Skocz do zawartości

stupid game


planet

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: stupid game

 

Gatunek: strzelanka - platformowa

 

Opis:

Nasz bohater jest na tyle głupi, że podjął się tej misi :jezor:

 

stupie game (patch)

https://gmclan.org/up1157_4_stupid_game__patch_.html

 

Lista poprawionych rzeczy:

- HELP

- przeciwnicy nie strzelają bez przerwy

- poprawione błędy programowania

 

 

Download: https://gmclan.org/up1157_4_stupid_game.html

Rozmiar pliku: 5188KB

 

Grę można też ściągnąć tu

http://rapidshare.com/files/312118190/stupid_game.rar.html

 

 

Autorzy:

Programowanie: PLANET

Fabuła: PLANET

Grafika: PLANET

Muzyka: PLANET ? Internet

 

Screeny:

Screen 1 https://gmclan.org/uploader/1157/stupid_game_1.jpg

Screen 2 https://gmclan.org/uploader/1157/stupid_game_2.jpg

Screen 3 https://gmclan.org/uploader/1157/stupid_game_3.jpg

 

Pozdrawiam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka dosyć taka. Jak dla mnie trochę za trudnawa, w 2 misji już w ogóle.

Plusy:

-Klimat

Minusy:

-Mało elementów

-Słabe wykonanie

-Słabe menu

-Brak fabuły

Ogółem: +2/5

Ps. Znalazłem jakiś bug po zabiciu w 2 misji wroga.

ERROR in

action number 1

of End Step Event

for object bulletguner:

 

Error in code at line 2:

part_type_color1(bl,image_blend);//changes the particles color

 

at position 19: Unknown variable bl

Ps2. Czy to na pewno nie jest przerobiony przykład? "//changes the particles color"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps2. Czy to na pewno nie jest przerobiony przykład? "//changes the particles color"

 

 

 

 

A komentarze to już tylko do przykładów? Myślałem, że się je stosuje po prostu, aby się nie pogubić we własnym kodzie.

 

Chociaż nie podejrzewam, żeby ten użytkownik sam dla siebie pisał komentarze po angielsku.

 

 

 

 

Gry mi się nie chce ściągać to nie oceniam na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj o fabule za dużo nie ma. Misji a nie misi, i chyba miało być 5 zdań?

 

Co do gry... nie jest najgorsza;p

grafika w miarę, klimat też jakiś tam ma...;p r

 

3/5

 

Rozumiem że to już końcowy efekt skoro ją dałeś w pełnych wersjach?

 

- wydaje mi się, że do tej gry za dużo fabuły nie trzeba. A z resztą taki chciałem mieć efekt because this is a stupid game :jezor:

 

- to jest końcowy efekt

 

 

Gierka dosyć taka. Jak dla mnie trochę za trudnawa, w 2 misji już w ogóle.

Minusy:

-Słabe menu

 

Ps. Znalazłem jakiś bug po zabiciu w 2 misji wroga.

ERROR in

action number 1

of End Step Event

for object bulletguner:

 

Error in code at line 2:

part_type_color1(bl,image_blend);//changes the particles color

 

at position 19: Unknown variable bl

Ps2. Czy to na pewno nie jest przerobiony przykład? "//changes the particles color"

 

- słabe menu a ja myślałem, że będzie mocne bo pasuje do gry?

- przerobiony przykład? Jedyne co nie jest moje w tej grze to większość soud. Ta gra została zrobiona z jednego z moich zaskórniaków kiedyś na tym się uczyłem GM-a ale to stare czasy.

 

 

Gra trudna,bardzo trudna,wrogowie za szybko strzelają moim zdaniem i mają za dużo hp,przydało by się więcej broni,poza tym jest dobrze,daję 4-\5 I zmień nazwę,bo głupia gra nie przyciąga graczy xD

 

- gra tylko wydaje się być trudna. W Momencie gdy przeciwnik strzela trzeba się schować a jak przestanie strzelać to wyskakujemy i strzelamy albo skakać wtedy będziemy trudnym celem :jezor:

 

- będzie więcej broni w drugiej części zamierzam wypuścić kilka wersji tej gry :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komentarze to już tylko do przykładów? Myślałem, że się je stosuje po prostu, aby się nie pogubić we własnym kodzie.

 

Chociaż nie podejrzewam, żeby ten użytkownik sam dla siebie pisał komentarze po angielsku.

 

 

Gry mi się nie chce ściągać to nie oceniam na razie.

 

 

 

- co złego jest w komentarzach w kodzie ? chyba nic a co złego jest w komentarzach w kodzie po angielsku ? a to, że to już jest pisane przez kogoś innego bo polak może tylko komentować po polsku?

 

- chętnie poczytam twojej opinii na temat tej gry

 

 

PS

Naprawdę nie chciałem zrobić posta jeden pod drugim przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komentarzy nic nie mam. Tylko po co są po Angielsku ??

