Skocz do zawartości

[M:TG] Język kart


Webzir

Język kart  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki Twoim zdaniem powinien być język kart?

    • Polski
      52
    • Angielski
      29


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Angielski, z powodów wskazanych przez Kleofasa i Yodę. No i dla spójności z całością Magica. Łatwiej będzie układać prawidłowy wording mogąc korzystać z podobnych fraz pojawiających się na rzeczywiście istniejących kartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Dla mnie ideałem byłoby, gdyby część osób zrobiła po polsku (z angielskimi keywordami), a potem wszystko by się przetłumaczyło a angielski. Wilk syty, owca cała.
+1

 

Najlepiej dwujęzykowe i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy polakami i porozumiewamy sie po polsku. Więc nie widzę potrzeby pisania kart po angielsku. A osoby które będą się wygłupiać bęą wpisane na czarną listę czy cuś.

 

Ew:

Dla mnie ideałem byłoby, gdyby część osób zrobiła po polsku (z angielskimi keywordami), a potem wszystko by się przetłumaczyło a angielski. Wilk syty, owca cała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że każdy wypowiadający się w tym temacie przemyślał swoje stanowisko. Sprawa nie jest tak prosta, jak "jesteśmy Polakami, mówmy po polsku!". Należy rozważyć taki fakt, że decyzja o polskości projektu wcale nie oznacza, że propozycje forumowiczów będą poprawniej formułowane. Będziemy się spotykać z takimi dziwactwami jak "kountery" czy "kreatury". Będziemy pozbawieni wzoru, według którego budowalibyśmy spójność terminologii i frazeologii.

 

Poza tym jeszcze dochodzi taki zgrzyt, że język polski jest przeważnie "szerszy" i tekst tłumaczony z angielskiego przeważnie zajmuje więcej przestrzeni, niż oryginał. Wszystko spoko jeśli piszemy sobie opowiadanko, ale karty jednak ograniczają dostępną przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(obowiązkowo z ang. keywordami biggrin.gif )

To będzie masakra :o

 

Dużo osób głosuje na j. polski, bo angielskiego nie umie -_- Uczyć się! Programować chcecie bez znajomości angielskiego? Wszystko chcecie po polsku, pojedziecie za granicę i tam też będziecie po polsku gadać? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić karty M:tG po polsku to jak dla mnie rysowanie mangi po amerykańsku. Może i o to samo chodzi, ale nie po to wypracowały sobie style prezentacji, żeby teraz z nich nie korzystać. Po za tym poziom wordingów zwyczajnych kart nie przekracza wiedzy z angielskiego niedorozwiniętego dziesięciolatka z ADD.

 

Jak ktoś nie zna angielskiego to niech lepiej wraca do szkoły - a nie pcha się i nie psuje fajnych projektów. A jak już to niech nie wymusza na innych pisania po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...