Skocz do zawartości

MŁOTEK - Pierwszy numer!


Patrysław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ta ciota robi to dla zabawy. Dlatego się przynaje. Z tego samego kompa, bo się mi na kompa włamał, zresztą, można namieszać w danych i w bazie. Wiem, bo sam KIEDYŚ byłem hakerem. Można go usunąć, i zakończyć offtopa? Please!

 

po pierwsze, łamanie haseł chęcią włamania się, itp. to CRACKING a nie HACKING.

po drugie, ta "ciota", to ty jesteś.

po trzecie, twoje argumenty są bardzo słabe żeby udowodnić że jesteś niewinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyberdog niekoniecznie musi kłamać. Istnieje taka możliwość, że jakiś haker z zewnątrz mógł też przekierować wywołanie pakietów z adresu Stickmana na cyberdoga poprzez np. wstrzyknięcie zarażonych pakietów, odpowiednie przepełnienie i przekierowanie bufora przeglądarki, albo przejęcie połączenia sieciowego i pakietów na oddzielny protokół zapewniający dynamiczną zmianę adresu IP... Prawda jest taka, że protokoły i adresy IP powoli stają się coraz mniej skuteczne i zabezpieczone, przez co łatwo można je kontrolować: po prostu IP jest dość nieudolną formą przekazywania źródła, a każdy lepszy haker mógłby spokojnie przejąć pakiety na podstawie samego adresu IP, gdyż dzięki niemu otrzymuje dostęp do wszystkich innych adresów - MAC, DNS i innych, a dzięki ich zręcznej konfiguracji potrafiłby przekształcić i przekierować praktycznie całą sieć jak tylko zechce. Dobrym, lepszym rozwiązaniem byłoby zdalne sprawdzanie adresu fizycznego MAC i bramy sieciowej, dzięki czemu można by się dowiedzieć,z którego pierwotnego IP zostały przesłane dane... Niestety haker potrafi też tak zmodyfikować MAC, że znając adres bramy servera potrafi fizycznie podszyć się pod rzeczywisty adres IP, wysyłając do bramy fałszywy adres MAC, przez co jest praktycznie nieuchwytny... Poza tym, niestety, żaden z obecnie istniejących serwerów nie posiada możliwości podejrzenia i zweryfikowania adresu fizycznego, mimo, że jest w stanie podejrzeć bramę... I właśnie według mnie, obsługa adresów fizycznych oraz DNS byłaby bardzo dobrym rozwiązaniem na śledzenie całego przepływu pakietów z sieci do serwera i ewentualnego wykrycia potencjalnego szpiega lub podszywacza, ponieważ jedynie te adresy są w stanie rzeczywiście regulować cały ruch w sieci. A adres IP można zawsze zmienić i nie trzeba być hakerem, żeby wiedzieć jak ;p

 

To, co opisałem wyżej jest dowodem na to, że jeśli cyberdog rzeczywiście nie kłamie, to tych jego 6 wiadomości wysłanych z adresu Stickmana zostało w istocie przekierowane przez bardzo profesjonalneo hakera, jakimi nie wydają mi się ani cyberdog, ani Stickman =p

 

Albo kłamał :P

 

Kk, sorry za kontynuowanie tego psenownego offtopa zmienionego w jeszcze psensowniejszą dyskusję :D

 

EDIT: @down: no jasne, zawsze mylą xD Heh, taki niepozorny stickmanek, a tu taki haker... Hmmm... A może to Ty taki cichociemny, a w rzeczywistości super haker ?? :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stickman, Stickam... znam jednego gościa, co miał taki nick! Zawsz był bardzo wulgarny... On to rozwalił jednemu kolesiowi neta! Jest 1 na na 30 szansy że to on! Ale może nie wydawać się że on jest super-hakerem, ale pozory mylą!

 

Załóż nowy temat i w nim pisz o patyczaku, zamiast kontynuować off-topic.

