Skocz do zawartości

Unity3d za free - koniec game makera?


Krajowa Rada Stolarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem, zwiedziłem, odpuściłem - jak gnysek wspomniał, trzeba się na klikać aby coś zrobić, a tym więcej aby załapać - powinni zrobić tutek step-by-step. swoją drogą, jedyne co mnie zachwyciło w demku to optymalizacja dużej ilości drzew (na bank LOD, jak i dla trawy) no i shadowmapy równie szybkie, nic zaś więcej

 

Żadnych cudów tam nie ma. Trawa o ile się mylę jest zrobiona na bazie tej z speedTree czyli sztuczka tkwi w braku blendingu. Dla trawy nie ma LOD'a bo to 4 vertexy na jedną, jest tylko odpowiednie dopasowanie parametrów dla mieszania, które sprawia, że trawa wraz z wzrostem odległości zanika(Bodajże w GPU gems jest opisana podobna technika). Przetestuj sobie shadowmapy a zobaczysz, że są całkiem tanie(oczywiście nie żadne variance). Jedyne co mi się tam podoba to rendering terenu, który wydaje się całkiem niezły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmot, jeżeli to prawda, czemu jeszcze bana nie dostałem

bo Bóg się nad Tobą lituje.

 

hehe, teraz to dopiero zabawa nabiera smaczku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YXE: W boga niestety nie wierzę, przykro mi, jestem katolikiem ;) .

 

Marmot: Jak się już czepiasz, to chociaż miej czego. Will wyraźnie porównał UDK do Unity, nie go GMa. Choć w sumie nie, dobrze, że próbowałeś mnie poprawić - teraz wiem, że moja wypowiedź jest jak najbardziej trafna :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowa dwuznaczność wypowiedzi sprawia że słowa możesz dopasować pod swój celowy oraz domniemany tok myślenia - dzięki temu nie ważne co jak zareagują inni, zawsze będziesz próbował wybronić i wywyższyć się.

holy shit - unreal engine wreszcie w darmowej wersji :0 www.udk.com/index.html

Myślę, że o Unity już można zapomnieć: http://www.udk.com/index.html

Kolejny.

 

To dwie różne rzeczy, skumajcie to.

Will wyraźnie porównał UDK do Unity, nie go GMa

Po tym jak napisałem shouta? Gubisz się. Teraz tłumacz skąd "Kolejny", tym zakończymy tą bezsensowną dyskusję i skupimy się na topicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak napisałem shouta?

YXE, nie czytam w myślach, nie wiem o co ci chodzi. Masz rozdwojenie jaźni, czy jak :sp_ike: ?

 

1. Zmartwię cię, dokonałeś błędnej psychoanalizy :) . Nie używam dwuznacznych wyrażeń, po prostu zmuszam ludzi do myślenia, a nie błędnego czepiania się. Pasi?

 

2. "Kolejny" wzięło się stąd, iż każdy porównywał Unity3D do GMa, tak Will UDK do Unity3D. Kapujesz już? Widzisz jaka jest wada poprawiania dokładnych wypowiedzi - jeżeli wyjdzie, że miałem rację, ty już jej mieć nie możesz.

 

3. Dodam jeszcze, że po tym moim szatańskim planie "dobierania dwuznaczności" (rotfl), nikt normalny nie powinien cię traktować poważnie..

 

Daruj sobie psysiu, podobno czasu nie masz na normalną rozmowę, ale na kasowanie się na forum już tak :D .

 

Pamiętaj, jesteś redaktorem, powinieneś reprezentować jakiś poziom i wyróżniać się wśród reszty użytkowników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolejny" wzięło się stąd, iż każdy porównywał Unity3D do GMa, tak Will UDK do Unity3D

żuczku, nie czytasz tego co sam piszesz, biedactwo.

a teraz koniec tej swawoli, inaczej zrobimy porządek, coś zamkniemy, niekoniecznie temat. btw. 1pkt regulaminu jeśli się sprzeciwisz. cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz koniec tej swawoli, inaczej zrobimy porządek, coś zamkniemy, niekoniecznie temat. btw. 1pkt regulaminu jeśli się sprzeciwisz. cześć.

po to by się zabawić twoim kosztem prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Psichix, nie pozwalasz sobie za dużo? Coś zauważyłem, że nie tylko Ty, ale ogólnie całe moderatorstwo zbyt pyskate się zrobiło. Dostajesz ostrzeżenie.

 

Co zaś tematu się tyczy, to GM, Unity3 oraz UDK celują w kompletnie różne rynki. GM jest bardziej dla dzieciaków, młodzieży oraz hobbystów; Unity3D - bardziej profesjonalni twórcy, sektor indie, runek iphone; natomiast UDK to w sumie nie wiem dla kogo, bo ten silnik za free jest tylko do niekomercyjnych zastosowań - więc instytucje, uczelnie, niekomerycjni twórcy chcący zapoznać się z możliwościami silnika na którym chula Unreal. Żeby wydać komercyjną grę na UDK to trzeba mieć kupę siana (zapewne setki tysięcy $) lub zrobić jakieś cudo i pozyskać sponsora wydawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast UDK to w sumie nie wiem dla kogo, bo ten silnik za free jest tylko do niekomercyjnych zastosowań

 

Polecam dokładniej poszukać ponieważ się mylisz. Gdy gra nie zarobi więcej jak ~15k jest kompletnie za darmo w przeciwnym przypadku oddajesz 25% zysku. Co oczywiście nie zmienia faktu, że silnik jest raczej tylko do "przejrzenia" i podpatrzenia pewnych rozwiązań(w moim przypadku właśnie tylko o to chodzi). A Unity to jak dla mnie kompletna strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem teraz się nie płaci za dostęp do UDK w ogóle, opłaty za komercyjną licencję UDK, jak ktoś chce użyć silnika do robienia gier za kasę lub dla innych celów związanych z działalnością gospodarczą, zależą od tego ile w ogóle sprzedasz kopii gier +99$ początkowej stawki. Poniżej pewnej kwoty zarobionej na grze nie wystawiają ci rachunku bo byś nie miał i tak z czego zapłacić, zaś za każde ileśtam tysięcy zarobionych dolców stawka rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...