Skocz do zawartości

GM Zin


miki77

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet chciałem się zapisać. Widzę tutaj jednak taki chaos, że nawet się nie połapałem, a to już pierwszy termin oddawania prac minął :] Wcale nie miałbym zamiaru pisać kursów itp. (za cienki póki co jestem :) ) Zająłbym się wspomnianym wcześniej recenzowaniem ważniejszych gier oraz programów(?), które ukazały się na naszym forum ;). Mimo to nim miałbym się za to zabrać, potrzebne jest mi PW od mikiego77, w którym wyjaśni wszystko po kolei-terminy oddawania tekstu, format pliku z recenzją, styl (niby można mieć własny, ale jakiś szablon jest potrzebny), ilość znaków w tekście (przybliżona) itd.

 

Na podstawie tak szczątkowych informacji wyłapanych z tego "bajzru", nie zadeklaruję się jako kandydat na redaktora ;)

 

EDIT: Myślę, że moje umiejętności w zakresie j. polskiego mogłyby się przydać, a że w dodatku będę je wspomagał autokorektą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chcesz pisac recenzje pisz jak chcesz! Długość tekstu nie jest ważna bo w końcu narazie czym gazeta grubsza tym lepsza! A co do terminu to narzie jakieś 2 tygodnie od każdego na jedną prace

PS: Adster oczywiście moge cie przyjąć jak chcesz.

EDIT: No to napisz do mnie na PM czego recke chcesz napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recka gry TeeGee?

...póki co gram w MAGI , robię notatki, szukam błędów i takie tam...

Ta gra nie jest taka "różowa", jak się Wam wydaje ;)

 

EDIT: Napisałem wstęp do recki i pierwszy fragment. Nosi on tytuł "Mortality...damned mortality..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze.

 

Po pierwsze - jestem pesymistą i zakładam, że z pomysłu nic nie będzie.

Jeśli chcecie coś faktycznie sklecić, to musicie się jakoś poważnie zorganizować. Metoda: "Okej, to ty zrobisz grafikę, a ty wszystko napiszesz, a ty... skocz po piwo" naprawdę nie zadziała. Pisanie zina to kupa roboty - entuzjazm nie wystarczy.

 

Po drugie - jestem polonistą (3 rok), pracowałem kiedyś w Polskiej Agencji Prasowej i robiłem trochę profesjonalnej korekty za kasę. Jeśli faktycznie coś zaczniecie, to możecie mi wysłać teksty i, jeśli będę miał czas, mogę nad nimi trochę popracować (stylistyka, ortografia - te sprawy - jakoś nie wierzę w znajomość języka niektórych redaktorów ;)).

Ale z góry zaznaczam - jak jakość będzie wołała o pomstę do nieba, to nie będę czasu marnował. Ostatnio się ze mnie strasznie zajęty człowiek zrobił. Spróbujecie kiedyś wydać grę na własną rękę, to zrozumiecie ;).

 

Po trzecie - nie przypominam sobie, żebym wyrażał zezwolenie na recenzowanie mojej gry. Chcecie bawić się na serio i wyglądać profesjonalnie, to bądźcie przynajmniej tak mili, żeby zapytać autorów o zgodę na recenzję ich gry.

Mi na przykład średnio uśmiecha się artykuł o MAGI pisany na tydzień przed premierą, na podstawie niepełnej wersji testowej. Potem napiszecie, że np. poziom trudności za wysoki (bo tak jest), a ja się będę jak kretyn tłumaczył, że w finalnej wersji już to zmieniłem.

Poza tym chodzi o zasady - wypada się zapytać o zgodę. Nie mówiąc już o tym, że zapytany miałbym czas na przygotowanie dla Was kilku ciekawych materiałów na temat gry.

 

Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bueh, po za tym co TeeGee napisał to nie widziałem żadnych planów, założeń, projektów graficznych i stylistycznych... pamiętajcie że pierwsze numery CDA składane były tak że planowano główne części numeru, dostawali recenzje od krewnych i znajomych Królika (bo nie było sensu zatrudniać ekipy skoro MOŻE to nie wypalić) i robiono layouty stron recenzji i sklejali to do kupy.

 

A teraz jest tak że nie za bardzo wiadomo co kto jeden obok siebie robi, grafik w ogóle sie nie odzywa chyba a redaktor główny powinien wyszukać kilka gier i tematów które warto opisać a pozostali wybierają z nich coś dla siebie i sami piszą a teraz jest tak że "ty będziesz pisać Magi, ty Almorę a ty Przygody Wujka z Wesela".

