Skocz do zawartości

Konkurs YoYo Games


micemincer

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, jak dla mnie to nieco zwariowany pomysl na robienie gry od teraz. co prawda sam sie zabieram tylko pomyslu brak. hmm, ja znam lepiej niz dobrze gml, mam swojego xenona, ty masz pomysl (chyba?) i grafiki 3d, wiec jesli mnie przekonasz to moglbym wejsc we wspolprace, ale o podziale ewentualnej nagrody bedzie trzeba jeszcze ponegocjonowac... Jesli nie jestes pewien moich zdolnosci - popytaj innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranmus: Jestem teraz w Dani - ale tam nie studiuje - przebywam tylko gościnnie :] wracam w ten weekend na stałe do Kraju.

 

@PsichiX: Hmm co masz na myśli mówiąc że trzeba podyskutować o podziale nagrody? 50-60? 60 of kors dla mnie :]

 

Hmm grafiki 3d - nie sugerujcie sie tym tak - pokazałem bo ktos mnie poporosił żebym udowonił.

Wierzę ze wymiatasz w gml - zatem zróbmy razem gierkę. Zabieram sie za to teraz bo teraz wyczaiłem GM dopiero ( wiem - gdzie ja ku*wa byłem). No a jest konkurs i nagroda pieniężna - to czemu by nie sprobować? - z tego co widzialem na yoyogames - wszystkim grom brakuje jednego - grafiki z prawdziwego zdarzenia - wiekszosc albo ma totalna sraczke - a te lepsze o w miarę, w miarę jakoś dajś rade - i tu moja rola :]

 

Wiec - robimy grę? ja mam dwa pomysły (do konkursu ofkors - bo poza konkursem mam wpiździec) - na 75% gotowe - brakuje im fatality jak już mówiłem - ale coś pewnie wymyślimy. Nie zapominaj ze będę robić wszystko poza programowaniem - wiec o nic sie nie musisz martwic. Napisz na PM - to zarysuje "luźno" mój pomysł. (Oczywiście obowiązują prawa autorskie i ustawa o ochronie danych designowych :) )

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus, nie rób zaraz takiego skanowania osobowości, bo wyjdzie na to, że traktujesz oskarżenia tych idiotów poważnie ^_^

 

sprawdziłem i to strona z zdjęciami aut.
Nie wiedziałem, że w realu są takie kiepskie modele, muszę chyba kupić lepsze okulary :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ranmus, nie rób zaraz takiego skanowania osobowości, bo wyjdzie na to, że traktujesz oskarżenia tych idiotów poważnie ^_^
Jakiego znowu skanowania? Po prostu na tamtym serwisie z muzyką było imię i nazwisko oraz chyba strona domowa (ew. google), to sobie sprawdziłem twórczość i tyle. :P I to jeszcze przed oskarżeniami.

 

A co do oskarżeń, to głównie chodzi mi o to, jak później gmclan wygląda w oczach osób spoza serwisu - witryna gdzie banda dzieciaków nawzajem obrzuca się oskarżeniami, bo jak ktoś jest w czymś uzdolniony, to nie ma prawa tutaj być, inaczej jest to jakiś plagiator... Wkurza trochę taki brak zaufania. I nie wiem skąd to się bierze? Z zazdrości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza trochę taki brak zaufania. I nie wiem skąd to się bierze? Z zazdrości?

 

To są takie prawa przyrody. Ktoś, komu się zdaje że jest mądrzejszy i sprytniejszy, wypiera innych i stawia siebie na pozycji lidera, gdzie okazuje się, że nic nie umie. Vide George Bush, Kaczyński, Hitler itp.

 

Chodzi też o to, że ktoś na początku zawsze chce zaistnieć, ale nie wie jak. Mówię wam, sam byłem "trollem", i to gorszym od innych. Ale za to po dupie dostawałem i się skończyło. Tutaj (i wszędzie indziej) mają chyba jakieś specjalne przywileje z racji bycia nowymi członkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam coś - z daleka (póki sie nie zarejestrowałem) forum i strona gmclan.org wyglądała na ######sta gdzie pewnie co drugi to guru gml - w pizdu pomocnych materiałów itd.

 

Po zarejestrowaniu się - hehe j- est fajny klimat tutaj - coś jak połączenie przedszkola ze studiami - w najbardziej pozytywnych znaczeniach tych słów :]

 

Guru też są - tylko nie co drugi - jak to guru. Zaś jeżeli chodzi o zasoby - myślę że mało ich - zwłaszcza że stronka hula kolo 6 lat (tak wykminiłem).

