Skocz do zawartości

Dalczego gry z gma chodza wolno?


Yoda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak jak w przypadku Yody, procesor + karta graficzna do wymiany. Zmienisz jedną rzęcz, to ona przy reszcie starych podzespołów nie rozwinie zbytnio skrzydeł... krótko mówiąc musisz wymienić całego kompa. ;)

Oczywiscie moze sprobowac tak jak radzilem Yod'zie ale watpie aby to duzo dalo... Ja polecam zmienic Plyte Glowna, Procka i Ram... A karte grafiki mozesz sobie chwilowo odpuscic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Yody procesor i karta graficzna są na równi do wymiany. Pisaliście, że karta grafiki nie jest ważna... a to nieprawda. smile.gif Ja tu wyczuwam, że kiepsko oskryptowane gry w GM pogłębiają różnice sprzętowe. Kiedyś odpaliłem hmmm... nie pamiętam czy Hidden Swords czy jedną z pierwszych wersji Almory na lapciaku z Intel Centrino 1.5ghz (~ Pentium 4 2.4ghz) + Ati Radeon 9600 pro i się cięło ostro. Tak z max 3 do 5 fps było. Po jakimś czasie wyszła kolejna wersja, odpaliłem znowu i było tak z 20 - 30 fps.

 

To wszystko zależy od skryptów. Zwykłe obliczenia, warunki itd. obciążają procesor. Natomiast jeżeli zaczniemy używać dużo drawów, funkcji graficznych itd., to rodzaj karty graficznej zaczyna nabierać coraz większego znaczenia.

 

To co ja mam w końcu kupić? ;(

 

Ram

Po co zaś RAM? :,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie się musiał wpakować w AGP żeby korzystać z tej samej karty graficznej. ;)

No faktoza :) Chyba, ze kupisz plyte glowna z jakas zintegrowana grafika a potem zajmiesz sie kupnem dobrej grafiki :) (lub tez grafiki na Twoja kieszen)... Moze chociaz tu przyznasz mi racje Ranmus :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie zagra, ja mam komputer gorszy od Yody, a Most Wanted działa mi bezproblemowo. Mój zestaw wygląda tak:

- CPU: Athlon 2500+ XP (ok. 1,8 GHz)

- pamięć RAM: 768MB DDR 400MHz

- GPU: GeForce FX5200+ (128MB)

- płyta główna: Epox 8KRA2+

Gry z GM chodzą idealnie, a nowe gry też ładnie śmigają, oczywiście na odpowiednio obniżonych detalach, ale ważne że działają, nie poluję na super wypasioną grafikę z nie wiadomo jaką ilością rozmyć i filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie zagra, ja mam komputer gorszy od Yody, a Most Wanted działa mi bezproblemowo. Mój zestaw wygląda tak:

- CPU: Athlon 2500+ XP (ok. 1,8 GHz)

- pamięć RAM: 768MB DDR 400MHz

- GPU: GeForce FX5200+ (128MB)

- płyta główna: Epox 8KRA2+

Gry z GM chodzą idealnie, a nowe gry też ładnie śmigają, oczywiście na odpowiednio obniżonych detalach, ale ważne że działają, nie poluję na super wypasioną grafikę z nie wiadomo jaką ilością rozmyć i filtrów.

Hmm... Marmot nowe twierdzenia prowadzisz :) Gratulacje... Przeciez to jest LEPSZY komputer od komputera Yody... Nie zuwazyles tego? Chyba ze sie malo znasz na komputerach :P A co do MW to w jakich Ty ustawieniach grasz? Wszystko minimum :P I masz 30 FPS? Zaraz mi nowe twierdzenia puscisz a poza tym to chodzilo mi o to ze czemu mialby nie zmieniac? Przeciez on juz w nowe produkcje wogole nie zagra... Wiec po co mu taki komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MArmot: masz też płyę główną Epoxa... miałeś z nia jakieś problemy abo co?

 

@Cub3: Inne gry (call of duty, arczhlord, HL2) chodizłymi na tym kompie IDEALNIE :) Tylko gry z gma się tną...

 

Przeciez on juz w nowe produkcje wogole nie zagra...

Ludzie po comi grać w supernowoczesne gry... nie bawi mnie takie coś - jeżeli gram w gry to w starsze klasyki - naprawdę ;)

 

EDIT: Wiecie co wam powiem? Kiedy włączyłem backdowna to wszystko mi się co prawda cięło ale w szczególności menu - z tymi efektami :P które... są na surfaceach a surface ---> karta grafiki... no i? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MArmot: masz też płyę główną Epoxa... miałeś z nia jakieś problemy abo co?

 

@Cub3: Inne gry (call of duty, arczhlord, HL2) chodizłymi na tym kompie IDEALNIE :) Tylko gry z gma się tną...

