawsze staramy się by było co najmniej 50% czasu edukacji i 50% chilloutu. W zeszłym roku spaliśmy w hotelu, tam też było wiele zabaw i spotkań w pokojach, a prelekcje mieliśmy w specjalnej sali do której trzeba by dojechać. W tym roku jeszcze nie wiemy gdzie to będzie zorganizowane więc nie wiadomo jak to będzie wyglądać czy akademik czy hotel czy co. Są zawsze osoby będące tzw. opiekunami, którzy sami się deklarują, czyli osobami odpowiedzialnymi prawnie za niepełnoletnich i baczących na nich uwagę.

 

 

 

Misiek999 pierwszy zjazd był w Krakowie, drugi w Warszawie... Gdzie będzie trzeci? Nie wiadomo, może północ, może zachód, może centrum. Zobaczymy z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Willu i Ranmusie, co do zaproszenia GameDeva. OK nie ma sprawy mogę wysłać zaproszenie and so on, lecz właśnie jest kwestia - my jako twórcy middleware sami nie możemy jakoś żyć 'w zgodzie', ciągle pojawiają się jakieś zarzuty i przepychanki. A jak wiemy no programiści zawsze jakoś byli uważani za 'pełnoprawnych twórców' nie tylko przez samych siebie ale także organizatorów różnych imprez (chociażby Independent Games Festival, przez wiele, wiele lat). A na razie chciałbym jakoś wyjaśnić sprawę między nami samymi i jakoś to dograć. Bo nie chodzi o to by zjechało się 100 twórców z klików, gma, rpgmakera, innych edytorów oraz programistów a na zjeździe ciągle były jakieś cięte teksty za plecami i inne problemy ze względu na poglądy software'owe.

 

Ale nikt ich nie zmusza do przyjazdu. Ci co uważają, że są tak "pro", że nie będą się z klikowcami zadawać zleją imprezę, ale na pewno są też tacy, co robią jakieś małe produkcje, średnio im to idzie i chętnie by przyjechali nauczyć się czegoś nowego i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Właśnie wychodzenie z takiego założenia, że "inni nas nie lubią" powoduje takie a nie inne podziały.

 

Za samo wysłanie Ci głowy nie odgryzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus, spokojnie. Chciałem wysłać do nich zaproszenie i tak ale na razie czekałem na odpowiedź wszystkich serwisów z 3GW. I od niektórych się nie doczekałem więc sam musiałem wystawić ankiety a jeszcze dzisiaj w jednym serwisie muszę wystawić ale jakoś mam problem z zalogowaniem do obu :)

 

Misiek, pogadaj z Platyną jak wygląda opieka nad młodszymi xD Tylko nie wspominaj okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...