Skocz do zawartości

Visual C++


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Google by zaprowadzilo Cie na strone microsoftu: http://www.microsoft.com/express/vc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś, Visual nie jest płatny, a Dev++ jest gorszy... ponieważ np. jak robisz coś w konsoli musisz napisać chyba system("return"), czy jakoś tak, żeby ci się od razu nie wyłączało. Bo się pojawi i od razu zniknie, koszmar.. dlatego robię w Visual C++ :sp_ike: .

 

Na wszelki wypadek:

 

Produkty

 

Gdybyś chciał, w czymś innym :mellow: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system("return")

wtf?

 

Dev tez jest dobry, ale raczej do mniejszych projektów.

Co do visuala są rożne wersje: darmowa - express (PsichiX podał linka) oraz wersje płatne (zazwyczaj przeznaczone dla wiekszych firm, z tego co wiem nie są tak strasznie wypasione :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtf?

 

Dev tez jest dobry, ale raczej do mniejszych projektów.

Co do visuala są rożne wersje: darmowa - express (PsichiX podał linka) oraz wersje płatne (zazwyczaj przeznaczone dla wiekszych firm, z tego co wiem nie są tak strasznie wypasione :P ).

 

U mnie tak jest, wpiszesz:

 

#include <iostream> 
int main() 
{ 
std::cout << "Witaj Swiecie!";   
}

 

To w tedy ci się wyłączy od razu w Dev, chyba że dodasz te właśnie te return 0; (nie te system) i chyba to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Jak odpalisz program z konsoli, to żadnego system('pause'); nie potrzeba. Jakbyś logicznie myślał.

Programy od M$ są dobre do tworzenia pod .NET, co nie znaczy że są jedyne, ale głównie z tą myślą tworzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Ale przecież jak napiszę coś w Dev++, żeby mi np coś napisało (np. Hello), to mi się wyłącza i się nie obejdzie bez tego system coś tam lub return() coś tam....

 

Odpalasz z konsoli ?? (z konsoli, to znaczy Start > Run > cmd> sciezka/do/programu/program.exe ) To, że Dev C++ odpala w konsoli nie znaczy, że Ty to odpalasz z konsoli. Jeżeli odpalisz program w konsoli samodzielnie, to nie ma prawa się konsola zamknąć bez polecenia exit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Bo wykonana zostaje funkcja main() i na koniec zwraca domyslnie return 0 do konsoli. Ponieważ konsolę wywołał program, to ona się zamyka, inaczej jest jednak, gdy to konsola wywoła program - wtedy program po zakończeniu pracy zpowrotem wraca do konsoli.

 

z konsoli, to znaczy Start > Run/Uruchom > cmd > sciezka/do/programu/program.exe

 

wtedy po skończeniu działania programu wracasz do CMD, które sie nie wyłączy. Prosta sprawa ?

 

Jakbyś pisał od linuxem w terminalu to byś nie zadawał takich pytań tylko od razu wiedział dla czego z shella się odpala program (odpowiednikiem shella dla Windowsa jest cmd, kiedyś znany jako DOS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie ma kaprycho, czy wo gule wiesz jak to włączyć z konsoli? :/

Widzę iż mylisz pojęcia, "w konsoli" a "z konsoli"

"w konsoli" - Uruchamiasz program poprzez dwu-klik ( czy tam RUN )

"z konsoli" - Uruchamiasz program z np. windowsowej konsoli ( CMD.exe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem :lol2: , ale już nie tłumacz, bo się przemęczysz, a ja mu się jeszcze dużo nauczyć... 11 lat idzie :jezor: .

 

UP:

To już wiem, głowa mnie trochę boli i nie mogę myśleć :blink:

 

GNYSEK:

To mogłeś pisać od razu DOS....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ale co tu można nie rozumieć?

 

Odpalanie programu tekstowego wygląda następująco:

 

1) klikasz w costam.exe (ktory wypisuje "hello world" i to wszystko)

2) Odpala się automatycznie windowsowy wiersz poleceń (cmd.exe)

3) W wierszu poleceń odpala się costam.exe i wypisuje tekst "hello world", a nastepnie program sie konczy.

4) Jako ze program sie zakonczyl, to wiersz polecen nie jest juz potrzebny i sie zamyka automatycznie.

 

Inny sposob odpalenia programu costam.exe:

 

1) Uruchamiasz recznie windowsowy wiersz polecen (cmd.exe)

2) Odpalasz program costam.exe podajac jego sciezke, np. d:\programy\costam.exe

3) Program sie odpala, wypisuje tekst i konczy dzialanie.

 

Widzisz roznice? Odpalajac klikaniem programy tekstowe, musi sie wlaczyc tymczasowo wiersz polecen, zeby program mogl gdzies te swoje teksty wypisac (musi miec tzw. wyjscie). Po zakonczeniu programu, wiersz polecen sie automatycznie zamyka, bo zostal uruchomiony automatycznie tylko na czas uruchomienia programu! Jezeli natomiast sam uruchomisz wiersz polecen, to mozesz w nim odpalac dowolne programy tekstowe i wiersz polecen sie nie zamknie, bo uruchomiles recznie, to i recznie musisz zamknac. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jak moja mama - tłumaczy ci się na chłopski rozum a ty i tak nie rozumiesz :D

 

Wchodzisz w menu "Start" (to na dole pulpitu), klikasz "Uruchom..." i tam wpisujesz "cmd.exe", wciskasz Enter i masz konsolę, tam wpisujesz ścieżkę (czyli tam gdzie mam program, który sobie zapisujesz w postaci ".exe"), znowu Enter i masz swój program.

 

E: Ranmus was faster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem :lol2: , ale już nie tłumacz, bo się przemęczysz, a ja mu się jeszcze dużo nauczyć... 11 lat idzie :jezor: .

 

UP:

To już wiem, głowa mnie trochę boli i nie mogę myśleć :blink:

 

GNYSEK:

To mogłeś pisać od razu DOS....

Idź spać...

bierzesz start(ten z lewej i z dołu) potem uruchom i wpisujesz cmd i potem wpisujesz w tej konsolce sciezka/do/programu/program.exe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

To jeszcze dodam celem sprostowania.

 

1) Nie DOS tylko wiersz poleceń! DOSa (tekstowego systemu operacyjnego) nie ma już od czasów windowsa 2000.

2) Zamiast uruchom -> cmd, można także wybrać programy -> akcesoria -> wiersz polecenia (ale ja stosuję metodę przedmówców czyli uruchom -> cmd)

3) Nie musi to być stricte windowsowy wiersz poleceń. Może to być cygwin, powershell czy co tam chceta. W windowsie 7 jest już domyślnie preinstalowany powershell, więc trzeba się teraz odzywaczaić od cmd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...