 

Bo angielskiego najszybciej się uczy przez praktykę. Ja nawet SMS pisze po angielsku do znajomych oczywiście do tych co znają angielski :lol:

 

Qanaroo, coś mi się zdaje, że jest to z wbudowanego przykładu particli GMa w wersji 6.0/6.1

 

A co to za przykład, możesz podać do niego link? Chcę go sprawdzić co jest tam takiego co by wyglądało na to co zrobiłem w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze ani folderu, ani instalki z GM 6.0, mam 6.1 i 7.0 czyli to musiało być w 6.0

 

http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=290449

to jest lepsze urządzenie

 

Nie mogę znaleźć już tego nawet na yoyowiki, czyli pewnie już tego nie ma

 

Na pewno nic z tego nie użyłem do zrobienia tej gry :thumbsup:

 

Pozdrawiam

 

 

Gry mi się nie chce ściągać to nie oceniam na razie. 

 

Grę można też ściągnąć tu

http://rapidshare.com/files/311957728/stupid_game.rar.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qanaroo, coś mi się zdaje, że jest to z wbudowanego przykładu particli GMa w wersji 6.0/6.1

Nie wiem, nigdy nawet GMa na oczy nie widziałem.

 

 

 

 

 

co złego jest w komentarzach w kodzie ? chyba nic a co złego jest w komentarzach w kodzie po angielsku ? a to, że to już jest pisane przez kogoś innego bo polak może tylko komentować po polsku?

 

- chętnie poczytam twojej opinii na temat tej gry

 

 

PS

Naprawdę nie chciałem zrobić posta jeden pod drugim przepraszam.

 

 

 

 

A, czy ja napisałem, że w komentarzach jest coś złego? Wręcz przeciwnie.

 

Wybacz oceniłem cię pochopnie po tytule gry, może i sobie piszesz po angielsku komentarze, to nie mój problem.

 

 

 

 

Dobra, ściągam tą grę.

 

 

 

 

 

 

 

EDIT:

 

 

 

W sumie poza Almorą i Magi to jest to gra, w którą najdłużej grałem i nie zmuszając się. Nie odrzuciła mnie niczym na sam początek. Menu fajne ruchowe, ale lepiej, żeby jak się wybiera jakąś opcję to zapadania by się otwierała i ludzik by spadał do środka. Później obleśny ekran sterowania, poprwa go. W grze na początku trudno załapać jak grać, później jest lepiej, ale ta gra jest super trudna. Fajnie się ludzik rusza, broń, pociski lecą, jakieś beczki wybuchają, super (szkoda, że wybuchu nie zobaczyłem, bo zza ekranu strzelałem. Więcej broni, np. zaczynanie z pistoletem, fabuła, trochę łatwiejsza, line of sight wrogów (żeby nie strzelali kiedy jesteśmy za ścianą) jakiś widoczny cel, itp. i byłaby na prawdę fajna gra. A jakbyś jeszcze dodał jakieś AI i np. że chodzisz nie sam a z 2 żołnierzem, albo całą grupą to już w ogóle super.

 

Niestety nie udało mi się ukończyć gry, przy 5 podejściu do drugiej planszy, wyskoczyły jakieś błędy, niestety coś mi nie poszło i się nie skopiowały... fail.

 

jakby jeszcze te ludki były mniej spixelowane...

 

4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

W sumie poza Almorą i Magi to jest to gra, w którą najdłużej grałem i nie zmuszając się. Nie odrzuciła mnie niczym na sam początek. Menu fajne ruchowe, ale lepiej, żeby jak się wybiera jakąś opcję to zapadania by się otwierała i ludzik by spadał do środka. Później obleśny ekran sterowania, poprwa go. W grze na początku trudno załapać jak grać, później jest lepiej, ale ta gra jest super trudna. Fajnie się ludzik rusza, broń, pociski lecą, jakieś beczki wybuchają, super (szkoda, że wybuchu nie zobaczyłem, bo zza ekranu strzelałem. Więcej broni, np. zaczynanie z pistoletem, fabuła, trochę łatwiejsza, line of sight wrogów (żeby nie strzelali kiedy jesteśmy za ścianą) jakiś widoczny cel, itp. i byłaby na prawdę fajna gra. A jakbyś jeszcze dodał jakieś AI i np. że chodzisz nie sam a z 2 żołnierzem, albo całą grupą to już w ogóle super.

 

Niestety nie udało mi się ukończyć gry, przy 5 podejściu do drugiej planszy, wyskoczyły jakieś błędy, niestety coś mi nie poszło i się nie skopiowały... fail.

 

jakby jeszcze te ludki były mniej spixelowane...

 

4/5

 

-Dzięki wielkie za docenienie mojej pracy!

 

-„Później obleśny ekran sterowania”

tak to prawda przesadziłem z tym.

