Skocz do zawartości

Riko demo


Saus

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Riko

Gatunek: Gra przygodowa z krwi i kości

Opis:
Riko to juz 3 część historii. Akcja dzieje sie 17 lat po puru2, czyli dokładnie w tym czasie, kiedy puru (1).
Tym razem przyjdzie nam pokierowac Riko, japońską 17letnią dziewczyną, która chce się dowiedzieć prawdy o swoim pochodzeniu, gdyż ojciec (Bzium) nie za bardzo chce wylewać przed nią wszystkie historie
rodzinne. Pare technicznych spraw:
Teksty: Przewijamy enterem, a dowijamy (dopełniamy, jeśli nie są całe) spacją.
Dialogi: Wybór dialogu oczywiście strzałki + enter.
Ekwipunek: Nie ma za bardzo co pisać, kiedy najeżdżamy na przedmiot, który możemy podnieść pojawia nam się obwódka. Jak na niego patrzeć, albo łapać, możemy dowiedzieć się
z ikonek w prawej części ekranu.
Panele: Są 3 panele, a że moga zakryć jakieś domki położone wyżej, przełączamy je kolejno klawiszami [1,2,3] (nie na klawiaturze numerycznej). Na środkowym panelu widzimy imię i wygląd npc po kliknięciu na nim.
Przyciski: Opisy przycisków są w grze kiedy na nie najedziemy, więc z tym nie będzie problemów. Takie małe info: żeby użyc przycisku 'użyj przedmiotu na najblizszym npc'
klikamy przycisk, a potem przedmiot. Przydaje się to jak na przykład ekwipunek zasłania nam jakiegoś npc. Wtedy podchodzimy do niego (on sie zatrzyma), włączamy sobe ekwipunek i możemy użyć tego przycisku.
Demo jest krótkie, ale chciałem wam pokazać chyba pierwszą taka przygodówkę jaką tu widzę :D

Download: Tutaj
Rozmiar pliku: ok. 1,75 mb
Na razie nie ma gry pod Viste bo zgubiłem konwerter z yoyo :P

Odnośnie muzyki: Jako, że jej nie ma, może jakieś propozycje? Myślałem o jakiś spokojnych japońskich kawałkach, a może ktoś z gmc skusi się wykonać muzykę po zobaczeniu demo :P?

Autorzy:
Programowanie: Saus
Fabuła: Saus/Zeke
Grafika: Obraz menu: Ariyme
Cała reszta oprócz menu: VIANOM
Muzyka: -
W autorach trzeba wspomniec o PsichiX, który pomógł mi pare razy no i oczywiście gnysek, bez którego nie byłoby gry (wyświetlanie dialogów) :P
Screeny:
3702569b1f5cb313m.jpg fee288ecb4548489m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentowało się ładnie. Skończyło się już dużo gorzej :(

Kilka NPC się zacięło na niewidzialnych obiektach, gracz staje na głowie NPC'om (przydałoby się depth=-y)

Z gry wyszedłem przymusowo bo utknąłem w pętli rozmowy :/

Jak rozmawiałem z NPC w domku po prawej na środku (omg xD)

a z NPC po lewej od niego wybierając pierwszą odpowiedź, automatycznie udzielała się druga.

Niepotrzebnie również są powtarzane wypowiedzi gracza, po jej wybraniu.

 

Nie oceniam, poczekam aż autor się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gry wyszedłem przymusowo bo utknąłem w pętli rozmowy :/

Gdzie dokładnie?

U mnie jest wszystko w porzadku, musicie po prostu dokanczac te rozmowy i wychodzic z nich normalnie.

Coś źle robicie, u mnie jest ok. Zeke tez tak mial ale po 2 uruchomieniu bylo normalnie, wiec ja nie wiem :P

Wszystkie zmienne od dialogow czyszcza sie po konczeniu rozmowy wiec ja nie wiem jak wy to robicie ze macie takie anomalia :P jak ja gram jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
no i oczywiście gnysek, bez którego nie byłoby gry (wyświetlanie dialogów)

 

Nie widziałes jeszcze wersji z Triberiana, jak są pytania to możesz odpowiadać myszką, lub z klawiatury (cyfry) jak na RPG przystało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho tam, byłem 1 :P

Rzeczywiście był błąd w bziumie tam gdzie bylo pytanie o matke (dzieki ze powiedzieliscie :P). Juz poprawilem.

#Nastepny edit

Czemu zawsze daje gry z bugami xD? Juz znalazlem glowny powod tych pomylonych npc i teraz wszystko jest ok

Przepraszam za te problemy, no ale :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grafiką w grze to jest tak, że najpierw musiałem się przestawić na ten styl i widok, co trochę czasu zajeło, ale przysiąść mogę, że wszystkie są moje(oprócz menu). Jeśli mogę Was spytać o opinię o tej grafice przed levelem( gdzie Bzium i Riko siedzą przy stole) i ogólnie macie jakieś zastrzerzenia co do grafy(bo gra ofcorz jest miodzio ;p)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...