Skocz do zawartości

Przykład wchodzenia pod górkę w grze platformowej


Rekomendowane odpowiedzi

Nudziło mi się więc zrobiłem taki oto przykład. :P

Jest to mój pierwszy przykład więc w razie znalezienia jakichś błędów proszę o poinformowanie mnie :P

 

OPIS:

Wiele gier platformowych tworzonych w GameMakerze ogranicza się do płaskich platform i nawet najmniejszy wystający pixel powoduje, że gracz się zacina i musi go przeskoczyć. Ten przykład pokazuje jak sprawić by nasz postać miała możliwość ładnego schodzenia i wchodzenia pod górkę. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z jego zrozumieniem. :)

Oczywiście nie jest to coś uniwersalnego i większość gier będzie wymagała dostosowania przykładu do własnych potrzeb jednak myślę, że nie powinno to sprawić problemu. :)

 

DOWLOAD:

https://gmclan.org/up348_4_przyk_ad_wchodzenie_pod_gorke.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągam i zobacze puźniej ocenie

<_< E: brawo Yoda :D

Hmm dobry przykład, jakiś czas temu było parę pytań o wchodzenie pod górkę, więc na pewno wielu się przyda ;) (mozliwe, że kiedyś mi też ;d )

nie mam nic do zarzucenia, wszystko jest tak jak powinno być, no i efekt też dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<_< E: brawo Yoda :D

Hmm dobry przykład, jakiś czas temu było parę pytań o wchodzenie pod górkę, więc na pewno wielu się przyda ;) (mozliwe, że kiedyś mi też ;d )

nie mam nic do zarzucenia, wszystko jest tak jak powinno być, no i efekt też dobry ;)

 

Dziękować, dziękować :)

Haha pamiętam jak sam się o to pytałem wielokrotnie na kilku forach i nie potrafił nikt mi pomóc :) Chyba z rok temu. I w końcu sobie sam poradziłem czego owocem ten przykład. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...