Skocz do zawartości

Wyswietlanie paska exp


Yoda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam głupi problem, otóż mam wyświetlanie paska exp:

 

experience=2*((global.experience-global.prevexp)*100/global.maxexp)
...
draw_rectangle(x+68,y+86,x+68+experience,y+91,false)

 

tak wyglada level up:

if ( global.experience >= global.maxexp )
{
global.level+=1;
global.prevexp=global.maxexp;
global.maxexp=round(global.maxexp*2);
...
}

 

I problem jest taki ze póki nie osiągnę 2 levela, to pasek działa ok, ale jak już zbieram exp'a na 3 poziom to pasek działa "do połowy" tzn, pasek jest o połowę krótszy ;[

 

Wydaje mi się że winowajcą jest zmienna global.prevexp, bo do czasu osiągnięcia 2 levelu wynosi 0 i pasek działa ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem ten przyklad i jesli dobrze zauwarzylem to pasek nie uwzglednia punktow expa ktore przekroczyly granice poziomu w chwili jego przekrocznia... nie wiem czy wypowiedzialem sie jasno wiec pokaze to na liczbach:

 

0/10

mamy zero expa potrzebujemy dziesiec, zabijamy 3 potworki po 3 expa kazdy mamy wiec

9/10

9 expa i potrzebujemy jeszcze jednego no ale zabijamy potworka ktory jest wart 5 expa przekroczylismy wiec pasek o 4, powiedzmy ze po przekroczeniu poziomu musimy zdobyc teraz 20 expa sytuacja wyglada wiec tak:

14/20

pasek wiec powinien byc wypelniony do prawie polowy, czy twoj skrypt czasem nie kasuje tej nadwyzki i nie robi z tego

10/20

czyli przywraca liczbe do 'startu' i znowu musimy zdobywac 10 expa? przez to mozemy tracic troche tego expa z potworkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David Dark miłego testowania, sam osobiście testowałem pod wszelką ewentualność ;)

Jedynym błędem jest jak dostaniemy więcej expa niż mamy max do zdobycia lvl, myślę że to nie będzie przeszkodą bo kto zabijając pierwszego moba w grze dostanie 200 expa na 100 do lvl xD

może potem jeszcze poprawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...