 

A potem marudzicie że marudzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TeeGee-ale ja tylko piszę recenzję kwalifikacyjną. ;) Nawet nie wiadomo, czy ona w ogóle znajdzie się w zinie...

poziom trudności za wysoki (bo tak jest), a ja się będę jak kretyn tłumaczył, że w finalnej wersji już to zmieniłem.

Tak na marginesie-pisząc uwzględniłem to, że to recenzja w stylu "za pięć dwunasta"...czyli opis wersji testowej.

Wcale byś nie musiał się tłumaczyć. Poza tym w CDA też pojawiają się recenzje gier, które nie otrzymują ocen, a jedynie są lustrowane z uwzględnionym faktem, że to wersja "niesklepowa" :) Potem niedługo np.: po miesiącu jest kolejna recenzja, ale już wersji przeznaczonej na sprzedaż. Wtedy zostaje także przyznana ocena.

 

 

@Dziadek-ja się pytałem wcześniej o te sprawy:

smile2.gif. Mimo to nim miałbym się za to zabrać, potrzebne jest mi PW od mikiego77, w którym wyjaśni wszystko po kolei-terminy oddawania tekstu, format pliku z recenzją, styl (niby można mieć własny, ale jakiś szablon jest potrzebny), ilość znaków w tekście (przybliżona) itd.

Oczywiście, gdyby moja recenzja przeszła, to zapytałbym się TeeGee o zgodę na jej publikację na łamach GMzinu.

 

poziom trudności za wysoki (bo tak jest), a ja się będę jak kretyn tłumaczył, że w finalnej wersji już to zmieniłem.

Tak, tu polegliśmy :( . Rzeczywiście-zapytanie o zgodę wcześniej mogłoby zaowocować takimi perełkami ;) Jednak jest tak jak mówiłem-ja jeszcze nie jestem w pełni redaktorem, jedynie na niego kandyduję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale przynajmniej poczekajcie na premierę ;). Te kilka dni Was nie zbawi. Zwłaszcza, że tak pewnie dostaniecie ode mnie jakieś ciekawsze materiały na temat gry (kolejny powód, żeby gadać z twórcą zanim się napisze reckę).

 

Zresztą wszystko Adsterowi w PMie wyłożyłem...

 

Choć oczywiście jeśli ktoś to pisze jako tekst kwalifikacyjny (nie do publikacji), to nic mi do tego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugiego posta po rząd ale...

Minęły już prawie 2 tygodnie, a żadnej recki jeszcze nie czytałem. Wiem, że macie jeszcze kilka dni, ale chciałbym wiedzieć, że pracujecie. To może prześlijcie mi na PM chociaż pięć zdań ze swoje recki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły już prawie 2 tygodnie, a żadnej recki jeszcze nie czytałem. Wiem, że macie jeszcze kilka dni, ale chciałbym wiedzieć, że pracujecie. To może prześlijcie mi na PM chociaż pięć zdań ze swoje recki.

 

A czy ONI wiedzą że ty pracujesz, a nie siedzisz na tyłku i czekasz na ostatnią chwilę żeby na odwal się wszystko zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzą bo ja tak nie robię.

 

Tja, akurat. Pacio ci grafiki nie zrobi bo nie ma do czego. Nie dostał żadnych artów, screenów, a co będzie jak i tak zrobi (tak ze 4 strony) a potem wyjdzie że to na jedną stronę recka była albo w ogóle odpadło z numeru? :]

 

Po prostu jesteś kiepskim redaktorem naczelnym i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek ma trochę racji. Właściwie to my-redaktorzy właściwie nic nie wiemy. TeeGee się napoci, by przygotować wersję recenzencką MAGI, zbierze do kupy jakieś dodatkowe materiały, ja odwalę reckę na 12000 znaków, ktoś tam napisze kurs PHP, a potem wyjdzie jedna wielka KICHA z powodu braku przygotowania samego zina!

 

Mimo to jestem dobrej myśli i wierzę w KAŻDEGO członka zespołu redaktorskiego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki77@-A może byś tak zarzucił jakimiś szkicami i projektami zina, co??? Jako członkowie teamu mamy prawo mieć wgląd na takie rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...