Skocz do zawartości

Unity3d za free - koniec game makera?


Krajowa Rada Stolarzy

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, słyszałem o tym silniku, ale z racji że nie był darmowy to go nie sprawdzałem - teraz gdy jest okazja zobaczę co w nim jest dobrego :) jednak na dłuższą metę używać go raczej nie zamierzam (z wiadomych przyczyn) xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unity3DClan now.

Aczkolwiek śmiem wątpić, bez jaj :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, za to ma Boo (python) - tak na stronie jest napisane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Pobrałem, ale poza sprawdzeniem demka nie oblukałem - niezbyt przyjaźnie to wygląda (podobnie jak blender...) - nie lubię programów, w których trzeba posiedzieć kilka dni,zeby zakumać chociaż jedną funkcję, może któregoś dnia przysiedzę dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

O kurka! No to rzucam GM, od dzisiaj robię catch the clowny i pacmany w Unity.

 

A tak na poważnie (aaa! straszne słowo!) na cholerę to komu? Chyba tylko komuś, kto chce zrobić własnego, amatorskiego Crysisa czy innego Neverwinter Nights 2 - a takich gier nikt zdrowy na umyśle nie robi w GM. Czyli żadna konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Korodzik, właśnie nie na cholerę. Jakbym miał tworzyć jakąś nawet prostą grę w 3D, to w Unity3D właśnie ze względu na C#. W Unity3D można tworzyć gry na iphone, który jest zaskakująco chłonnym rynkiem. Równie dobrze mógłbyś napisać, że na cholerę komuś Game Maker, skoro grę 2D możesz wyklikać w The Games Factory. Poza tym Unity3D Pro możliwościami bije 3D Game Studio czy też Torque 3D, które jak dotąd niepodzielnie królowały na rynku gier Indie. Teraz siły się odwracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakyls, z porównaniem do Far Cry'a przegiąłeś... ;)

 

Jak się tego chciałem "uczyć" (miesiąc-dwa temu), to nie wiedziałem, że jest wersja Free... : (

No chyba, że jeszcze jej wtedy nie było.

 

To teraz tylko rozkminię jak naprawić tą niedziałającą zmianę czułości myszy i będzie można się za to wziąć na "powazniej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wersja free jest od kilku dni dopiero, w naszym shoutboxie możecie poszukać o tym info (właśnie dla tego też myślałem o stworzeniu działu z newsami dotyczącymi programowania gier, ale nie newsów game makerowych).

Co do C# Ranma - to chyba tylko w pełnej, a nie w darmowej wersji jest taka opcja - i to faktycznie jest coś ciekawego :)

 

Ale i tak łatwiejsza jest sprawa z tym niż z nauką cpp

 

A C++ to aż taki trudny jest? Podstawy języka oparte są na C, a tutaj z kolei podstawowe założenia są dość podobne jak w game makerze ( pętle while, for, do, warunki if, else, wartość true dla x>0 i false dla x<1 ), więc same podstawy to w minutę można opanować, potrafiąc co nieco w game makrze (zresztą nie w tym jednym języku). Owszem, obiektowość to już zadanie do nauki, ale jak ktoś programował w innym obiektowym (JAVA, PHP, C#), to ma jako takie pojęcie i też jakoś tam strasznie dużo czasu nie potrzebuje na opanowanie :)

Po prostu nie można się ograniczać do Game Makera, trzeba znać kilka języków wtedy jest zawsze prościej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj wać: http://unity3d.com/unity/features/scripting :P

 

EDIT:

Odpaliłem, zwiedziłem, odpuściłem - jak gnysek wspomniał, trzeba się na klikać aby coś zrobić, a tym więcej aby załapać - powinni zrobić tutek step-by-step. swoją drogą, jedyne co mnie zachwyciło w demku to optymalizacja dużej ilości drzew (na bank LOD, jak i dla trawy) no i shadowmapy równie szybkie, nic zaś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...