Skocz do zawartości

Game Maker 7.0


Pieter

Rekomendowane odpowiedzi

@Fire:

 

Ang znam dobrze no ale nie wszystko rozumiem i chciał bym żeby mi to wytłumaczono nie musisz mi tu wyjeżdżać z takimi tekstami...

 

@temat:

 

skoro to są "Dyskusje o GM, Rozmowy na temat nowych wersji programu, funkcji itd" to dlaczego odsyłacie mnie do todo? To tak możecie robić w każdym temacie i ten dział był by bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee. To skoro znasz Englisza, umiesz czytać, jesteś człowiekiem rozumnym... to dlaczego nie możesz sobie przeczytać informacji z oficjalnej strony?

 

W GM7 nic ciekawego dla mnie nie dojdzie, zainteresowała mnie tylko trochę udoskonalona obsługa DSów. I tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak można to było zrobić sprite_set_alpha_from_sprite, a GM7 będzie obsługiwał alfę tylko w zewnętrznych plikach. Szczerze mówiąc, nie podoba mi się idea trzymania całej grafy w łatwo dostępnych, oddzielnych plikach .png i raczej pozostanę przy starych metodach.

 

Dla mnie GM7 to kompatybilność z Vista i wrapperami w stylu Armadillo. To jak dla mnie bardzo dużo, choć nie nazwał bym tych zmian zbyt "efektownymi" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja narazie na gm 7.0 nie przechodze. Po prostu to jest porażka. Liczyłem na wiele,jak to z każdym numerkiem , myslałem że będę mógł wykorzystać możliwości mojej karty graficznej na maxa,a tu co, moge sobie pocałować w tyłek i dać gre na sita, którego wole sam napisać i dać wam linka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także pozostaję przy 6.1. Właściwie wszystkie zmiany, które nastąpiły w wersji 7.0 można zastąpić w 6.1 różnymi metodami. (System rozszerzeń - łoł, ale po co mi to?) Jedyną rzeczą, dla której można by się przerzucić na 7.0, to to, że ludzie teraz już robią dla niego dll-e, nie dla 6.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

No tak, jedyne dla was zmiany to głównie button, bo i tak żadnych zaawansowanych funkcji nie wykorzystujecie. Ale wiedzcie jedną, pod Vistą i kolejnymi systemami od MS stare gry w GM już nie pójdą. Teraz się tym nie przejmujecie, ale pogadamy za parę lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja np. w farmerze franie mam kilka dlli, aby w 7.0 mi działało wszystko, musiałbym przerobić je na extension, a nie wiem czy wszystkie mi się uda - poza tym to dużo roboty. Nie mniej jednak, używanie rozszerzeń (dlli) w 7.0 stało się dużo bardziej przyjemne (bo projektowanie już nie), i pewnie dlatego M.O zmienił cyferkę z przodu. Ciekaw jestem, kiedy to całe yoyogames wyda nową wersje game makera i w jakim kierunku będą szli (w sumie to mogli by wbudować irrlichta i by mieli po kłopocie, jeżeli chodzi o 3d, aczkolwiek teraz jako extension to też łatwiej go obsłużyć będzie :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ranmus - masz rację, ale czytałem, że za jakieś dwa lata będzie kolejny system. Ale póki co nie warto się przenosić.
I co? Potem będziesz swoje stare projekty (patrząc z punktu widzenia w przyszłości) przerabiał na 7.0? Bezsens. Już teraz teraz się przenosić. Nie myślicie perspektywicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
ja się nie przeniose z innych nieco tajnych powodów xD

Jeżeli chodzi o cracki - to już są :] Może nie jestem psychologiem, ale od razu domysliłem się o czym mowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Potem będziesz swoje stare projekty (patrząc z punktu widzenia w przyszłości) przerabiał na 7.0? Bezsens. Już teraz teraz się przenosić. Nie myślicie perspektywicznie.

 

Podobno zmiany w GML-u nie są wielkie - więc dużo roboty w tym przenoszeniu raczej nie ma. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...