Skocz do zawartości

Dalczego gry z gma chodza wolno?


Yoda

Rekomendowane odpowiedzi

No więc... gry gm'owe te lepsze (jak BACKdown, Almora) chodzą na moim kompie katastroficznie wolno... o ile Almora chodziła na pól swoich możliwości (dało się grać) to BACK po prsotu chodził chyba na niecały 1 FPS :P Naprawdę! :mellow: No i nie wiem czego to wina - bo chciałbym zakupić nowy komponent tylko nie wiem który...

 

RAM odpada - mam 1GB i watpię żeby to mało było...

 

Procesor - celeron 2GH ja bym na niego stawiał! :) Ma z 6 lat i bardzo często mam 100% użycia :/

 

czy

 

Karta grafiki - Radeon 9550 128mb - zaczynam sie zastanawiać czy to może jednak wina kg? Chociaż czy grafa 2D wymaga aż tak dobrej karty? :P

 

Koleś od serwisu jak mu powiedziałem że procek jest słąby to odrzekł "procek jest dobry... jakbyś chciał przyspieszyć kompa to lepiej karte grafiki wymień..."

 

No i ja już sam nie wiem - pomóżcie ludzie!salut.gif (jak źle kupię będę miał na kogo zwalić :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administratorzy

przy takich paramtertach... dziwne, ze muli. Coś musisz mieć ze serownikami - bo mi na GF4MX 64MB Almora działała na 15-20 FPS. No na GFX8500GT oczywiście full było nawet ponad czasem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: no:/ jestem zrozzpaczony... przecież to dobry komp ;( Hmmm a jkaie sterowniki do radka polecacie bo... o właśnie a propos sterowników: Kiedy po reinstallu systemu próbowałem je wgrać podczas wgrywania wyskoczył mi " Zero display driver error" :? Ale sterowniki się wgrały... Ale raczej wątpię bo przed reinstallem miałem oryginalne stery bez błędów i też był szit :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz system zaśmiecony. Przeleć go Ad-Aware i jakimś antywirusem. Posprawdzaj też ile programów uruchamia ci sie ze startem systemu, bo potem one siedzą w pamięci i obciążają system. A oczywiście najbardziej skuteczne rozwiązanie - sformatowanie dysku i ponowne wgranie Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie - w wakacje zrobiłem reinstall i jajco - było to samo co przed :/ Jedeyne co mi pomogło to użyłem programu Game Gain i PCthrust - dzięki nim zyskałem FPS np. w Almorze :)

 

Co jest ciekawe inne gry (np. Archlord) które mają grafe 3D i w ogóle - chodza mi na full bez żadnych zawiech - tylko gry z gma mają tak :(

 

EDIT: a co do zaśmieconego systemu - czy śmieci na kompie mogą powodować spadek FPS poniżej połowy? Ja wątpię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to przez to ze gm w kazda aplikacje implementuje swoj jezyk skryptowy (gml) - bo jak inaczej wytlumaczyc ze gm moze po uruchomieniu wykonywac instrukcje z zewnatrz (i skad niby byloby to 1mb??)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PsichiX: no ja wiem że dlatego ;p mi chodzi o to czemu u mnie akurat tak wolno chodzą te gry... bo i innych mimo to śmigają na full ;)

 

@up: kpisz? chcesz mi totalnie kompa rozwalić... myślisz że tegonie próbowałem? x_x

Taka akcja będzie zabójcza dla kompa który nie może się wyrobić ze zwykłą aplikacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
To powyłączaj wszystkie usługi i odłącz neta, to przyspieszy. Dokup pamięci ram i zwiększ zegar procka jak możesz

 

Ale po co, skoro na moim wolniejszym kompie wynika, że lepiej wszystko działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1GB?? W 21 wieku?? Człowieku. 4 GB ramu i styka. I 4 rdzenie

 

Jaki ma sens??

 

Że bezpiecznie możesz wyłączyć wszystkie programy bez możliwości wejścia wirusów i niechcianych aktualizacji

 

Takie parametry to najnowsze komputery mają, a po co komu taki, jestem pewny, że nie wykorzystałbyś takiego kompa nawet w 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
1GB?? W 21 wieku?? Człowieku. 4 GB ramu i styka. I 4 rdzenie

 

Jaki ma sens??

 

Że bezpiecznie możesz wyłączyć wszystkie programy bez możliwości wejścia wirusów i niechcianych aktualizacji

 

Najlepiej 198734892 rdzeni, 24935892349859273475 GB ramu i katę graficzną o mocy obliczeniowej 1283748716239461629364123649616237648717324 teraflopów. Wtedy myślę, że catch the clown wyrobi coś koło 1-2 FPS. Dla najlepszego rezultatu, wyłącz wszystkie usługi w tle, i ustaw priorytet na "szybszy od poczty polskiej". A, zapomniałem powiedzieć, jak odłączysz monitor, to FPSY skoczą na 23029302939 tak, że aż obraz się zrobi czarny. Czyli to zapewne wina monitora....

 

kufffa.... a po co komu 4GB ? Dysk chcesz tam zrobić ? Gra w GB która ma kilka grafik nie powinna wykorzystywać 1gb ramu i od tego zacznijmy szukanie problemu. Druga sprawa, że innym na gorszych sprzętach działa, więc to wygląda na jakiś dziwny konflikt - tylko nie wiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej 198734892 rdzeni, 24935892349859273475 GB ramu i katę graficzną o mocy obliczeniowej 1283748716239461629364123649616237648717324 teraflopów. Wtedy myślę, że catch the clown wyrobi coś koło 1-2 FPS. Dla najlepszego rezultatu, wyłącz wszystkie usługi w tle, i ustaw priorytet na "szybszy od poczty polskiej". A, zapomniałem powiedzieć, jak odłączysz monitor, to FPSY skoczą na 23029302939 tak, że aż obraz się zrobi czarny. Czyli to zapewne wina monitora....

To żeś podsumował sposoby ferviego :D

 

Druga sprawa, że innym na gorszych sprzętach działa, więc to wygląda na jakiś dziwny konflikt - tylko nie wiadomo czego.

Dokładnie - to mnie najbardziej dziwi- że innym wszytsko na 2 razy słabszym sprzęcie chodzi - a u mnie żal :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fervi gada jak bagno XD

@Fervi: Nie znasz sie to lepiej nie zasmiecaj tematu :P

4 rdzenie

Niedawno co wyszło i nagle one stały się niezbędne? xD

Nasrane równo masz w tej głowie...

 

Odłącz neta
Ale jak on che grac w almore to neta potrzebuje... pomyśl przez ułamek sekundy jak umiesz... A co w ogole net ma do fps? o.O

 

@gnysek:

powalileś mnie tym kompem...

Tylko 198734892 rdzeni????!?!?!! AHAHA!!! Ja mam z 5 razy tyle i to pomoglo!! almora ma az 43242354543534 FPS :D... a jak odłączyłem wysztko to było 43534656554654644734-FPS... ale zasilacz mulił wiec go tez zgasilemi zyskałem 5t8567546546545634464555565465465-FPS :D :D :D :D !!!

 

A skoro taki cwany fervi to sluchamy jaki ty masz komp? :] 5634654645643 YHZ?

 

1GB?? W 21 wieku?? Człowieku. 4 GB ramu i styka. I 4 rdzenie

Ja mam jakos 256 rama na swoim kompie i mi wystarcza na wysztko prócz almory... wiec co pieprzysz glupoty? :3

wiemb ze lepiej by było miec 256GB ale moj komputer tak słabych ramów nie obsluguje... wybacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...