Skocz do zawartości

XenoN Core Dark Issue


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: XenoN Core Dark Issue

 

Gatunek: Silnik graficzno-fizyczny

 

Opis: Oto oficjalna premiera silnika XenoN Core w wersji 0.7.8.0 pod nazwa "Dark Issue". Hmm, czym jest XenoN chyba tutaj nikomu mówić nie trzeba - pewnie każdy spotkał się z jakimś demem bądź przykładem które pokazywałem na forum. Rozpoczęto nawet kilka projektów wykorzystujacych ten silnik. Ale jeśli ktoś nie wie czym on jest to już wyjaśniam:

 

XenoN Core jest silnikiem przede wszystkim fizycznym działającym w trzech wymiarach (w pełnej wersji dojdzie moduł czwartego ;p) fizyki punktowej mojego autorskiego pomysłu :) Silnik pozwala realnie prezentować zachowanie obiektów, dzięki niemu możemy zasymulować środowisko (zjawiska pogodowe, ciała żywe). Ogółem silnik nada Waszej grze realizmu :D A ponieważ piszę z telefonu to za dużo się rozpisać nie mogę więc zapraszam na nową stronę XenoNa (xenon.psichix.com). Na razie brak przykładów na nową wersję ale zapewniam ze wraz z moim pomocnym programistą tworzymy je dla Was ;) brak też dokumentacji, ale w sumie do czasu jej ukończenia będzie można się nauczyć z przykładów. Dodam ze pracuje nad forum dla XenoNa (bo na GMClanie nie wyszło ;p) oraz nad specjalnym serwisem dla Twórców korzystających z XenoNa, coś na wzór yoyogames. A co do zawartości, to jest tam licencja, silnik (dll), plik źródłowy dla wersji GM, plik naglowkowy dla wersji C++ oraz pliki źródłowe dla testów w C++ pod devcpp.

 

Download: www.XenoN.PsichiX.com

Rozmiar pliku: ok. 700 kb

 

 

Autorzy:

Programowanie:
PsichiX

Fabuła:
<Brak>

Grafika:
PsichiX (oraz warto wspomnieć o copoconaco który zrobił większość grafik do resources silnika, ale w surowym silniku ich nie ma)

Muzyka:
<Brak>

Screeny:

<w tej chwili brak - pisząc z telefonu nie da rady się ich umieścić>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah! :D Wybaczcie ze to co powiem nie odnosi sie do tego, co jest w tej wersji silnika, ale jesli pamietacie te efekty z blurami, bloomami i innymi HDRami ktore ostatnio pokazywalem, to musze z radoscia oznajmic, ze.. SA MOZLIWE ROWNIEZ W 3D!! :D hehe, ale jestem szczesliwy, teraz w grach 3d robionych w GM bedzie mozna uzyskac efekty identyczne jak w nowych grach. A kto wie, moze uda sie komus zrobic na tym Crysisa ;D Efekty te NA PEWNO zostana umieszczone w pelnej wersji silnika, a dzisiaj jeszcze trafi przynajmniej jeden przyklad do XenoNa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ten Xenon dla osób robiących w GM jest zabardzo skomplikowany, a osoby, które wszystko w nim rozumieją nie bawią się 3D pod GM, tylko biorą się za profesjonalne środowisko. PsichiX moim zdaniem, jeżeli masz takie umiejetności, to powinieneś zabrać się za jakąś fajną grę, a nie pisać te Xenony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąć pliki? usuń folderu gdzie instalowales, domyslnie to folder "XenoN Core" w "Program Files"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jest nawet temacik :P

Dodam jedynie, że nie wiem, po co w tym instalator. Przecież przy pobieraniu pliku i tak się wyświetla licencja. A dodatkowo jest jeszcze w pliku :P

 

Borek: Tak, PsichiX w końcu zrobi jakąś grę. Ale z podwójną satysfakcją - bo na XenoNie :P

 

PS: O. Nazwa PsichiX podobnie jak XenoN ma pierwszą i ostatnią literę dużą :P Tak zauważyłem przypadkiem =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalem w instalatorze poniewaz: jesli ktos sciagnie xenona z innego adresu, to ominie wstepne czytanie licencji, choc i tak malo osob ja czyta, gdybym dal do archiwum to po pobraniu z innego zrodla licencji by nikt nie czytal, bo nikomu sie nie chce zagladac do folderu i specjalnie klikac w jakis plik zwany licencja. Czyli ogolem wole dac trojstopniowe "wymuszenie uswiadomienia konsumenta" zeby w koncu przeczytal i sie dostosowal. Moze przesadzam ale ten silnik to moja ponadroczna praca i kupe czasu w nia wlozylem i chce miec poczucie prawnego bezpieczenstwa ze nie bedzie z tym zadnych przekretow ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak ta instalka nie miesza nikomu w systemie, nie dodaje zadnych kluczy itp. No ale jesli już tak nalegacie to zrobię też wersję spakowaną ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. coś na wzór archiwum SFX (czy jak to tam się zwało, tego w exe), tyle, że z licencją tongue2.gif

I będzie to samo co teraz, tyle że w oprawie graficznej WinRARa czy WinZIPa... PsichiX powiedział, że ta instalka jedynie rozpakowuje silnik i zmusza do czytania licencji, czyli by wyszło na to samo, nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak wygląda to jak instalka, trzeba przejść przez cały "proces instalacyjny" :P

A mi chodzi o to, że pokazuje się licencja, klikam OK, i pliki się wypakowują do tego folderu gdzie uruchamiam ten "instalator".

 

Wiem, że to czepianie się, ale klikanie Dalej kilka razy, i sam fakt wypakowywania tego domyślnie do Program Files już trochę... no, dziwny jest :D

 

Edit: Czy 7-Zip'a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W XenoNie został dodany taki mały fajny bajer, mianowicie Window Layer System, czyli okno aplikacji GMa przybiera właściwości warstwy, dzięki czemu możemy ustawić mu przezroczystość oraz maskę z kanałem alpha (dla zróżnicowanych kształtów okna). Na razie System ten nadaje sie do menu, oraz do przejsc miedzy roomami, gdyż wlaczona przezroczystosc spowalnia gre. Jednak jest to zalezne od wielkosci okna, więc im mniejsze okno tym mniej spowalnia. (w tym demku wielkosc ustawiona jest na 1024x768)

 

Demko:

https://gmclan.org/up1105_4_XeDI_WinLayer.html

 

Screen:

xediwinlayertc8.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo ten efekt podoba, lecz do gier to nie widzę większego zastosowania, bo raczej robi się zazwyczaj na full screna. Fajne by to jeszcze wyglądało jakby było takie lekkie rozmycie, jak kursor opuści pole "programu " :jezor: , ale oczywiście XenoN już takie efekty obsługuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, na przyklad do menu w grze czy jakiegos programiku, to tak. nawet do tych zwierzakow na pulpicie co sie je hoduje tez moze sie przydac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ;P trzeba wiedziec jakiej, a funkcja przydatna. A Tobie moze nie dzialac jesli twoj windows (o dziwo) nie obsluguje warstwowych stylow okna. ale taki styl obslugiwany jest od wersji 200 bodajze wiec jakos system to musi blokowac - innego wyjscia nie ma. PS. jaka masz rozdzielczosc ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem skąd ten błąd :) jutro poprawie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...