Skocz do zawartości

Dwa pytanka


warcrawt

Rekomendowane odpowiedzi

skoro masz to po co pytasz ?? :o

highscore_show_ext(numb,back,border,col1,col2,name,size) - Działa podobnie jak highscore_show. pokazuje tabele wyników ale ma wiele wbudowanych funkcji, funkcje te to tło tabeli (back), ustawianie granicy (border) i czcionki. col1 jest kolorem dla nowego wpisu, col2 kolor dla innych wpisów. name jest nazwą czcionki, w size ustawiany jest rozmiar czcionki. Ta funkcja jest bardzo wygodna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej coś nie tak. Mam kilka roomów, jak zrobić by właściwości (czyli hp,zycia,amno i punkty bo mam takie) przechodziły do następneo roomu i na koniec w tabeli wyświetlało punkty. Nawet nie wiem jak zrobić tabele (tylko jej wyświetlanie) a potrzebuje z wpisywaniem nazwy gracza i liczbą punktów. Próbowałem z Dokumentacji i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1: użyj zmiennych globalnych

po 2: nie możesz dawać w obiekcie który jest w każdym roomie global.pkt=0 bo za każdym razem będzie je zerował...

po 3: możesz użyć presistant, ale z globalnymi będzie wygodniej ;)

 

podsumowując tylko w jednym obiekcie który znajduję się tylko w pierwszym roomie gry definiujesz zmienne np. global.punkty=0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak mam rozmieściś ten objekt ? tylko w pierwszym roomie ? bo mam np.3 roomy i chce żeby high score pobierał punkty z 1 roomu 2 roomu . Zrobiłemże pobiera naboje zycia punkty i hp. POPROSTU TABELA POBIERA PUNKTY Z POPRZENICH ROOMÓW. A MAM W HERO STWORZONY PASEK Z ZYCIAMI PUMKTAMI itp. Który ma pobierać punkty i pociski i reszte z poprzednich roomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...