Ludzie po comi grać w supernowoczesne gry... nie bawi mnie takie coś - jeżeli gram w gry to w starsze klasyki - naprawdę ;)

 

EDIT: Wiecie co wam powiem? Kiedy włączyłem backdowna to wszystko mi się co prawda cięło ale w szczególności menu - z tymi efektami :P które... są na surfaceach a surface ---> karta grafiki... no i? ;)

 

Heh... No tu masz racje... jezeli Ci menu nie milosiernie cielo to to oznacza, ze albo karta ma wolna szyne danych... albo ma mala pamiec :) Bo o shaderach i innych pierdolach to nie ma co tu gadac :P Przeciez to GM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Yoda, ewentualnie na jaki procesor mógłbyś w stanie wymienić swój aktualny?

 

Poza tym istnieje zawsze rozwiązanie c:

Poprosić twórców gier by na poważnie brali optymalizację i wprowadzali w opcjach możliwość ustawiania jakości graficznej. BACKdown z tym chamskim ładowaniem na początku gry zdradza, że jest źle zaprojektowany. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? mam Radeona 9550 128mb - wgrałem niedawno steroniki Omegi bo oryginały miały jakieś błędy (?)

 

@up: czyli fakta zacianania się menu jednak nie z winy kg? :mellow:

 

Ehh... Omega? Nie, nie, nie... Ja ci powiem jakie sa najlepsze z nielicencjownych sterownikow :) DNA albo NGO... Tymi sterownikami daleko zajdziesz :) Sam dla nVidi ofcoz uzywam DNA i mam przyrost okolo 20FPS w Quake 4 :) NGO takie sobie :) Napewno obaj "producenci" tych sterownikow nie postawili na latwosc instalacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranmus: no wiesz - na taki jakiby się nie kłocił z resztą ;) Bo koleś od serwisu mnie nastraszył że np. Athlony sie kłocą z Płytami Głównymi - polecał mi P4... Ale i tak na razie będę szukał rozwiązanie bez kupowania nowego sprzętu.... kupię już w ostateczności ;)

 

Wiesz czemu Ci tak mowil? Bo P4 drozszy od Athlonow 64 :) Ja mam Athlona 64 i jestem z tego bardzo rad :) Wymiata jak trzeba... Poza tym Athlon sie nie gryzie z plyta glowna! Nawet moja...(ECS nForce 3 250). Po trzecie to do P4 musialbys zainwestowac w jakies pozadne chlodzenie bo on na seryjnym ledwo ciagnie... Co do Athlona to sprawa jest inna gdyz osiaga na seryjnym wiatraku raptem 37C (przy czym P4 potrafi nawet do 50C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe żeby to aż tak wpłynęło... nie zgodziłbym się... A i jeszcze jedno - najpierw Almora mi chodziła na ponizej połowy fps... A potem użyłem programów do optymalizacji Game Gain i PcThrust - fps nie spadał ponizej połowy - to było osiągnięcie :D Btw w Almorze mam zawsze tak że przez 3-5min mam full fps i potem spada :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe żeby to aż tak wpłynęło... nie zgodziłbym się... A i jeszcze jedno - najpierw Almora mi chodziła na ponizej połowy fps... A potem użyłem programów do optymalizacji Game Gain i PcThrust - fps nie spadał ponizej połowy - to było osiągnięcie :D Btw w Almorze mam zawsze tak że przez 3-5min mam full fps i potem spada :(

 

Wiec moze karta grafiki zamula? No napewno nie ram... Chyba ze to procesor :P Sam juz nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Marmot nowe twierdzenia prowadzisz smile.gif Gratulacje... Przeciez to jest LEPSZY komputer od komputera Yody... Nie zuwazyles tego? Chyba ze sie malo znasz na komputerach tongue2.gif A co do MW to w jakich Ty ustawieniach grasz? Wszystko minimum tongue2.gif I masz 30 FPS? Zaraz mi nowe twierdzenia puscisz a poza tym to chodzilo mi o to ze czemu mialby nie zmieniac? Przeciez on juz w nowe produkcje wogole nie zagra... Wiec po co mu taki komputer?

Bo taka jest prawda, na sprzęcie się nie znam ;p . Odnośnie MW -> nie pamiętam już, od dłuższego czasu tej gry nie mam, ale raczej na minimalnych i nie grało mi się źle ;p . A przecież komputer może zmieniać jak chce, tylko uważam, że skoro on chce odpalać gry GMowe, to mu taki komputer starczy spokojnie, a problem nie koniecznie musi leżeć w sprzęcie.

@MArmot: masz też płyę główną Epoxa... miałeś z nia jakieś problemy abo co?

Jak na razie żadnych ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...