Skocz do zawartości

Jakiej muzy sluchasz w tym momencie?


Maxius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

MINDFUCK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś co to za typ muzyki? Wiem tylko że jakiś podgatunek muzyki electro ale jaki? Nie mogę znaleźć podobnych utworów od innego artysty.

To jakaś forma Ambientu. Ciężko będzie coś podobnego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie na wspominanie.

If I said I want you back I'd be a liar

There's nothing left of us to long for anymore

But inside the ashes burns an endless fire

And every night I can't help reaching out for more

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jakim, to sarkazm? ;) Bo to co zaprezentowałeś ma melodię na poziomie agleta. Minecraftowy soundtrack nie ma wybitnej jakości, ale to przez to, że został stworzony przez amatora w domowym zaciszu, ale ma za to świetną melodię, a to raczej ona jest podstawą muzyki

 

@UP: Niezłe, przychodzi mi na myśl stary funk, Oddział Zamknięty, czy nawet Lady Punk lub T.Love ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

on topic:

Co prawda cover, ale niebo lepszy od oryginału. Zazdroszczę rodzicom, że w radiu za ich czasów nie leciała sieczka :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim, to sarkazm? ;) Bo to co zaprezentowałeś ma melodię na poziomie agleta. Minecraftowy soundtrack nie ma wybitnej jakości, ale to przez to, że został stworzony przez amatora w domowym zaciszu, ale ma za to świetną melodię, a to raczej ona jest podstawą muzyki

 

To nie sarkazm. Amatorka nie jest żadnym usprawiedliwieniem, a melodia jest sztampowa i dzieli się u mnie na dwie części: randomową i przewidywalną. To może być dobra etiuda na ćwiczenie melancholijnych brzmień, jest kilka ładnych przejsć i zmian tonacyjnych, natomiast poza nimi jest wałkowanie mało pociągającego muzycznie tematu. Tło jest ubogie, minimalistyczne - nie powiedziałbym, że jest to jakaś szczególna wada, lecz nie spełnia moich oczekiwań kompletnie.

 

Co do drugiego utworu. Tu cel był jasno postawiony i dobrze zrealizowany. Stosunkowo duża powtarzalność miała wbić słuchacza w pewien trans, szorstkość brzmienia i głosu przyprawiać o niepokój, a minimalistyczna oprawa tylko potęguje te odczucia. I to działa, przynajmniej dla mnie. Tamten utwór miał zadany inny cel, ale wykonanie było, w moim subiektywnym odczuciu, zaledwie poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
To nie sarkazm. Amatorka nie jest żadnym usprawiedliwieniem, a melodia jest sztampowa i dzieli się u mnie na dwie części: randomową i przewidywalną. To może być dobra etiuda na ćwiczenie melancholijnych brzmień, jest kilka ładnych przejsć i zmian tonacyjnych, natomiast poza nimi jest wałkowanie mało pociągającego muzycznie tematu. Tło jest ubogie, minimalistyczne - nie powiedziałbym, że jest to jakaś szczególna wada, lecz nie spełnia moich oczekiwań kompletnie.

 

Co do drugiego utworu. Tu cel był jasno postawiony i dobrze zrealizowany. Stosunkowo duża powtarzalność miała wbić słuchacza w pewien trans, szorstkość brzmienia i głosu przyprawiać o niepokój, a minimalistyczna oprawa tylko potęguje te odczucia. I to działa, przynajmniej dla mnie. Tamten utwór miał zadany inny cel, ale wykonanie było, w moim subiektywnym odczuciu, zaledwie poprawne.

 

Ok, muszę przyznać, że po części się z Tobą zgadzam, ale minimalizm mi tu jak najbardziej odpowiada, bo jest to dla mnie odprężające, gdyż słucham dużo jazzu, gdzie wszystkiego czasem jest za dużo i mile jest później wsłuchać się w takową prostotę. A co do Twojego utworu : nie wiem jaki był cel autorów, ale chyba go nie osiągnęli. Jest to dla mnie za mało melodyczne i ogółem nie przypomina mi za bardzo muzyki ;> takie trochę zbyt "siadające na psyche" i raczej ten kawałek nie należy do takich po których dostaje się na całym ciele gęsiej skórki, no ale co kto woli.

 

BTW. Mam tu dla was wspaniałego klasyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Bardzo ładne unisono, sympatyczna kompozycja :).

 

 

Coś na rozluźnienie.

 

O tak, z początku myślałem, że to kolejny pseudo-relaksacyjny gniot, a tu świetne połączenie ów muzyki relaksacyjnej z lekkimi akcentami techno i hip-hopową rytmiką. Dodatkowo te komputerowe odgłosy <3 Od razu na myśl wlazł mi Portal (którego ubóstwiam)

 

Co o tym myślicie? Ludzie wszyscy nazywają to gniotem i kiczem, ale chamsko wpada w ucho :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności


Nie wiem, czy już tego przypadkiem nie dodawałem, ale, w każdym razie, jest to inna wersja. Naprawdę, radzę Wam wysłuchać tego do końca. Zastanawiałem się nawet czy nie dodać tego do napisów końcowych w mojej grze. Co myślicie o takiej muzyce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...