Skocz do zawartości

Wojzax

Użytkownicy
 • Zawartość

  2665
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  55

Zawartość dodana przez Wojzax

 1. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Doceniam zdolności dźwiękowca, ale sam tekst to aż uszy bolą. Jeszcze jak obejrzałem oryginalne intro z tłumaczeniem to już w ogóle. Odczuwam ekstremalny cringe jak słyszę te wplatane słowa. Niby napisałeś że parodia, ale wygląda jakby robione na serio więc sam nie wiem.
 2. Galeria Grafik

  @ANtY: bardzo ładny tylko ta druga ręka gdzieś mi ginie, nie potrafię sobie wyobrazić do końca jej położenia. Tymczasem uczę się Shader Graphów w Unity, próbując osiągnąć szczegółowość tej postaci z malowaną teksturą, a jednocześnie trochę żeby to przypominało taki słodki gradientowy shader z Pokemon Let's Go! A tak wygląda w edytorze, pewnie da się to osiągnąć szybciej ale nie mam na razie pomysłu
 3. Galeria Grafik

  Taki krajobrazik mały
 4. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Kombinuję wstępnie ze stylem, kolorystyką itd. Na razie takie drzewko inspirowane jakimś tutorialem. w jaki sposob to działa? nadajesz jakąś wartość każdemu polu? jeśli tak, to dlaczego na początku obiera dłuższą drogę?
 5. Nad czym aktualnie pracujesz?

  No średnio mi pasują takie wypiętrzone hexy, próbowałem jeszcze takie że heksagon w heksagonie, wewnętrzny tworzy płaski teren, a zewnętrzny wygina się tworząc spadki. Niestety miejscami tworzyły się przez to takie nieprzyjemne wywalone do góry krawędzie. @EDIT: Próbne zalesianie losowo 40stoma drzewami (każde drzewo szuka pod sobą gruntu), ale mam wrażenie że to zbyt wymagające dla niektórych procesorów. Będę musiał jakoś te drzewa łączyć po trzy cztery w obiekt i zrobić je w miarę lowpoly. Tylko czy to wystarczy..
 6. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Dodałem wysokość i wyginanie heksagonów do starego silnika, myślę że spoko wyszło. @EDIT: nowy sposób wyginania heksagonów (dodatkowe vertexy na środku krawędzi) i dostosowywanie się do poziomu wody
 7. Glorious: Companions

  Dobry komentarz, prawie jak w Cyberpunku. Ciekawie się zapowiada, ja bym dał w walce jakieś zbliżenia kamery czy slowmo w czasie uderzeń, dałoby dużo dynamiki.
 8. CA2018 - Wyniki!

  Dostajesz Złotą Telekamerę za 5 drugich miejsc w jednej kategorii
 9. Galeria Grafik

 10. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Bardzo fajne wideo, widać że się przydały metalowe umiejętności wokalne Ciekawe efekty ale że w czasie animacji biegu, czy tak ogólnie? bo tutaj nie będzie czegoś takiego jak bieganie i strzelanie jednocześnie, strzały tylko z pozycji statycznych, więc może nie tak źle.
 11. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Po wielu problemach działa w końcu celowanie. Postać obraca się w stronę celu, a żeby dostosować oś góra/dół porusza kręgosłupem Wiecie może dlaczego Debug.DrawRay rysuje promień tak jak na screenie, niedokładnie (jakby nie wcelowali w jeden punkt) a gdy zbliżę kamerę na cel to wszystkie promienie idealnie łączą się w tym samym punkcie? dziwne to to.
 12. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Stanie przy ścianie
 13. Glorious: Companions

  Przepiękne *.* I do tego łatwo je skojarzyć z daleka
 14. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Teraz taki trochę virgin walk, ale coraz lepiej
 15. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Coś jak Full Spectrum Warrior, przynajmniej w pierwotnych założeniach. I dodam trzęsienie się kamery przy każdym kroku
 16. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Fajne, zrób zachodzenie od tyłu i ciche takedowny @EDIT: trochę mi nie wyszła animacja nóg hehe
 17. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Ale ładne kolorki. A weź zrób np. jakąś fajną gęstą trawę albo coś
 18. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Obracanie się znaczników przy kontakcie ze ścianą i jednocześnie dostosowanie się do nachylenia podłoża ostatecznie mi dzisiaj zadziałało uff... markerWalk[unit].transform.rotation=Quaternion.Euler(new Vector3(90, 0, 0))*(Quaternion.LookRotation(correctHit.normal,Vector3.up)*(Quaternion.LookRotation(rotationVector,Vector3.up)*Quaternion.Euler(new Vector3(-90, 90, 0))));
 19. Mapowanie pozycji na NavMesh

  No dobra, zrobiłem promień z nieba w dół, wziąłem pozycję hita, sprawdziłem najbliższy punkt NavMesh w stosunku do tej pozycji, a na koniec sprawdzam czy pozycja jest na tyle blisko krawędzi NavMesha żeby się do niej przykleić. Działa to całkiem nieźle, ale nie będę mógł zrobić piętrowych budynków.
 20. Czy ktoś z was wie może jak zrobić "mapowanie" danej pozycji (Vector3) na NavMesh w osi y? W sensie jak przesuwam obiekt który nie jest NavMeshAgentem w osiach x i z, pozycja na osi y dostosowuje się do wysokości powierzchni NavMesh? Jedyna funkcja jaką znalazłem to SamplePosition, ale ta funkcja znajduje najbliższy punkt we wszystkich osiach, czyli jeśli mam nagle wysokie podwyższenie to obiekt nie przesunie się dalej i nie "wejdzie" na to podwyższenie bo ma bliżej pozycję na niższym piętrze. @EDIT: W sensie jak można zmapować pozycję pomarańczową na pozycję niebieską?
 21. Nad czym aktualnie pracujesz?

  Po czterech różnych podejściach do tematu udało mi się (prawie) zrobić przyklejanie znaczników formacji do ścian. W tym tempie rozkminienie bardziej zaawansowanych rzeczy zajmie mi pewnie parę lat.
 22. Chell spoczko najlepszy konferansjer
 23. Czołg robi najlepsze rzeczy, wybrałem Hestię
 24. Głos na Dywersanta, całkiem fajnie się grało.
 25. Na swoją nie zagłosuję więc głos na NanoTanks
×