Skocz do zawartości

Windows Vista


Jedi_Master2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wiem, że trzeba iść z duchem czasu, nieustannie upgade`ować itp. itd.. Chodzi mi tylko o jedno-po co Microsoft rezygnuje ze starego; ze starych standardów? :blink:

 

Ja tego kompletnie nie rozumiem. Dobra, niech będzie, że o DOSie wszyscy zapominają, ale np. żadna gra z roku 2005 nie była raczej tworzona pod Vistę i DX 10, a gry nie tworzone pod DX 10 mają na Viście chodzić o 30% wolniej! :boxed:

 

Pytanie: Po co to wszystko i dlaczego???

 

EDIT:

Miałem się nie czepiać, ale co tam... ;P Adster, napisałeś, że Vista ma dużo niepotrzebnych rzeczy, a z drugiej strony żalisz się, że nie ma dos'a i... widzisz tu jakąś silną sprzeczność w twojej wypowiedzi? Bo ja tak. :]

 

Mi tego prawdziwego DOSa w XP BAAAARdzo brakuje i jest mi czasami (i pewnie nie tylko mi) BAAAAAARdzo potrzebny...

Ale jak mówiłem-o DOSie niech świat zapomina, skoro tyle osób jest za jego likwidacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że sam mam Vistę i na prawdę, może nie różni się zbytnio w niektórych aspektach od XP, ale za to dużo WYDAJNIEJSZA, wbrew niektórym opiniom.
A słyszałeś, że gry, które działają pod XP, na Viście działają o ok. 30% wolniej? :)

 

Adster:

Teraz akurat niezupełnie się z Tobą zgadzam ;)

Mnie denerwuje to, że w najnowszym systemie Microsoftu nie ma niczego naprawdę ciekawego, rewolucyjnego, przełomowego. Bill skupił się na pierdółkach w stylu trójwymiarowych okien. I tego właśnie nie rozumiem. Po co wydawać nowy system, który kosztuje kilka razy więcej od XP i tyle samo więcej żre pamięci, wygląda ładniej, a niczego naprawdę ciekawego nie oferuje. No, chyba że chodzi o kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adster, jeśli myślisz że producenci hardware'u będą się trzymali cały czas tych samych standardów to się mylisz. Przecież np. procesory nie będą rozwijane cały czas na taktowaniu zegara :P

 

Fakt że jeśli zmieni ci się osprzętowanie to i oprogramowanie też - za tym idą standardy i inne pierdoły.

 

A jak brakuje wam DOSa to macie FreeDOSa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adster, jeśli myślisz że producenci hardware'u będą się trzymali cały czas tych samych standardów to się mylisz. Przecież np. procesory nie będą rozwijane cały czas na taktowaniu zegara :P

 

Fakt że jeśli zmieni ci się osprzętowanie to i oprogramowanie też - za tym idą standardy i inne pierdoły.

 

Ja popieram zasadę "rewolucji bez rewolucyjnych konsekwencji" tzn. tworzenie nowego i jednoczesne uwzględnianie starych rozwiązań tak, by się sprawdzały w nowym "ubraniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wpadanie w to same błędne koło. Czasami lepiej zrobić coś z niczego niż budować to na "gotowcu". Fakt że czasami trzeba coś wykorzystać by móc coś lepszego zrobić - ale nie zawsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jest sens w tym, że Vista jest taka, a nie inna-przeceż jeżeli np: w Call of Duty komputer x wyciąga max 40 fps, to na tym sprzęcie Vista nie miałaby prawa chodzić, a jeżeli na komputerze y Call of Duty mógłby teoretycznie wyciągać 130 fps (a nie wyciągnie, bo w grze wbudowane jest ograniczenie fps), to nawet obecność Visty nie będzie odczuwalna pomimo o 30% mniejszej liczby fps. Jest w tym jakaś logika :) , do jasnej...chyba straciłem na zawsze swój kolejny argument. Jedyne, co mnie teraz denerwuje, to to samo,co Dark Maximala-skupienie sił Microsoftu na wyglądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nowiuśkie (i ponoć bezpieczne) jądro to co? :P poza tym ta dyskusja robi się imo śmieszna. Ranma ma rację, nie ma co oceniać nowych okien jeśli się ich nie widziało/nie korzystało. to tak jakby powiedzieć, że gentoo śmierdzi tylko dlatego, że niecierpliwi ludzie nie mogą znieść kompilowania byle jakiej rzeczy :D