Jaklub

 

Ok, tylko mi za to warna nie dawajcie!

cyberdog

 

Podeślę powyższy tekst kleofasowi. Będzie jak znalazł do kolejnego Młotka. xD

Cyberdog, lol. ;p

Maximal

 

Jak czytam te wszystkie twoje wypowiedzi to widzę, jak coraz bardziej się wtapiasz. To byłeś ewidentnie ty. Napisałeś, że ktoś ci się włamał, a obok: "Proszę, usuncie mi tego warna! Proszę!". Najlepsze w tym wszystkim jest to, że warna dostał Stickman, więc czyżbyś to był ty :] ? Poza tym, jest to nie możliwe, żeby takie samo IP neostrady miały dwie osoby na raz, a jak ktoś się włamie na kompa, to nie zakłada specjalnie nowego konta na forum przez tamten komputer i pisze pierdoły. To byłeś ewidentnie ty, po prostu bałeś wyrazić swojej opinii z konta, które używasz na codzień. Na dodatek, ten wulgaryzm cię zdradził, ty zawsze używałeś w postach jak najwięcej tylko się dało zagwiazdkowanych wulgaryzmów myśląc, że jest to zabawne. A co do rozważań Spyra - a komu by się chciało tyle roboty robić dla głupiego wysłania posta xd ?

Marmot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie tam.

 

o wszystkim, co już napisaliście, ludzie dawno wiedzą. no, przynajmniej napisaliście to z klasą, ale po co czytać o czymś, o czym ma się wystarczające pojęcie :)?

 

poza tym przerost formy (wcale nie powiedziałem, że to jest ładne!) nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Czy cyberdog kłamie czy nie (a na 90% kłamie). A co nas to obchodzi, że ktoś mu się włamał. Jak sobie dał tak załatwić kompa, to jego strata. Dostanie banie i się skończy pajacowanie. Odpowiedzialność zbiorowa i tyle. Jeszcze raz tak zrobisz cyberdog, to będzie zawieszenie wszystkich kont z twojego ip.

 

@Spyro: Niezły bełkot. ;) "wysyłając do bramy fałszywy adres MAC, przez co jest praktycznie nieuchwytny", a dupa tam, da się wykryć... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja takie głupoty gadałem ?? xD Heh, ogólnie chodzi o to, że nieuchwytny jest na prawdę dobry haker, który istotnie potrafi podmienić wszystkie informacje wysyłane do bramy, te o MAC też. Chociaż może masz rację, równie dobry profesjonalista zdołałby wykryć... Wszystko wykryć ;]

 

@LT: No wiesz, powiedzieć zawsze trza =p Jeśli miałeś na myśli podpisy modów pod cyberdogiem, to w sumie Marmot ma rację - jaki dobry haker zawracałby se głowę, żeby z cybera ip 6 postów wysłać z konta stickmana ;x chyba że stickman ;p w co wątpię... może i cyber jednak kłamie... xD

 

EDIT @down: BACK-DOORA nie można ustawić w systemie ot tak - jest to oprogramowanie, które da się wprowadzić już po spenetrowaniu systemu i najczęściej służy jedynie do utrzymania kontaktu/obecności na serwerze. Są to np. Rootkit'y, które wprowadzone jako moduł kernela potrafią zręcznie ukrywać obecność hakera w systemie, powodując przy okazji spore w nim szkody... :P Jasne, sam se spróbuj ustawić backdoora w czymiś systemie bez dostępu do niego i wejść sobie. To nie takie proste... Backdoory lub sami hakerzy, chcąc wprowadzić je do systemu zazwyczaj używają do tego błędów/braków w kodzie systemowego shella/shellcodu lub sieci podłączonej do komputera i odpowiednio sfałszowanych wywołań konkretnych pakietów... Zresztą, co tu będę długio rozpisywał na ten temat, to topic na zupełnie inną dyskusję =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem do końca i mile mnie ten młotek zaskoczył. Oprawa graficzna jest dobra a czy kolwiek widziałem lepsze w czasopismach ale co tam w końcu to pierwszy numer. Szczeże muwiąc wole czytać młotka niż playa :lol: :lol2: . O lol dla mnie jesteście od nich lepsi a robicie to za darmo ale z CD-action nie ma szans rywalizować.

 

Co do textów to niezpodobała mi się zapowiedź soulJaha bo ten przedługawy dialog jest mierny. No dobra w końcu to tylko zapowiedź. Reszta jest git.

 

Kurcze jakoś nigdy niesłyszałem o istnienu Wooka pomyślał bym że to jakiś newbie. A ty okazuje się że jego porady są mądre i na miejscu. Niekture z nich zapamiętam bo dobrze gada.

 

Czytało się miło. :bye1:

 

Masz 8 ortów w tym poście. xD

Tymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG, może angielskiego? ;) Być może też na to nie zwracasz uwagi...

 

By nie było offtopa...co z następnym numerem i o czym teksty można już oddawać? I nie mów Patrysław (i reszta red.), że musicie odpocząć, bo składanie jednego numeru nie może trwać dłużej bez "odpuszczania sobie" niż tempo wzrostu włosów spod moich pach. xD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...