Skocz do zawartości

Zbiór 3 pytań


Shinji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie ma zbytnio dziś czasu na siedzenie na kompie.. pozdrawiam nauczycielke z matmy, ale mam 3 pytania:

 

1. Ogladałem pare przykładów z robieniem ciemności (nocy, ciemnosci w jaskiniach, kryptach itd), ale wszystkie mają dodane rózne bajery, które utrudniaja mi zrozumienie zasady działania.... czy mógłby mi ktoś napisac/zaprezentować przykład jak zrobić efekt nocy (zaciemnienia ekranu)? (Narazie bez zadnych dodatkowych bajerów typu świato, pochodnie, stopniowanie zaciemnienia itd)

 

2. Jak można zrobić efekt ogniska taki jak w ostatnio sławnej Almorze (przy starcie jest ognisko)

3. To pytanie też się odnosi do Almory, ale o efekt świetników/liści (?) w ów grze.

 

I odrazu chciałbym podkreślić, że nie chce zabierać się za jakiś gigantyczny projekt, który wybiega poza moje siły i wiedze... poprostu cały czas się jeszcze ucze.. a jak to się mów: "Kto pyta nie bładzi" ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ogladałem pare przykładów z robieniem ciemności (nocy, ciemnosci w jaskiniach, kryptach itd), ale wszystkie mają dodane rózne bajery, które utrudniaja mi zrozumienie zasady działania.... czy mógłby mi ktoś napisac/zaprezentować przykład jak zrobić efekt nocy (zaciemnienia ekranu)? (Narazie bez zadnych dodatkowych bajerów typu świato, pochodnie, stopniowanie zaciemnienia itd)
Musiałeś słabo przeglądać. Aby zrobić noc, musisz zrobić obiekt który będzie nad wszystkimi obiektami i będzie zamalowywał całą mape, w zależności od koloru obiektu, będzie inny kolor nocy, a image aplha odpowiada za "ciemność", czym większe tym ciemniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...