Skocz do zawartości

asdfMaciej

Użytkownicy
 • Zawartość

  101
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez asdfMaciej

 1. Grela podesłał, Paqoo żyje x D

   

 2. Zmiany kadrowe

  Powodzenia dla nowych starych adminów oraz Ranmie po tylu latach spędzonych z Gmclanem. Propsy za honorowe zejście z funkcji admina oraz dostrzeżenie własnych błędów - mało osób tak umie :)
 3. GMClan.org

  Moim skromnym zdaniem shoutbox powinien zostać razem z upkiem, a obecna edycja forum może zostać. Można byłoby rozszerzyć tematykę pod inne silniki do tworzenia gier (nie tylko gm) oraz postarać się o stworzenie lepszej dokumentacji do gamemakera. Można lekko zmienić stronę wejściową - można się w niej pogubić. Największą część zajmują aktualności, które są dodawane jedynie okazjonalnie. Warto byłoby podkreślić shoutbox i forum - dwa aktywne elementy. Szata graficzna jest okej, nie wymaga moim zdaniem zmiany. Gmclan jest chyba jedynym bbforum które okazjonalnie lurkuje. Zamiana na wordpressa lub coś podobnego pod reddita/digga tylko by zniechęciła mnie oraz x pewnością innych użytkowników. Także, jestem przeciw tej idei. Problemem jest również niski napływ nowych userów na forum. Strona na Facebooku jest, ma te ćwierć tysięca lajków, ale można ją użyć w lepszy sposób. Jakaś seria przystępnych infografik (nawet niekoniecznie o GM, mogą być jakieś ciekawostki o robieniu gier, lub jak łatwo jest zrobić jedną prostą). Bo w obecnym stanie ma post co miesiąc, który nie kontrybuje do zdobycia nowych, potencjalnych indyków. No i jak już rozmawiamy o nowych użytkownikach, większość z nich stanowią boty. A pozostali mogą mieć problemy z wyświetleniem strony na komórce (aczkolwiek w przypadku forum to normalne, lecz strona główna ma ten sam problem.) BTW. Drastyczne zmiany na forum częściej powodują odejście na forum większej ilości osób niż wynosi napływ. Przekonałem się o tym wiele razy, więc radzę wdrażać jakiekolwiek powoli - forum jeszcze nie umiera, aby działać gwałtownie ;) Takie moje pięć groszy, bo w sumie to już mój ósmy rok na tym forum (chociaż bardziej bierny).
 4. Top Hat

  Świetna gra! Ciekawe, czy kiedyś wyjdzie :D
 5. uderzanie mlotem

  Dyzmek: Powiedzmy - twoja animacja uderzania młotem ma 12 klatek. W takim wypadku, przy naciśnięciu klawisza który odpowiada za animację, ustaw jakiś alarm na 12 klatek. W danym alarmie, odejmij przeciwnikowi hp. Powinno zadziałać, a w razie gdybyś nie chciał mieć uderzenia na samym końcu, możesz po prostu zmienić ilość klatek potrzebną do wykonania alarmu.
 6. Cinders

  Szczere gratulacje! :)
 7. Risk of Death

  Ja w to zagrałem, ciekawe jest - no ale nie mój typ gry, więc zero uwag z mojej strony (jak mogę oceniać bez doświadczenia?).
 8. [Głosowanie] CA 2013 - Demo

  Shadowplay - świetny klimat :)
 9. [Głosowanie] CA 2013 - Film/GIF

  Gif hudera oraz trip.
 10. [Głosowanie] CA 2013 - Użytkownik

  Ereg, bo sympatyczny oraz bardzo pomocny.
 11. [Głosowanie] CA 2013 - Zapowiedź

  Spycon - z filmiku wygląda na świetną grę. (chociaż jestem subiektywny, ponieważ uwielbiam gry tego typu)
 12. [Głosowanie] CA 2013 - Gra

  Never heard from ever again - dużo roboty poświęcone oraz ciekawy gameplay. :)
 13. Poszukuję programisty do zrobienia gierki

  Nie rzuciłem takiego tekstu ani nie oferowałem programowania. https://www.visionexpress.pl/ :rolleyes: Ale dobra, nie zaczynam z tobą argumentu. Odpocznij sobie dzień od GMClanu - Uzjel
 14. Poszukuję programisty do zrobienia gierki

  No cóż, powyżej 90% nie zrobi ci tego za darmo. Racja, wnętrze liczy się najbardziej. Ja preferuję kocią wątrobę :thumbsup:
 15. Poszukuję programisty do zrobienia gierki

  Hej Graczoholik, popracujesz mi kilkanaście/kilkaset godzin za darmo? Tak dla fun :) EDIT: W ramach zachęty obejrzyj sobie zdjęcie kota, które wygooglowałem w kilka minut.
 16. W sumie, biorąc pod uwagę nowoczesne trendy Używaj tar i rób tarballe (tar.gz), aby to potem natywnie oraz szybciej odpakować pod Linuxem. W dodatku, tar jest open-source, lepiej pakuje oraz jest wydajniejszy! Jeśli nie masz jeszcze Linux, polecam ci jakis entry-level typu Arch Linux (https://www.archlinux.org/) Maciej PS. Ten post był do OPa, a nie do Ferviego - piszę to, aby uniknąć konfuzji
 17. Walić Game Maker, napisz do tego skrypt w Bashu który korzysta z funkcji unzip (patrz pana wyżej), a używa curl/wget do pobierania pliku. Samo gui możesz zrobić w Pythonie 2.7 z użyciem tkinter, a następnie zastosować Freeze do zkompilowania. Następnie, możesz użyć rm do usunięcia plików [w skrypcie]. Nie jestem pewien, czy potrzebne będzie sudo. Jednak - czemu .exe na Linuxie? Maciej
 18. Edengrad

  Warte nominacji będzie w CA 2014 moim zdaniem :) Świetne to jest, czekam aż to wyjdzie.
 19. Poruszanie się obiektu

  Daj w Release Left klocek pod nazwa Stop Movement (czy jakoś tak). Powinno zadziałać :)
 20. CA 2013 - Użytkownik

  ereg Tymon Fervi
 21. GM updada by Fervi

  Fervi: gratuluję tylko 4 warnów ogólnie jak na twoją umiejętność zaczynania flamewarów :thumbsup:
 22. [Delphi] Monitowanie kliknięcia pliku

  W początku pliku .bat dodaj linijkę: echo Wlasnie uruchomiles plik!
 23. Cinders

  Jeśli dostanie się na Steam, masz moje kupno :)
 24. Potrzebuje Ekipy lub osoby na zlecenie !

  Nie znasz opcji "Odpowiedz"? Jesteś niedostatecznym pracodawcą, skoro przedtem chciałeś zrobić grę "fantasy 2D", a teraz "menadzer pilkarski". W dodatku, placenie za realizacje to bardzo slaba forma - nikt ci za to sie nie zatrudni u ciebie (przynajmniej jest taka moja skromna opinia :P). Btw. witaj na forum :) Maciej
×