 

- „np. zaczynanie z pistoletem, fabuła, trochę łatwiejsza, line of sight wrogów (żeby nie strzelali kiedy jesteśmy za ścianą)”

szczera prawda dobrze wychwyciłeś słabe strony gry jak już wcześniej wspomniałem będą kolejne części i tam będę starał się ulepszać grę z wdrożeniem nowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo gównianej jakości tej gry bawiłem się nieźle. grafika brzydka, ale stylowa (choć naprawdę niektóre rzeczy kłują w oczy). zupełnie nie rozumiem braku oceny u Tomkka1410, a oceniać jest co. zabawę zakończyłem errorem

___________________________________________
ERROR in
action number 1
of End Step Event
for object bulletguner:

Error in code at line 2:
   part_type_color1(bl,image_blend);//changes the particles color

at position 19: Unknown variable bl

do poprawienia grafika i to, że na twoim logo włącza się muzyka, a później włącza się jeszcze raz. no i rasizm

 

daję 7/10->4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gra jest całkiem całkiem :) W 3 etapie miałem błąd ten co Egzekutor. Chętnie zobaczyłbym kolejną część z następującymi zmianami:

-ruchliwi wrogowie, którzy strzelają tylko jak nas widzą

-lepsza grafika. Właśnie apropo grafiki:

o co mi sie nie podoba to ta spixelowana grafika
Ja bym to nie nazwał spixelowaną, a raczej niechlujną, ew. paintową.

-jakaś fabuła

-jakiś HUD

-no i dopilnować, żeby bugów nie było

 

Daje więc na razie 3--/5, za ten błąd i grafikę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem kod teraz nie powinno być żadnych błędów.

 

Uploader:

https://gmclan.org/up1157_4_stupid_game.html

 

Rapidshare:

http://rapidshare.com/files/312118190/stupid_game.rar.html

 

 

 

 

mimo gównianej jakości tej gry bawiłem się nieźle. grafika brzydka, ale stylowa (choć naprawdę niektóre rzeczy kłują w oczy). zupełnie nie rozumiem braku oceny u Tomkka1410, a oceniać jest co. zabawę zakończyłem errorem

 

do poprawienia grafika i to, że na twoim logo włącza się muzyka, a później włącza się jeszcze raz. no i rasizm

 

daję 7/10->4/5

 

 

- ?mimo gównianej jakości tej gry bawiłem się nieźle. grafika brzydka, ale stylowa?

No właśnie ja sobie cenie w grach nie grafikę ładną bo kto mi wyjaśni jaka to grafika jest ładna? Taka co jest gładziutka? czy taka co jest stylowa, taka która pasuje do gry klimatu itd.

 

-?(choć naprawdę niektóre rzeczy kłują w oczy)? to dopracuje w kolejnych wersjach bo rzeczywiście sam po czasie widzę, że niektóre rzeczy mogłem inaczej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie błąd jest nadal :(

No właśnie ja sobie cenie w grach nie grafikę ładną bo kto mi wyjaśni jaka to grafika jest ładna? Taka co jest gładziutka? czy taka co jest stylowa, taka która pasuje do gry klimatu itd.
Nie chodzi o to, by była gadziutka, czy coś. Chodzi o to by całość współgrała ze sobą, żeby nie waliło po oczach, a zarazem było widać wyraźnie postacie. Widać, że kolce i ciała postaci wyglądają tak jakbyś maznął pędzelkiem pare kresek i wypełnił, nawet nie poprawiając jakichś tam błędów. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do poprawienia grafika i to, że na twoim logo włącza się muzyka, a później włącza się jeszcze raz. no i rasizm

 

daję 7/10->4/5

 

Jest rasizm jest przeoczyłem i nie odpowiedziałem.

Otóż w trakcje rozwijania się projektu bohater miał być na biało (czytaj kolor palety nie rasy) i nie miałem jeszcze pomysłu na ubarwienie wrogów i testowo chciałem zrobić na czarno ale sobie wybrałem ciemny brązowy i zapomniałem o tym i tak dalej tworzyłem grę. Jak już przebrnąłem przez większość roboty zorientowałem się, że tu jest podtekst rasistowski a nawet dyskryminacja czarnej rasy i nawet spodobało mi się to i zostawiłem - afera rozkręca popularność :thumbsup:

 

 

Na pewno niektórzy z was widzieli moje demo poszukiwacze złota (po między demo 1 a demo 2) różnicę w grafice. Co myślicie jak poprawię grafikę w stupid game tak jak to zrobiłem w poniższej grze to wystarczy na to by uznać to za dobrą grafikę?

 

POSZUKIWACZE ZŁOTA Demo v1

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=12550

POSZUKIWACZE ZŁOTA Demo v2

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=20399

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa gra tylko przydałoby się jakaś fabuła i więcej misji. Ja uważam że menu jest ciekawe i fajnie zrobione.

Plusy:

+ Ciekawe menu

+ Grywalność

Minusy:

- AI

- Tytuł

 

Grafika 3/5

Klimat 4/5

Grywalność 5/5 Przeszedłem całą i bardzo przyjemnie się grało

Ogólnie 12/15=4/5

 

E: Zmień tytuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...