Skocz do zawartości

miniRPG2.0


Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie tak David Dark ustawił:

set_program_priority()

...lub Global Game Options. :)

 

w global games settings ustawilem na najwyzszy, zmienilem to jednak na najnizszy w nastepnym demku. W przyszlosci zamierzam zrobic aby gracz w options sam sobie ustawial priority od 0 do +3, mysle ze to bedzie najlepsze rozwiazanie :)

 

Nawet dobre te MiniRPG :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: daje 4/5 ;) ;)

 

a dziekuje :D i zachecam do poczekania na nastepne demko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 389
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

jak narazie zaprzestalem skryptowanie nastepnego demka(a wiec wyjdzie ono nieco pozniej) i zajalem sie wlasna grafika do miniRPG2.0. Nastepne demko wyjdzie jeszcze z grafika z TibiaME, nastepne juz jednak z moja wlasna a oto 2 screenshoty ktore pokazuja jak ida prace nad tym wszystkim:

 

1.png

 

To byly jeszcze wczorajsze poczatki, niezbyt ciekawie wyglada huh? o.0

Jak juz mowilem to moje pierwsze graficzki.

 

Dzisiaj jednak przez przypadek wywalilem caly folder z grafikami :boxed:

Byla zalamka ale sie zmobilizowalem i w nastepne pol godziny zaczalem produkowac wszystko od poczatku, a ze moje ostatnie grafiki byly zbyt kiepskie postanowilem spedzic wiecej czasu nad detalami i aktualnie grafiki wygladaja w ten sposob:

 

2.png

 

Prawda ze o wiele lepiej? ;) widok bedzie typowym top down. przy jeziorku stoi 4 ludzikow, 2 pierwszych to wojownicy zakuci w zbroje pierscieniowe, trzymajacy miecze, pierwszy ma jeszcze drewniana tarcze. 2 z prawej to jacys chlopi :jezor: jeden z nich trzyma mieczyk. Niestety jesli chodzi o postacie w spritach 20x20 nie mozna mowic o zbyt wielkich detalach ale jeszcze nad nimi popracuje i zrobie co w mojej mocy zeby wygladali lepiej >.>

 

enjoy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA linka dajcie nie moge go znales ;]
TUTAJ David Dark wyjaśnia krok po kroku jak zrobić taki inwentarz :] .

 

EDIT: JUHU! jestem cadetem!... :P

 

EDIT_2: Żeby nie robić zbytniego offtopa powiem że gra bardzo przypadła mi do gustu. Przypomniały mi się miłe chwile spędzone z moją ukochaną serią Ultima, aż mi się łezka w oku zakręciła :) .

Odnośnie twojej grafiki to przyznam że również mi się podoba, prosta i czytelna. Ja osobiście uważam że grafika w grach cRPG nie jest taka istotna, ważniejsza jest fabuła, przyjemność z poznawania świata gry , zbierania cennych artefaktów i siekania coraz to silniejszych wrogów :D .

 

Dostajesz ode mnie zasłużone 5 gwiazdek :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tylko nie druga Tibia :F możesz zostawić grę jak jest, oczywiście zmień grafę bo mogą się przyczepić o kopie Cipsoftu, no i chociaż dodaj głos do gry!

 

jak juz mogles zauwarzyc wlasnie dzialam nad moja wlasna grafa do gry :) jestem juz naprawde do przodu i w najblizszym czasie wrzuca pare dodatkowych screenow, no i na swoja kolej czeka nowe demko ale nie chce go wypuscic z grafa z tibii wiec jak juz mowilem bedzie trzeba na nie poczekac.

 

Z dzwiekami bedzie bardzo ciezko, szukam jak najbardzej idealnych ale jak narazie mam ich ze 3 o.0 Moze bede musial zalatwic kogos kto sie tym zawodowo zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

mialem troche zaprzatana glowe w sprawie studiow wiec nie zajmowalem sie projektem, teraz znowu troche wolnego czasu i wznowilem prace.

 

Najwieksza nowoscia jest to, ze udalo mi sie wkoncu 'laczyc' ze soba roomy w taki sposob aby gracz nie odczuwal prawie wogole ze sie pomiedzy nimi przemieszcza (prawie bo uparty jak sie bedzie wpatrywal dokladnie w ekran to i tak zauwarzy :P). Ja jestem w kazdym razie zadowolony, nie musze robic jednego wielkiego roomu, co za tym idzie bawic sie w wylaczanie obiektow itp., wszystko dziala plynnie i swiat moze byc dowolnych rozmiarow.

 

Niestety po zaladowaniu nowych grafik nie moglem uzyc starej mapki. W starej mapie domku byly 2d widziane z przodu, teraz budynki sa top down, i mozna wchodzic do ich wnetrz bez zadnego przechodzenia do innego roomu(widac na screenach). Co za tym idzie musze zrobic nowa mapke aby wypuscic nowe demko wiec troche to zajmie :P

 

Oczywscie naprzemian ze skryptowaniem jeszcze zajmuje sie grafika, mimo ze nie mam zadnego doswiadczenia w tej dziedzinie jestem bardzo zadowolony. Zanim wypuszcze demko bede wklejal kilka nowych skreenow zeby wam sie latwiej czekalo ;-)

 

Jaskinia(mysle ze do poprawy) czaszki, kosci, kamienie, glazy itp.

 

6.png

 

 

Sciany domow, meble, skrzynie, beczki.

 

7.png

 

No i na koniec kilka przedmiotow i postaci/potworkow

 

8.png

 

Milego ogladania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUMP

Poprzedni post nie odswierzyl mi tematu

 

Za dodanie postu tylko po to, aby odświeżyć temat, oraz doublepost ostrzeżenie

gnysek

 

Eee, chyba błędnie zinterpretowałeś wypowiedź Davida. ;p Domyślam się, że chodzi o to, iż po napisaniu postu nie odświeżył mu się temat, więc myśląc, że post się nie pojawił, napisał drugi. Ale niech wypowie się sam autor.

Maximal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden niedopracowany szczeguł :)

 

W przykładzie chodzenia pietera ala tibi:

 

Gdy idziesz i wcisciesz literke lub cokolwiek jakis klawisz na klawiaturze ( tej komputerowej oczywiscie) podkreslajac jeszcze raz komputerowej.. Postac zatrzymuje sie a image_speed = 1 - przyklad

 

 

Wątek opowiada jak mozna poznac czy ktos oszukuje ze sam robil a tak naprawde... CHODZENIE JEST ZRYTE JAK NIC!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przez ostatni tydzien: nic nie ruszylo.

Brat przyjechal z Irlandii i tydzien spedzilem raczej poza domem ;-)

 

Ale dzisiaj juz pakuje torby i wyjezdza wiec od jutra moge sie juz za to wszystko zabrac ;-)

 

Sklepy nadal nieskonczone, ostatnio zajmowalem sie ciagle grafika i naprawianiem bugow.

 

Mam tylko nadzieje ze nie chwyci mnie len gdy zaczne zajmowac sie mapkami bo to akurat zajmuje najwiecej czasu i jest dosc nudne :P

 

Wogole to milo ze ktos sie wogole interesuje tym watkiem i tu zaglada :) jak tylko uporam sie z tymi sklepami i czescia mapki to wrzuce demko.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...