Skocz do zawartości

Czego będe potrzebował?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czego będę potrzebował do zrobienia gry. Chcę zrobić grę strategiczną z następującymi cechami:

 

- grafika 2D lub 2D z obiektami tj. budynki drzewa i jednostki w 3 wymiarach lecz bardziej bym wolał w pełni 2D ale jak jest jakiś program mogący "udźwignąć" modele 3D to byłoby fajnie

- Jednostki mogłyby wchodzić w reakcje z różnymi lokacjami/przedmiotami (ścinać drzewa, przenosić przedmioty, budować budynki)

- gra chodziła byłaby w niewielkim oknie(ja wiem gdzieś 320x240)

- I tera najtrudniejsza rzecz: gra by była rozgrywana w realnym czasie, nawet po jej wyłączeniu. Jeszcze nie jestem pewien jak to zrobię ale niemalże oczywiste jest to, że będzie to działać na wyliczeniu różnicy czasu pomiędzy wyłączeniem i włączeniem gry i szybkiej symulacji. I co za tym idzie z możliwością zapisu, który będzie odbywał się automatycznie.

:edit: -Jeszcze chciałbym by była możliwość po przyciśnięciu PPM pokazania się okna np. z informacjami o budynku/jednostce

Z góry dzięki za pomoc =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę można zrobić za pomocą znajomości języka programowania i kompilatora =) Oczywiście też są programy, które ułatwiają taką pracę... O takim programie jest to forum, nazywa się on Game Maker...

 

Wszystko do ostatniego punktu jest możliwe, pewnie ostatni punkt też, ale nie mam pewności więc nie będę Cię wprowadzał w błąd. Możliwe jest że będzie działać po wyłączeniu, chociaż musiało by być tak, że nie mógłbyś jej wyłączać do końca... Chodziłaby w tle... Ale po wyłączeniu kompa już na pewno nie mogła by chodzić ;P Chociaż, kto wie, gdyby kombinować z zegarem(tym w kompie) xD Jeśli to miałaby być gra Online, to po prostu zrobić serwer, na którym info jest zapisywane.

 

Pozdrowienia

 

PS. Jeśli się chcesz nauczyć jak zrobić grę w GM(Game Maker) - czytaj wiki, oglądaj przykłady, szukaj na forum czy jest już odpowiedź na pytanie, które chcesz zadać. Opcja szukaj ;) Wujek google też zawsze pomoże xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeśli się chcesz nauczyć jak zrobić grę w GM(Game Maker) - czytaj wiki, oglądaj przykłady, szukaj na forum czy jest już odpowiedź na pytanie, które chcesz zadać. Opcja szukaj ;) Wujek google też zawsze pomoże xD

 

Tak, tak oczywiście chodziło mi tylko o to czy będę potrzebował czegoś więcej niż GM ale z tego co piszesz on wystarczy. Dobra tera muszę przeryć całe forum bo akurat z GM nie miałem jeszcze styczności. Dzięki za pomoc =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM nie jest wcale taki trudny. sam go szybko zalapalem ;) trzymam za ciebie kciuki :thumbsup:

PS i nie zniechecaj sie latwo to bedzie dobrze ;)

 

GM nie jest wcale taki trudny. sam go szybko zalapalem ;) trzymam za ciebie kciuki :thumbsup:

PS i nie zniechecaj sie latwo to bedzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GM nie jest wcale taki trudny. sam go szybko zalapalem smile2.gif trzymam za ciebie kciuki thumbsup.gif

PS i nie zniechecaj sie latwo to bedzie dobrze smile2.gif

 

Heh, szybko to ty załapałeś, ale dobre początki. Do poznania wszystkich możliwości gm potrzeba troche czasu i dużo kombinowania - tu nie ma nic na hop-siup. Pamiętaj!

 

Pozdrawiam :]

logo_mini.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, szybko to ty załapałeś, ale dobre początki. Do poznania wszystkich możliwości gm potrzeba troche czasu i dużo kombinowania - tu nie ma nic na hop-siup. Pamiętaj!

No co ty Bagno nauczył się przecież c++ w 1 dzień,po za tym jego ojciec jest testerem gier w cd project,umie html,php,opengl i jeszcze coś tam,więc wszystko jest możliwe

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludu! a szczegolnie PsychiX - nie mowie ze po minucie jestem rowny Tymonowi ale chodzilo mi o to ze sie juz nie gubie w GMie i nie zadaje pytan typu: a do czego to sluzy?

 

Lud cię słucha (aczkolwiek na Nerona nie wyglądasz). Heh, no to respect, bo widać jesteś trufflem wśród wiekszości młodych grzybków, które nie potrafią zadać sensownego pytania :thumbsup:

 

:P

logo_mini.png

 

PS. nie PsychiX tylko PsichiX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludu! a szczegolnie PsychiX - nie mowie ze po minucie jestem rowny Tymonowi ale chodzilo mi o to ze sie juz nie gubie w GMie i nie zadaje pytan typu: a do czego to sluzy?

