Skocz do zawartości

Konsola Pegasus - Wspominki


TuxMan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was pamięta, gdy jeszcze nie było szajsowego PlayStation, a przed tą konsolą królową konsol lat 90 był... Pegasus!!!

 

 

Pamiętacie te wystrzałowe gry, które były przez wiele lat hitami.

 

Powspominajmy stare czasy!!!

 

Pierwszą grą, którą wymienię, to było Super Mario Bros. To był dopiero odlot, gdy smoka (poważnie nazywany Bowser lub Koopa). Na drugim miejscu jest Duck Hunt (po naszemu Kaczki). Potem dobrą grą były TMNT (po naszemu Żółwie Ninja).

 

 

Dzisiaj, gdy minęła moda na Pegasusa, prawie nikt już o tym nie pamięta (no, może 4-10 latki grających na kawałkach plastiku :P)

 

EDIT: Pozwalam na odświeżanie tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętam że zanim miałem pegazusa to miałem coś podobnego,kurde,jak to się nazywało?

Były na nim takie gry jak zabawa w chowanego albo sterowało się czołgiem i robiło tunele,jak by mi ktoś przypomniał nazwe to byłbym wdzięczny.

 

 

aaaa,już sobie przypomniałem to było bodajże Commodore ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie nazywało ale ja mówiłem na to "gra telewizyjna"

i zgadzam sie z karmat kontra była świetna :P

 

oooh... przepraszam kamrat :P

 

Dobra spadam :bye1:

muszę lekcje odrobić... :crying: :bye1: :bye1: :bye1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, pamietam jak rodzice kupili pegasusa i starszy brat uczyl sie grac, pamietam dokladnie ta chwile, mialem chyba z 4-5 lat, wlaczyl takiego ludka, ne pamietam tytulu.

Potem gralismy w robin hooda, bracia zawsze przechodzili a ja nigdy nie moglem, mario bros to samo, podobaly mi sie tez zolwie ninja (przeszlem :D!) i taki hokey, w ktorym mozna bylo tluc innych kijami i strzelac tym do hokeya z ogromna sila :D Na gorze mam chyba jeszcze tego pegasusa i cale pudelko gier, ale emulator tez mam :), wiec jakby ktos chcial to napisac na pw :) mam wszystkie maria contry itp xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, gdy minęła moda na Pegasusa, prawie nikt już o tym nie pamięta (no, może 4-10 latki grających na kawałkach plastiku :P)

 

Kto tak powiedzial ? :P , ja osobiscie nadal gram w wolnych chwilach czasem sobie na pegazusie a nie jestem 10 latkiem :P

 

Pegazus , najlepsze to bylo : Kaczki , Gonies , Adventure Island , Big Nose , Robin Hood , Contra , Dizzy , Contra Force , Micro Machines , Tank , Zolwie Ninja 3 i Tournament

 

Contra i Dizzy.

Stare dobre czasy i te składanki 501 gier w jednym za 15 zł na rynku koło rajstop eeehhh

 

Z czego bylo z 10 'oryginalek' a reszta to byly , jakies 'Super' wersje , tylko od innej planszy sie startowalo , hehe ;d

 

Super temat <_< A może powspominamy gry na atari? Czy ktoś wogóle przeszedł river riad? To dopiero świetna gra na 2! A na pega to mario bros i contra.

 

River Raid , w to sie graloo <3 , z atari najlepsze gry to jeszcze , takie co sie gonilo policjantem zlodzieja , chowanego , i takie co sie gasilo dom plonacy wozem strazackim , wogole duzo tego bylo , ale po tytulach nie bardzo znam :P a no i tez star wars takie i superman xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętam że zanim miałem pegazusa to miałem coś podobnego,kurde,jak to się nazywało?

Były na nim takie gry jak zabawa w chowanego albo sterowało się czołgiem i robiło tunele,jak by mi ktoś przypomniał nazwe to byłbym wdzięczny.

aaaa,już sobie przypomniałem to było bodajże Commodore ;p

Nie Atari 5xxx?

 

Hmmm, to były czasy ... przyjemność grania do momentu spalenia się zasilacza =P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy części Mario Brosa, Contra, pierwsza Zelda, to są gry w które gram do dzisiaj =]

Pierwsza ukończona gra - Chip & Dale.

Genialna grafika w bijatyce Rikki Kunio [znalazłem ROM z tą grą po angielsku w końcu, na pegasusie grałem po japońsku :D]. Chyba pierwszy RPG w jaki grałem xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pegasus to właśnie NES xD

D**a tam. To podróbka NES-a z Taiwanu, dzięki której rodacy znają NES-a, gdyby nie ona, to "nEs?!?!!!?!! a CiO tIo?!!?!!?!". Więc w sumie dobrze, że pegaz istniał. Prawdziwy, kultowy, szary tosterek ma 'stajla'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Pegazusie grałem najczęściej w Goal 3, Double Dragon 2, Battletoads and Double Dragon, Tanks.

 

Wszystkie te gry to była klasyka. Aż się łza w oku kręci... :crying:

 

Była jeszcze Contra, ale w troche innej wersji... Śmiem nawet twierdzić, że porównywalna z jej popularniejszą wersją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...