 

tak więc z oceną, marudzeniem, narzekaniem poczekajcie do swojego pierwszego, osobistego testu, o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo microsoft to też kanciaże. Każdy kto wskazał choć jeden błąd i wysłał go to microsoftu (i oczywiście był zarejestrowany wśród betatesterów) miał otrzymąc vu za darmo! Jeden informatyk, znajomy mojej mamy znalazł błeda w porcie 101 (nie pamiętam już jaki) wysłał go do microsoftu, a oni mu odpisali że

Wszystko zależy od pana konfiguracji, ale ten błąd zostanie wzięty pod uwagę

no i nie dostał vu :(

A słyszałeś, że gry, które działają pod XP, na Viście działają o ok. 30% wolniej?

 

owszem, słyszałem, ale to była plotka krążąca u nas po klasie więc wolałem plotek nie pisać :(

Ranma ma rację, nie ma co oceniać nowych okien jeśli się ich nie widziało/nie korzystało

 

mialem na xp windows vista style. BŁE!! nie dość, że miałem w połowie system zwalony i musiałem robić format dysku (w sumie to nie tylko wina tego, dobrało mi się też wtedy kilku hackerów), to jeszcze wiele żeczy było mało czytelnych. Zamykamy dyskusje na tym, że nie polceam nikomu visty (ani vista style)i nigdy nie polecałem. Ona jest poprostu przepakowana (jak to mój brat powiedział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Mi tego prawdziwego DOSa w XP BAAAARdzo brakuje i jest mi czasami (i pewnie nie tylko mi) BAAAAAARdzo potrzebny...

Ale jak mówiłem-o DOSie niech świat zapomina, skoro tyle osób jest za jego likwidacją...

A mi w ogóle dos nie potrzebny, tak więc napisałeś trochę egoistycznie, bo wygłaszasz orędzie w sprawie funkcjonalności systemu na podstawie swoich subiektywnych odczuć. Inne bajery uważasz za zbędne, ale nie zastanowiłeś się tak naprawdę czy ktoś z nich jednak korzysta. Prawda jest taka, że w windowsie na starcie specjalnie jest dużo usług powłączanych na starcie po to by ludzie zainteresowani mogli od razu z nich korzystać. Jest to balansowanie pomiędzy "rośnięciem systemu" a zaspokojeniem jak największej puli potrzeb. System mógłby oczywiście pozostać pusty i wszystko trzeba by było doinstalować ręcznie, ale prawda jest taka, że większość chce mieć wszystko od razu, a po drugie wyszłyby koszta wdrożenia. Jak linuksiarze konfigurują swój system, to czemu Ty jako indywidualny użytkownik nie możesz poświęcić chwili czasu i personalizując komputer powyłączać zbędne elementy? Ja praktycznie reinstaluję system tylko przy poważnej modernizacji komputera, a tak to co pół roku poświęcam te parę godzin na np. odsyfianie systemu po instalowaniu dużej puli programów czy gier - a i tak mi do praktycznie nic nie daje poza satysfakcją gdyż dbam o system i nie muszę zbyt często sprzątać. ;)

 

Ja popieram zasadę "rewolucji bez rewolucyjnych konsekwencji" tzn. tworzenie nowego i jednoczesne uwzględnianie starych rozwiązań tak, by się sprawdzały w nowym "ubraniu".
To jest właśnie idea, która zamiast pomagać, często spowalnia tylko rozwój. DOS był trzymany praktycznie do Windows ME, a większość go już dawno nie stosowała. Moim zdanie znaczący postęp nie powinien być hamowany KOSZTOWNĄ wsteczną kompatybilną. W dzisiejszych czasach od tego są emulatory i systemy wirtualizycjne. W ogóle pecety powinny już dawno forsować 64 bity i skończyć całkowicie ze strukturą x86 na rzecz jakiegoś nowo zaprojektowanego RISC'a.

 

Teraz kwestia wyglądu Visty. Kurcze, ja tego nie rozumiem. Jak Windows ma ulepszoną grafikę to skamlenia, że tylko na tym się skupili i po co to komu. A jak linuksowe gui doganiają, skopiują to i owo czy przegonią to są tylko oklaski, że linuks lepszy, ładniejszy i w ogóle...

