Skocz do zawartości

Cinders


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie ma Polskiego, ale i tak jest super. Kto przy game makerze spędził choć trochę czasu powinien docenić wysiłek jaki został włożony do tego arcydzieła:D

 

Chętnie zobaczyłbym tą grę na iPhonie, iPadzie tam ludzie lubią płacić za programy, w przeciwieństwie do androida , gdzie potrafią tam spiracić super grę wartą dolara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiśmy się już czy dałoby się polski zrobić. To byłby raczej projekt "dla satysfakcji", tak żeby nasze matki mogły sobie zagrać i zobaczyć co robimy :). Ale to na pewno nie na teraz. Jak mówiłem - tekst gry ma ponad 150k słów. To mniej więcej tyle co dwie średniej długości powieści, a książek nie trzeba przecież potem jeszcze testować. Sprzedaży z tego nie będzie, więc najwyżej w którejś wolnej chwili możemy sobie zacząć dłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zAGD1.png

 

Kurde, klasa światowa! Miałem co prawda momenty ze dwa, trzy, gdzie dialogi imho troszke dziwnie się potoczyły (najbardziej memoriable to rozmowa z Glorią, która nagle bez powodu się wydarła), ale w całości to i tak nieważne, bo te kilka godzin spędziłem bardzo miło. Wczoraj do 3, dzisiaj od 12. Story zajeżdża troszkę independent kopciuszkiem, ale rozegrane było ciekawie, nie nużyło. Niekiedy chciałem szybciej czytać, żeby zobaczyć co się stanie. Angielski super, dialogi nie są sztywne, postaci wyraziste, widać w nich głębie i motywacje. Troszkę się zżyłem z nimi! No i ta muzyka i polish t_t. Przy epic muzie i przedstawieniu wróżki miałem ciary ;d

 

Będziesz robił jeszcze kiedyś jakiegoś VNa? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Będzie ^^ Chociaż chyba nie do końca VNa

 

finitow.jpg

 

Wszystko +1 co waxx napisał, jeszcze wkurzyła rozmowa z Sophią, gdzie nie było wyboru co zrobić i tylko przykrość pozostała.

 

 

Nalepsza recenzja jaką mogę wystawić: po przejściu czuję się jak po przeczytaniu dobrej ksiązki / obejrzeniu ######stego anime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno. Możesz zapodać linka? Szukałem ale nie znalazłem, a o blogu wcześniej nie słyszałem.

 

Anty, waxx - teraz mamy w planach dwa projekty na raz (no chyba, że kasy nie styknie i wrócimy na etat). Jeden to czysty VN jak Cinders (pewnie też bajkowy). Drugi też zahacza o VN, ale ma jeszcze gameplay.

 

Naprawdę się cieszę, że się Wam tak podoba. To, że się będzie podobało zachodnim fanom visual noveli, to się domyślałem. Ale miło zobaczyć, jak gra trafia do kogoś z naszego podwórka. Dzięki :).

 

Rozmowa z Glorią - no cóż, nigdy nie byłem z niej zbyt zadowolony. Kilka razy już ją poprawiałem, ale też mam wrażenie, że czasem coś się w niej nie klei. Nie wiem czy jeszcze dam radę to zmienić, ale na pewno mogę wywrzeć srogą zemstę na pisarce ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku notka pojawiła się na facebooku tego bloga, nie na samym blogu, stąd pewnie trudności w odnalezieniu :)

 

http://www.facebook.com/Indietrendy/posts/312327315525101

 

Jakby co, ten głupi komentarz jest mój, mam nadzieję, że nie macie mi za złe nazwanie was "forumowymi kolegami" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu na jakimś forum robi Let's Playa gry. Kapitalnie mi się to czyta. Po raz pierwszy mogę spojrzeć na grę z perspektywy gracza. Link.

 

Ogólnie na razie idzie bardzo dobrze. Póki co gra dziennie sprzedaje więcej kopii niż Magi sprzedawało w niektóre miesiące. Wczoraj myślałem, że już zaczęło zwalniać, ale w nocy znowu przyspieszyło. Za jakiś miesiąc przymierzam się do napisania post-mortem, gdzie podzielę się ilością sprzedaży i innymi statystykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy możemy liczyć na 10k z visual novelą. To niszowy gatunek, więc raczej nie. No chyba, że się uda ze Steamem - to może zmienić skalę.

 

W sumie zabawne po pracy nad takim Phantasmatem i innymi casualami, gdzie "sukces" zaczyna się od 100k sprzedanych kopii. Inny świat :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile gra raczej nie dla mnie i wiekszosc dema przeklikałem, wiec samej treści gry nie ocenie - to wykonanie, grafika!! dopracowanie każdego detalu, pojawianie sie i znikanie okienek czy napisów, muzyka - to wszystko najwyższa półka. Prezencja genialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam visual novele i o ile nie teraz (sesja), to w przyszłości z pewnością kupię Cinders :) Zawsze przeżywałem tego typu gry, i po przeczytaniu recenzji jestem pewien że tutaj się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
na pewno się dostaniecie, to kwestia czasu :)

Weź pod uwgę, że na Steamie jest tylko jedna gra typu VN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, marketing mamy spoko. Reklama płatna tu nie pomoże, bo to nie ten typ gry. A Diablo to marne porównanie, bo wcale nie "zarobiło" tyle, tylko najwyżej tyle miało przychodów. Pamiętaj, że tam to jest gra za ok. $100mln i ogromne studio, a u nas dwie osoby, które bezpośrednio biorą to co zarobiły do kieszeni. To inna skala kosztów. Return of investment możemy akurat mieć w finale lepszy niż oni :).

 

W każdym razie ja jeszcze tyle nigdy nie zarobiłem w takim czasie, ale też musimy ciągle zarobić więcej, żeby to się faktycznie "opłaciło". Prawdziwe pytanie jest na jakim poziomie i jak długo się te sprzedaże utrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Pewnie mnie za to shejcicie ale jednak to powiem: "Diablo zarobiło tyle w ~20s po premierze". Aż tyle, bo zanim wpiszesz pin w terminal trochę mija.

Świetne porównanie

 

może niedługo zaczniesz dostrzegać różnicę między indie, a AAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...