Wszyscy tak wychwalają Tymona,a nie widziałem nigdy żadnych jego wytworów,jak dla mnie faworytem jest Teegee,czemu?... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up 2

No to masz pecha (albo co gorsza jaskre :P ) bo na stronie jest wiele jego przykładów, poza tym on często pomagał na forum i trzeba przyznać jest dobry... Ale jak wiadomo - nie najlepszy, bo zawsze znajdzie sie osoba lepsza od niego :P . Po drugie jest modem - zawsze można sie podlizać (Tymon, nie odbierz tego źle) :D

 

@ down

Uuu, jeszcze lepiej... :boxed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nic - podskoczysz to ban, albo RIP i po tobie

Ale co do jego umiejętności to nie ma sprzeczek, racja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak oczywiście chodziło mi tylko o to czy będę potrzebował czegoś więcej niż GM ale z tego co piszesz on wystarczy.

On wystarczy, ale prace ułatwiają też przy GMie dlle. Pliki *.dll dodają nowe możliwości. Przydają się przy tworzeniu bardziej zaawansowanych gier i programów, np. do gier MMORPG bardzo przydaje się 39.dll o którym dużo było mowy ;)

 

Pozdro

 

@down Lol dalem to jako przyklad dllow, jesli by chcial robic jakies lepsze gry :/ Nie od razu, tylko jak by chcial zrobic jakas gre na dll, to ma tu dobry przyklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma nie ściągać 39dll?? żeby pierwszą grą nie była mmorpg to rozumiem, ale jak kiedyś będzie robił mmorpg, to musi chyba jakoś się nauczyć 39dll, nieprawdaż?? To by było bez sensu :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wszedłem na forum i widzę że jest 13 nowych postów. Się ucieszyłem, a tu tylko 3 ostatnie skierowane do mnie :P. Na razie chyba przez dłuższy czas będę robić obiekty tj. jednostki i budowle. Wy skąd bierzecie jednostki/budynki (z widoku izometrycznego od góry)? Niby uczę się w szkole plastycznej ale nie wiem czy warto rysować wszystko od nowa jeżeli już są jakieś gotowce albo przynajmniej jakieś programy wspomagające prace.

:edit: a jeszcze czy są może jakieś biblioteki które pozwalają na pobranie daty? Myślę bardziej w przyszłość bo to dopiero później zaczynam wprowadzić ale wolę się upewnić czy takie coś istnieje.

 

:edit2: Zrezygnowałem z okna wyskakującego po przyciśnięciu PPM na jednostce na rzecz wyświetlania informacji na boku w barze(w tabelce, nie tam gdzie można sobie wypić :P). Znalazłem temat który o tym mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Warto. Rysuj sam albo znajdź grafika, który będzie rysował za Ciebie współtworząc grę, ale nigdy nie zgapiaj z jakiejś innej gry albo z byle jakiej strony(no, może ze strony jeszcze by uszło :P). Chyba każda porządna gra ma swoje grafiki. Ta sama sytuacja z dźwiękami.

 

2. Chodzi ci o dlle? Na pobranie daty? Co dokładnie chcesz pobrać? Może jednak wystarczy GM? Pokombinuj, a jeśli nie można bez dlla to wujek google(rulez!) albo wyszukiwarka na tym forum(może ktoś już zadawał to pytanie) pomoże.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagaj sobie programem world creator, wiem że w nim robi się głównie proste ściany, jednak łatwo można nim sobie pomagać (np. chcesz zrobić budynek o dziwnym kształcie, jednak nie wiesz jak zacząć go robić, to rysujesz jego boczną ścianę, potem przenosisz płaską ściane do izometrii i łatwo ją przerobić w budynek o chcianym kształcie, mam nadzieje że rozumiesz, jak nie to moge zrobić kursim tłumaczący o co mi chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh poddaję się w ogóle nie jażę tego World Creator'a mógłbyś tak mniej więcej wytłumaczyć jak w nim zrobić jakikolwiek budynek?? Bardzo byłbym wdzięczny =]

:edit sorki za 2 posta =/ nie widzę tu opcji usuwania postów więc tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po części uporałem sie z grafikami =]

 

Tutaj posklejałem kila rzeczy ale dopiero w programie graficznym :P

ekran2.jpg

 

Jeszcze będe poprawiał kilka rzeczy. 1. wersję chcę zrobić dość prostą by zapoznać się z silnikiem =], a potem próbować dodawać różne opcje i funkcje.

 

Ten program "World Creator" to fajna sprawa ale jest on bardzo ograniczony w wersji 1.5 (darmowej) a wersji 2.5 nie da się załatwić(trial by się bardzo przydał). Choć i tak wiele funkcji nie odkryłem w tej podstawowej wersji. Muszę jeszcze dojść do multi-mask (swoje już zacząłem robić =]).

 

Ponawiam pytanie =] Czy jest możliwe to by była pobierana data z zegara systemowego?? Nigdzie jeszcze takiej możliwości nie znalazłem więc się pytam, bo może ktoś coś kiedyś widział =] .

 

To zabieram się już do robienia gry w GM'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne grafiki tylko nie "Budój", ale "Buduj" xD Rób grę w GM, sprity widać szybko i fajnie już poszły do przodu, więc grafikę możesz mieć już z głowy ;P

A pobieranie daty - nie wiem... Może ktoś inny ci pomoże.

I pamiętaj - nie popełniaj błędów ortograficznych!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...