Skocz do zawartości

Kreski


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Kreski

 

Gatunek: Gra logiczna

 

Opis: Jest to gra logiczna napisana w C++ (SDL + OpenGL). Zasady gry są wyjaśnione w grze, ale napisze tutaj. Gra polega na zamknięciu jak największej liczby pól. Pola zamyka się tworząc 4 linie, które są tworzone z sąsiadujących ze sobą punktów. Należy przy tym uważać, aby komputer nie zamknął pola i nie zdobył punktu.

 

Download: http://ehumorek.pl/kreski.rar

Rozmiar pliku: 714 KB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Krystian Nawrocki (krychu90)

Fabuła:
brak

Grafika:
Krystian Nawrocki (krychu90)

Muzyka:
brak

Screeny:

kreski.png

kreski2.png

kreski3.png

 

Zapraszam do grania, zgłaszania błędów lub zastrzeżeń i chwalenia się swoimi wynikami :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne,

generalnie nie lubie logicznych ale tu sie fajnie mozna pobawic ;p

Nic nie jest przesadzone, taka 'grafika' jest stworzona dla tego typu gier

wszystko fajnie - Dam ci 3/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem

 

edit : z tego co zdążyłem zauważyć, po prostu nie da się wykonywać tzw. kombosów (więcej niż jeden kwadrat naraz ) jeżeli jest to zamierzony czyn jest on nie za dobry ponieważ daje przewagę komputerowi nad graczem.

 

Na razie 2 bo to błąd moim zdaniem krytyczny popraw ten błąd to będzie 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem

 

edit : z tego co zdążyłem zauważyć, po prostu nie da się wykonywać tzw. kombosów (więcej niż jeden kwadrat naraz ) jeżeli jest to zamierzony czyn jest on nie za dobry ponieważ daje przewagę komputerowi nad graczem.

 

Na razie 2 bo to błąd moim zdaniem krytyczny popraw ten błąd to będzie 4

To nie jest żaden błąd, tym bardziej krytyczny. Jeżeli zamknie się kwadrat to dostaje się jeden ruch, tak samo ma komputer. Nie widze problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki jeżeli zamknę za jednym ruchem więcej niż jeden kwadrat

Zamyka się pojedynczo, po kolei każdy kwadrat. To jest chyba logiczne? Komputer zgarnia potem te punkty, bo zamyka pojedynczo każdy kwadrat z szybkością 1 na klatkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma buga - nie umiecie grać.

True, nie potraficie w to grać :P

No wreszcie ktoś im to wyjaśnił :P

 

nijak nie mogę 100% zdobyć.
Jest to mało prawdopodobne :P

 

Co do zamykania więcej niż jednen kwadrat. Otóż mamy przykład:

 

   . __ . __ .
   |         :
   | __ . __ :

 

Jeżeli zrobicie kreske tam gdzie są ":" to wtedy żaden z tych dwóch kwadratów nie będzie miał 4 ścian i nie zdobędziecie punktu. Natomiast jeżeli byście zrobili ruch typu:

   . __ . __ .
   |    :       
   | __ : __ .

 

To wtedy I kwadrat zostanie zamknięty, dostaniecie punkt, dodatkowy ruch i II kwadrat zyska 3. ścianę dzięki czemu i tem kwadrat będzie można zamknąć.

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę to wyjaśniłem

 

PS. Każde "rozdanie" można wygrać, bynajmniej tak mi się wydaje :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób tak, żeby komputer nie powtarzał kolejnych ruchów co klatkę bo ciężko się połapać co się dzieje. Dobrze by było np. co sekundę :P

 

Ma rację, nagrałem sobie kulki z kompem, nacisnąłem i od razu komp... Daj tak że jak będzie kolej kompa to daj ile ma sekund czekać, ale losowo, że np. minimum 1 sekunda a maximum minuta. Będzie w tedy bardzo realnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób tak, żeby komputer nie powtarzał kolejnych ruchów co klatkę bo ciężko się połapać co się dzieje. Dobrze by było np. co sekundę :P

Chciałem tak zrobić, ale pomyślałem, że to trochę nudzące czekać aż komp zrobi swoje, ale ok, dorobię, ustawię opóźnienie na 0,5sec i wrzucę nową wersje, ale to w weekend bo w dni robocze nie mam dostępu do ftp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taka gra jest już wymyślona...

Gdzie?

 

Włącz Nintendo DS

i grę "Club house games"

 

To zbiór mnóstwa popularnych gier, takich jak (poker, szachy, warcaby, domino, kręgle, billard) i po prostu jest ich mnóstwo.

 

Między innymi:

"Dots and boxes".

 

Jest 4 graczy i są kropki. I tworzy się linie i jak ułożysz kwadrat to punkty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek chcesz zagrać multiplayer to weź kartkę i długopis i graj z kimś <_< Dzieci teraz w każdej grze chcą tryb na wielu graczy... Masakra.

 

EDIT:

50/63 :P Komputer, gdy musi dać już zdobyć punkt powinien sprawdzać gdzie najmniej straci i tam postawić kreskę. Inaczej, gdy zbudujemy wielki tunel i komputer nie będzie miał ruchu zamiast walnąć kreskę tam, gdzie straci 2 pkt to postawi w tym tunelu i straci 20 pkt. Rozumiesz o co mi chodzi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...