Skocz do zawartości

object-view


planet

Rekomendowane odpowiedzi

zamieszczam to w drwa jakiegoś objektu

draw_text( view_xview[0] + 90, view_yview[0] + 10, 'wynik:' + string (global.liczenia) );

to mi daje, że wynik zmiennej "global.liczenie" pokazuje sie na ekranie z napisem "wynik" w "view0" i podaża za nim jak "view0" zmienia położenie.

czy moze mi ktoś napisać co mam zrbić by tak zrobić objektem? (wyświetlenie go w jakimś miejscu w view i podązanie w tym view) [uf]

prosze o dokładną odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem tak

draw_sprite

(w tym kloku object nie podąż za view(kiedyś znałem co trzeba wpisaćw x i y w kloku by podązał za oknem ale nie pamiętam))

i tak

draw_sprite(sprite,subimp,x,y)

(a w tym kodzie jest wszystko ok oprócz tego, że pojąwiasię inny obiekt zamiast wpisanego(nie wiem co znaczy subimp))

 

chcem zrobic by obiekt po starcie sie pojawial i który już istnieje po uruchomieniu kodu zaczął podązać za view?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NIE NIE obiekt nie ma poruszać view od polowy ekranu//

jeszcze raz wytlumacze- przykładowo=

mam zrobiony object(nie draw) piłka(32/32), mam zrobiony room(poraszny jest myszką) na 5000/5000 i view na 600/600 i

teraz akcja - (ma wygladać tak) w view pojawia siepiłka w mieiscu 200/200 i ja rusze myszką viewa to piłka i tak pozostaje 200/200 w view (nie w room i nie drga podczas ruszania viewa)[jak zrobić ta akcje?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...