Skocz do zawartości

Motosfera ONLINE


LolikZabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Dam za nią tak 3/5,bo jeszcze dużo dorobić trzeba :D

 

BTW:

Nawet to fajne,w sumie mógłbyś zrobić tworzenie samochodu tzn grafiki na niego,jakieś nalepki i ogólnie tuning wraz z wyglądem,może jakbym miał czas to bym coś pomógł. <_<
To poczekaj na OTS:GO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos cieniowania i odbić światła dla samochodów. Dawno temu zrobiłem komuś przykład tego do wyścigówki więc mogę Ci pokazać go: https://gmclan.org/up1105_11_sun_shadowlight.html

Zasada jest prosta: tworzysz sprite dla auta, oraz sprite z 4 klatkami (lub więcej; chodzi o oświetlenie z tych stron) jako maska cieni (a zarazem światła) oraz bialy sprite światła. W przykladzie jest zwykly prostokat z prostym cieniowaniem na krawędziach, ale dla samochodu jasne ze robi się dopasowane do ksztaltu (grunt ze zasada tworzenia jest taka sama wszedzie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dodać przykład PsychiXa. Zrobiłem z tego czerwonego klocka kiepski, paintowy samochód, a po edycji masek, żeby światło padało odpowiednio tam gdzie maska i dach, ten samochód wyglądał świetnie! Tak samo będzie z Twoimi :). Proszę tylko nie uznać tego za offtop. Ja promuję przydatny do gry skrypt xP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł z nitro. Gdzieś czytałem o jakiejś arabskiej formule, gdzie wszystkie auta mają takie same osiągi i gdy się wciśnie jakiś przycisk to autko dostaje pałera i można wyprzedzać. Jeśli by to zaimplementować to więcej by zależało by od gracza niż od auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...