Skocz do zawartości

[APP] Instant Player Offline


Snake

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Instant Player Offline ( kurde, za długa ta nazwa :D )

Wersja: 1.2

 

Gatunek: Program

 

Opis: Po tym, jak przyjrzałem się systemowi Instant Play ze strony YoYoGames.com, zauważyłem głupi sposób zabezpieczenia (?) przed uruchomieniem gry w inny sposób, niż przez wtyczkę InstantPlay. Pliki też zanalizowałem i dowiedziałem się przy okazji że z gier zuploadowanych na stronę wyciągane są zasoby a wtyczka pełni rolę runnera ( uwaga: zasoby po ?przejściu? przez YoYoGames są inaczej szyfrowane, niż w Game Makerze ;D ). No i zacząłem tworzyć, a właściwie stworzyłem program służący do zarządzania grami pobranymi przez wtyczkę Instant Play ( YoYoGames.com ). Może się przydać gdy nie będziesz miał połączenia z internetem ( albo gdy ci się nie chce wchodzić na yoyogames żeby sobie pograć w gierki, które już masz na dysku ;P ), bo gry z Instant Play ( z tego co wiem ) można uruchomić tylko ze strony YoYo. Opcji nie ma zbyt wiele - może uruchamiać i usuwać gry ( no nie wiem co by można jeszcze było dodać ;D ). No i ma dodatkowe bzdury takie jak: przeglądanie folderu gry, otwieranie strony gry na yoyo i wyświetlanie dostępnych na dysku informacji o grze. Przydało by się z tego zrobić jakiś katalog gier z YoYo ;D Ale pierw trzeba go trochę przetestować, bo tylko na jednym kompie testowałem?

 

Blah blah: Program korzysta z 3 runnerów napisanych przez YoYoGames ( same nie będą działać... ). Jeśli pliki nie będą w folderze "../Runner/", IP Offline może nie działać.

 

Lista zmian:

 

Wersja 1.2:

  • Dodano możliwość pobrania informacji o grach ze strony YoYoGames.com
  • Ustawienia języka są zapisywane
Wersja 1.1:
  • Poprawiono bug z blokowaniem folderów gier ( przez co nie dało się ich usuwać )
  • Poprawiono bug z folderem roboczym uruchamianych gier ( gry korzystały z folderu roboczego IPOffline?a, dlatego jeśli gra korzystała z zewnętrznych zasobów, niemogła ich załadować )
Download: http://sgames.ovh.org/blog/index.php/proje...player-offline/

Rozmiar pliku: 2 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Snake

Screeny:

ip2.png

(Click to resize)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gnysek: Czy ja wiem... nie ma chyba takiego, dlatego też nazywam to w języku ang. runner/launcher ;D Można sobie tłumaczyć na "odpalacz"/"uruchamiacz" czy co tam jeszcze wpadnie do głowy ;D

 

@Marmot: Rzeczywiście, nie zwolniłem uchwytu po szukaniu, dlatego foldery są używane przez program i nie idzie ich skasować ;O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update, bugi poprawione :P

Zmiany:

  • Poprawiono bug z blokowaniem folderów gier ( przez co nie dało się ich usuwać )
  • Poprawiono bug z folderem roboczym uruchamianych gier ( gry korzystały z folderu roboczego IPOffline’a, dlatego jeśli gra korzystała z zewnętrznych zasobów, nie mogła ich załadować )
Download:

http://gamebase.ovh.org/?page_id=15

 

@Marmot & Luksor: Teraz sprawdźcie :)

 

EDIT: Aha, gdyby ktoś się nie skapnął ( zapomniałem o tym na początku napisać ):

- Dwukrotne kliknięcie lewym przyciskiem myszy na grę w liście uruchamia ją

- Klikając prawym przyciskiem myszy na grę otwiera się menu rozwijane z opcjami

- Klikając prawym przyciskiem myszy w puste pole na liście otwiera się menu rozwijane z ustawieniami widoku

- Delete kasuje zaznaczoną grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update :)

 

Wersja 1.2:

  • Dodano możliwość pobrania informacji o grach ze strony YoYoGames.com
  • Ustawienia języka są zapisywane
Przetestujcie to pobieranie, bo mogłem coś przeoczyć ;D

 

Nowy screen:

ip2.png

(Click to resize)

 

Download:

http://gamebase.ovh.org/?page_id=15

 

a jeśli ktoś ma wersję 1.1 to wystarczy podmienić samą aplikację:

http://www.gmclan.org/up541_3_InstantPlayer11to12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

To będzie nasz specjalista od zabezpieczeń gier :P Jak już wypuści się coś nowego nawet w GM7.1, to Snake to jeszcze przerobi co nieco exeka i wtedy ani żadne instant playe, ani dekompilatory nie ruszą takiej gry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
To będzie nasz specjalista od zabezpieczeń gier :P Jak już wypuści się coś nowego nawet w GM7.1, to Snake to jeszcze przerobi co nieco exeka i wtedy ani żadne instant playe, ani dekompilatory nie ruszą takiej gry :P

No ja już o tym właśnie myślałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytacie w moich myślach ;D Mam właśnie zamiar dodać jakieś zabezpieczenia do gier tworzonych w GM7.1 na wypadek dekompilatorów. I będzie Game Protector 1.0 :) Ręcznie też bym mógł zabezpieczać "większe" projekty gdyby zaszła potrzeba innego zabezpieczenia, niż z "obcykanego" GP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...