 

Czemu np każdy zakończony topic w pytaniach dla początkujących nie jest umieszczany w dziale jakimś z tekstami żeby łatwo i szybko znaleźć? (wiadomo w topicach zawsze jest burdel i offtopy - trza grzebać)itd (jest FAQ ale FAQ to FAQ) tam powinny być setki rożnych skryptów, małych kodów itd (no ja wiem ze łatwo sie mówi - nie wiem jak to działa jeszcze ale jak sie będzie dało to będę tutoriale wlepiał z grafiki)

 

Ogólnie jest tutaj tak jak się mniej więcej spodziewałem - trochę zwariowanie i ######ście :] - mi pasi jak najbardziej :w00t:

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, naprawdę bardzo imponujące rendery :)

 

Co do grafiki 3d, może pokazał byś np. jakiegoś człowieka, lub coś bardziej skomplikowanego?

 

Bardziej skomplikowanego? takie auto wymodelować, to jest więcej roboty niż przy postaci :D Nie mówimy o animacji oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem swoje 3 minuty w 3d maxie i zgadzam sie z borkiem w 100%.. o ile postacie jakotako szło to zanim zrobiłbym takie auto to bym sie posrał z 8 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie...

Jak zwykle na tym GMCLANie.

Przychodzi osoba zaawansowana,

a n00by zaraz srają, że dopiero

przyszedł i rządają prac.

A gdy już poda prace

to pisze posty typu:

"To jest strona ze zdjęciami aut"... -.-

Wcześniej był tu doomtrader,

który tworzy najlepiej oceniony projekt na gamedevie...

Na początku, bez wątpienia też mu

tu było ciężko się dogadać... -.-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wielkiego offtopa, ale co ma do tego Hitler? Tak poprostu ludzie zaczeli go wielbić, zgadzac się znim, wykonywać to co chciał?

Był rasistą i sądził, że Niemcy to rasa aryjska (czy jakoś tak) i że inne rasy ludzkie powinny Niemcom służyć. To oznacza, że sam był kimś bezwartościowym.

 

będę tutoriale wlepiał z grafiki

Tylko 3D, czy też 2D? W GMie bardziej opłacalne jest 2D... chyba, że go przyspieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka natura GMCLANu, ograniczona ufność do każdej nowej osoby, bo już się zdarzało tu parę plagiatorów z tego co pamiętam. Chociaż prawda jest taka, że co niektórzy przesadzają, bo można mieć ograniczone zaufanie, ale żeby od razu najeżdżać ;p ?

 

Swoją drogą Solmis, po co tak często dajesz te entery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie...

Jak zwykle na tym GMCLANie.

Przychodzi osoba zaawansowana,

a n00by zaraz srają, że dopiero

przyszedł i rządają prac.

A gdy już poda prace

to pisze posty typu:

"To jest strona ze zdjęciami aut"... -.-

Wcześniej był tu doomtrader,

który tworzy najlepiej oceniony projekt na gamedevie...

Na początku, bez wątpienia też mu

tu było ciężko się dogadać... -.-'

 

co to ? hehe :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micemincer ja z twoimi umiejętnościami zajął bym sie innym programem do robienia gier :P Nie chciał bym cie zniechęcać ale gm jest bardzo słaby jeśli chodzi o grafike...

 

 

hmm nie zgodziłbym sie - po prostu większość użytkowników tego programu kompletnie nie umie robić efektownej grafiki, ani w sumie jakiejkolwiek - co widać po grach na yoyogames i tutaj tez (większość - nie wszyscy) - no a GM jest bardzo łatwy w obsłudze. Żeby robić coś poważniej to już trzeba umieć programować i lamerski poziom nie wystarcza - liznąłem trochę c++ np i przekonałem się że gm to dla mnie idealne rozwiązanie - przynajmniej na początek.

 

 

Poza tym, jakie są inne programy które mają takie możliwości jak GM, ale większe możliwości jeśli chodzi o grafikę?

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jakie są inne programy które mają takie możliwości jak GM, ale większe możliwości jeśli chodzi o grafikę?

 

DarkBasic, BlitzBasic... ale musisz tam wszystko samemu od początku do końca zaprogramować - bez ułatwień z łatwym tworzeniem obiektów i umieszczania skryptów w określonych eventach. Ale niskim nakładem pracy można zrobić ładną gierkę 3d, a nawet wrzucić do niej multiplayer sieciowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...