Skocz do zawartości

miniRPG2.0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 389
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj screen tematyczny pt. 'las' :)

 

W przygotowaniu jest duzo roznorodnych grafik tak aby, rozne miejsca w grze nie wydawaly sie takie same, grafika jednego drzewa, krzaku i kwiatkow nie pomaga w stworzeniu charkterystycznych miejsc dlatego spora uwage tym razem przywiazuje do tych 'malych' grafik ktore sprawiaja ze rozne miejsca w grze staja sie bardziej unikalne :)

 

21.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te "ozdobniki" typu krzaczki, kwiatki, galezie - one sa narysowane na kostce z trawą, czy nakładane puzniej?

jesli sa nakladane puzniej to warto bylo by dac im losowy kąt, bo teraz bardzo rzucaja sie w oczy te jednakowe skupiska kwiatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te "ozdobniki" typu krzaczki, kwiatki, galezie - one sa narysowane na kostce z trawą, czy nakładane puzniej?

jesli sa nakladane puzniej to warto bylo by dac im losowy kąt, bo teraz bardzo rzucaja sie w oczy te jednakowe skupiska kwiatków.

 

wszystko jest nakladane na trawke, wszystko to tile a z tego co wiem ich sie jakos obracac nie da i nie bede takich operacji robil :P prawdopodobnie i tak by potem zle to wygladalo. Przy 20 roznych galazkach + jakies kamyczki, krzaczki, kwiatki itd. bedzie to dobrze wygladac, z efektu jestem zadowolony, w poprzedniej wersji byla tylko trawa, kwiatki i drzewa i nie wygladalo to zbyt dobrze teraz wszystko bedzie wygladac ladniej. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj nastepny screenshot i kilka wiadomosci :) Zaczalem juz pracowac nad skryptami tak zeby wszystko poprawnie dzialalo pod nowa wersja, ruch bohatera i caly interface dzialaja juz poprawnie. Zostalo mi jednak jeszcze duzo do zrobienia jesli chodzi o skrypty no i brakuje tez kilku grafik, ktore sa w drodze ;)

 

Nowe demko jak juz mowilem mialo byc tylko 'przejsciem' do nowych grafik i interface'u jednak, aby umilic wam gre postanowilem w nowym demku dodac kilka funkcji, beda to:

-bieganie

-wiekszy plecak

-przedmioty na ziemi beda znikac po pewnym czasie

-2 czaty

 

Bieganie jest oczywiscie dla wszystkich ktorym gra wydaje sie 'za wolna' mysle ze doda to tez troche akcji, banda scigajacych nas orkow powinna nam zapewnic kilka minut 'dobrej zabawy' ;)

 

Wiekszy plecak jest poprostu praktyczny, sam mialem mase sytuacji gdy musialem pozostawic mase lupow za soba poniewaz nie zmiescily sie w plecaku.

 

Sprawialo to, ze z czasem plik .sav rosl do dosc sporego rozmiaru im dluzej gralismy, teraz wielkosc pliku .sav nie powinien rosnac tak szybko. Oczyiwscie to jest konieczne do czasu, az samemu uda mi sie skombinowac wlasny sposob na zapisywanie stanu gry :jezor:

 

Dwa czaty to rowniez praktyczna rzecz, w jednym beda pokazywaly sie rozmowy, informacje na temat przedmiotow i opisy. Drugi natomiast jest do wszystkiego co ma sie do walki wrecz, ile obrazen dostalismy, ile wyleczylismy, rzucone czary itd.

 

Mam nadzieje wiec ze wybaczycie jesli gra ukaze sie kilka dni pozniej niz zapowiadalem, wszystko po to aby w nowe demko gralo sie przyjemniej ;) Oczywiscie do tego czasu beda pojawiac sie nowe screeny :)

 

Screen przedstawia oczywiscie gotowy interface z 2 czatami:

 

22.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update coraz blizej, prawie wszystkie grafiki skonczone, zostalo jeszcze kilka zmian w kodzie gry + nowa mapka i demko zostanie wydanie, najnowasza zmiana to brak paskow hp nad bohaterem i potworkami, niestety pojawialy sie rozne problemy z tym w nowej wersji wiec musialem zrobic kilka zmian. Jednak teraz wyglada wszystko jeszcze lepiej! Status potworka rozpoznajemy po kolorze imienia nad nim oraz napisy wygladaja o wiele ladniej. Paski hp i mp zostana przeniesione do menu :)

 

23.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten pomysł że zamiast pasków HP rozpoznaje się po koloru imienia, jest świetny ;) Podoba mi się gama kolorów HP. Gra z nowymi grafikami będzie o wiele milsza niż wcześniej :P I pytanie. Czy będzie można zmniejszyć okno czatu? Bo mi wydaje się zbyt wielki.

Życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :)

Marrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten pomysł że zamiast pasków HP rozpoznaje się po koloru imienia, jest świetny ;) Podoba mi się gama kolorów HP. Gra z nowymi grafikami będzie o wiele milsza niż wcześniej :P I pytanie. Czy będzie można zmniejszyć okno czatu? Bo mi wydaje się zbyt wielki.

Życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :)

Marrac.

 

Duze czaty sa dla wygody, przy opisie broni itd, nie sa wcale za duzo przekonasz sie o tym jak wyjdzie demko. Oczywiscie gra jest za duza zeby grac w okienku dlatego nowa wersja jest tylko na full screenie.

 

ajajaj ale ześ sie David przylozyl do gry :P z kazdym uptade zmierza ku lepszemu :)

 

Robienie tej gierki to czysta przyjemnosc :) Oczywiscie nowy update nie bylby mozliwy gdyby nie znalazla sie osoba chetna robic grafiki do gry. Moge obiecac ze gra z kazdym updatem bedzie o wiele lepsza ;)

 

Dzieki za mile komentarze! :)

 

Wesolych Swiat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis nastepny screenshot do kolekcji :) skonczylem wlasnie sklep, widac tez male zmiany w menu gdzie przenioslem paski zycia i many. Gra jest prawie ukonczona, dzisiaj poznym wieczorem lub jutro ukaze sie napewno!

 

Mam bardzo ladne nowe grafiki bandytow i to oni beda glownym przeciwnikiem w tym demku, zrobie w miare duza mapke i ciekawy loch do 'pozwiedzania' ;)

 

24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ten interface tez narysuj w stylu gry, tzn. jakies pergaminy czy drewno z metalowymi ozdobamil ( np. tarcza wchodzaca od gory, a na niej HP/MP itd.) , ale wygladajace podobnie do reszty gry. Niewiem czy mam taki brudny ekran ale te papierki po bokach wydaja mi sie zbyt mocno "zblurowane" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...