Skocz do zawartości

Symulacja uderzenia


Oriental

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem pliki zamieszczone na GM i postanowilem zrobić gre o naszym nauczycielu. Potrzebuje tego ponirzej symulatora walki gdyż bierze pod uwage obrone i atak czyli poprostu sile uderzenia. Wpierw wszystko dziala dobrze hity lecą normalnie ale gdy nacisne niebiedki przycisk i zaktualizuje obrone lub atak wyskakuje błąd i oczywiście koniec gdy :{ Jesli ktos ma czas to prosze o wytłumaczenie czemu aktualizacja nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrypcie uderzenia mam takie cos

 

random(global.atak-global.obrona)

 

Gdy włącze gre i zaczne naciskac przycisk uderzenia to normaknie wyswietla mi poprawne cyferki. Lecz gdy podczas gry nacisne na etycje (string) i zmienie np. atak to podczas nastepnego uderzenia wyskakuje:

 

error in code at line 1:

uderzenie=random(global.atak-global.obrona)

 

at postion 39: Wrong type of argument to -.

 

 

 

A o to symulator:

http://www.tpgame.webpark.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci bardzo :* :* :* :* ||||||

 

Teraz jeszcze mniejsze pytanko :) jak zmobilizować uderzenie rzeby niereagowało na liczby ujemne gdyż gdy walne potwora i zdola sie obronic to mu laduje zycie (oczywiscie jesli bedzie mial shield wiekszy niz muj atak)

 

 

I ostatnie w tym temacie czy da sie zaokrąglić uderzenia aby nie pokazywalo lub uzywalo liczb dziesietnych.

 

 

I jeśli ktoś umie to podczas uderzenia chce zrobić tak jak w tibi. Pkazuje sie liczba z obrarzeniami i leci w gure po czym znika tak po 3 sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...