Skocz do zawartości

Dungeon Escape


Morgo

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Dungeon Escape

 

Gatunek: RPG (bardzo uproszczony :P )

 

Opis: Gra jest uproszczonym RPG zrobionym w stylu retro. Kierujemy poczynaniami rabusia który został strącony do lochu za swoje przewinienia. Naszym zadaniem jest się z niego wydostać i nie dać się zabić. Z obsługą gry możecie się zaznajomić przechodząc poziom treningowy.

 

Zgłaszajcie wszelkie braki i błędy na jakie się natkniecie.

 

:excl: Nowa wersja :excl:

Lista zmian:

-przeciwnicy idą w stronę gracza tylko jeśli znajduje się on w ich polu widzenia

-drobna przebudowa 3 poziomu (wcześniej część poziomu była niedostępna)

-postać ginie kiedy życie wynosi 0 lub mniej

-dodane dwie nowe grafiki postaci

-dodana muzyka

 

Download: Link

Rozmiar pliku: 1 Mb

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Morgo

Fabuła:
Morgo

Grafika:
Morgo

Muzyka:
midi z internetu, więcej informacji w pliku czytaj to.txt

Screeny:

screen1

screen2

screen3

screen4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkoncu cos w stylu roguelike :D Program robi to co powinien robic, graficzki sa mile i czytelne i maja klimacik tak jak pierwsze graficzne gry :)

 

Mozna by to dalej rozwijac ;)

 

ocena: 4/5

 

mala uwaga: pozbadz sie okienek GMa, zrob swoje

 

Bugi?

Nie wiem czy tam sie wychodzi czy nie ale chyba jest to poza plansza a potworki sie tam pojawily:

de1.png

 

Jakies tajne przejscie przez wode? Czy potworki moga po niech chodzic? :jezor:

 

de2.png

 

BTW

dziwna sprawea bo w 2(3?) lochu, pierwszym na ktorym widzialem golema praweie na samym poczatku gdy uzylem eliksiru gra wrocila mi do menu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna gra, trochę mnie denerwuje to że trzeba ciągle wciskać klawisz. Po co podajesz kody do gry w informacji o grze? To może popsuć zabawę. Gra jest na prawdę dobra, są urozmaicone poziomy, grafika pasuje do siebie, wszystko w tym samym rozmiarze, czyli wychodzi przyjemna gra. 4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem wersję pod windows vista, nie gwarantuje że będzie działać ale przynajmniej się staram :P.

 

Nie wiem czy tam sie wychodzi czy nie ale chyba jest to poza plansza a potworki sie tam pojawily

 

Jakies tajne przejscie przez wode? Czy potworki moga po niech chodzic?

widocznie w poziomie są jakieś luki, muszę go jeszcze raz przejrzeć :P

 

@david dark-to nie sa zadne bugi, tam sie da przejsc, ale potwory nie przechoda przez tajemne przejscia w scianach.

Gra fajna ale bez sensu ze caly czas trzeba strzalke anciskac

2/5

no i już po ptakach :P nie chciałem psuć innym zabawy mówiąc że tam jest sekretne przejście :P

 

Po co podajesz kody do gry w informacji o grze? To może popsuć zabawę.
w sumie to masz racje, usunę ten fragment instrukcji w następnej wersji

 

edit:

Screeny mi nie działają

 

Nie mogę równiez ściągnac (niedobry internet!). Zmień hosting proszę.

wrzuciłem na upload gmclan, spróbuj teraz pobrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie,halo!

nie oceniajcie gry pod względem grafy,czy ciągłego klikania :|

ta gra to jest taki oldskul,odemnie masz 5/5chociaż nie lubie zabardzo takich rpgów

Tak jak powiedział david dark,warto by ją rozwijać :)

mi grafa pasuje,ale dodałbyś jeszcze jakąś starą,mroczną muzyczkę rodem z rpgów z 90r. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra pod względem grafiki nie prezentuje się rewelacyjnie, natomiast mogę pochwalić jej "oldschool style". Cały klimat niestety psuje brak muzyki! Nie wiem jak wy, ale dla mnie to profanacja. Całe szczęście, że zostało to zrekompensowane wysokim poziomem trudności. Reasumując: Mimo wad tej grze z czystym sumieniem mogę wstawić 4/5.

 

Edit: Zaobserwowałem dziwnego buga, który po wciśnięciu parę razy enter przenosi od razu do menu głównego, jednak na ocenę końcową to nie wpłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna gierka ale brakuje muzyczki w stylu retro i odgłosów.
Muzyka będzie w kolejnej wersji którą wypuszczę dziś wieczorem lub jutro. Nad odgłosami jeszcze się zastanawiam, mogą popsuć klimat.

 

Od kiedy wysyła się kogoś do więzienia uzbrojonego po zęby?
Powiedzmy że znalazł miecz i tarczę po jakimś martwym wrogu :P .

 

Od kiedy to w lochach, jest tyle wojska?
W lochach (przynajmniej tych rpg'owych :P) prawie zawsze jest dużo potworów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gierca całkiem przyjemna. Grafika jest klimatyczna i bardzo dobra, dziwne że inni się do niej czepiają zważając, że efekt retro był zamierzony. battle system jednak mógłby być nieco bardziej rozbudowany i lepszym rozwiązaniem na sterowanie by było trzymanie klawisza i przeskoki co np. 10 czy tam 15 stepow ( żeby ruch nie byl płynny ). 5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nową wersję, lista zmian w pierwszym poście.

 

Morgo, zrób drugą wersję, w której trzeba będzie tylko dojść do wyjścia. Będzie realistyczniej...
W sumie niezbyt sobie to wyobrażam, sugerujesz że mam zrobić z tego skradankę :blink: ? No nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra gra nic dodać nic ując ale klikanie strasznie męczy możesz zrobić poruszanie się poprzez trzymanie klawisza ale gdy jesteśmy w combacie czyli wróg nas widzi to trzeba będzie pykać kierónki. To ograniczy częstość klikania a turowy combat nie zostanie zmieniony.

 

5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...