System to system, nie musi wyglądać brzydko. Ja się cieszę jak coś z czego korzystam wygląda estetycznie oraz poprawia funkcjonalność. Nie wiem kto z was testował vistę, ale naprawdę przyjemniej się pracuje w porównaniu do xp'ka, ponieważ ulepszenia i ułatwienia widać na każdym kroku.

Dodatkowo dopowiem, że windows vista nie ma trójwymiarowych okien - dodali tylko prócz zwykłego przełączania alt+tab bardziej efektowne windows+tab i to wszystko. Prawdziwe 3D macie w XGL, tam okna się wyginają, jest kostka i w ogóle szmery bajery. To są dopiero niepotrzebne pierdoły. Osobiście mi najbardziej w aero podoba się to, że podląd okna jest osobno renderowany i korzysta z video memory, dzięki czemu mamy możliwość podglądu. A tak to z chęcią bym wyłączył te aero (i tak robię). Żeby dorzucić oliwy do ognia, testowałem z kuzynem viste oraz novell sled i obaj doszliśmy do takiego wniosku:

- xgl jest znacznie bardziej efektowny od aero, ten drugi wygląda w tym względzie jak amatorka

- samo w sobie aero jest ładniejsze niż większość gui+xgl oraz bardziej funkcjonalne w codziennej pracy. xgl jest bardziej męczący, tzn. przy dłuższym użytkowaniu ma się chęć go wyłączyć.

 

@Dark Maximal

A słyszałeś, że gry, które działają pod XP, na Viście działają o ok. 30% wolniej?
Ja słyszałem i było to nawet potwierdzone przez MS, ale to się tyczy starszych gier. Jednak poszukaj wyników testów najnowszych gier i sterowników od ati. Testowane gry chodziły zazwyczaj tak samo szybko, troszkę wolniej lub ciut szybciej. Z tego co pamiętam, to Company Heroes na bodajże core 2 duo i ati x1950 xtx chodzi szybciej pod vistą, a fear wolniej. Nie wiem jak sprawa wygląda ze słabszymi sprzętami. Ogólnie zasada jest taka, że im potężniejszy masz sprzęt tym różnica wydajności visty do xp maleje, a w pewnym momencie vista staje się wydajniejsza. Dodając do tego ciągły rozwój techniki, problem ten wkrótce sam się rozwiąże.

 

Ramy. Vista ma system prefetch i działa on na takiej zasadzie, że usadawia się na wolnej pamięci i alokuje w niej najczęściej używany soft, który dostaje potem "boosta" przy starcie. Dodatkowo specjalnie zabiera wolny ram na przyszłość, jednak jest jedno małe ale... ta przestrzeń tak naprawdę jest ciągle dostępna i gotowa do użycia przez inne programy. Jak zacznie starczać ramu, prefetch szybko zwalnia swoje zapasy bez straty wydajności. Podobnie jest w linuksach, kiedyś (jak zaczynałem przygodę z pingwinem) dziwiłem się że na serwerze jest ciągle prawie 100% zajętości przy praktycznie zerowym obciążeniu ze strony programów. ;)

 

No i teraz najważniejsze. Prawda jest taka, że Vista by miała znacznie mniejsze wymagania gdyby Microsoft tak chciał, ale nie chce. Dlaczego? Umowy, umowy i jeszcze raz umowy... z producentami sprzętu. Proszę nie zwalać wszystkiego na MS, gdyż oni sami są naciskani przez innych. Microsoft zapewnia ogromny zbyt na nowy sprzęt, a producenci sprzętu odwzajemniają się w postaci ultra szybkiej obsługi nowego systemu, dlatego też nie dziwcie się, że jest mało sterowników pod linuksa. ;) Przykładowo powiem, że dwa miesiące temu miałem kłopoty z moją sieciówką bo nie było sterowników do Vista (RC2). Przedwczoraj postanowiłem odpalić ten system to tak długiej przerwie. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, że pościągały się automatycznie najnowsze sterowniki do mojego sprzętu. :)

 

Osobiście sam jestem zwolennikiem visty (i noszę się z zamiarem kupna boxa angielskiej wersji home premium z usa gdyż tam jest znacznie taniej). Jaki to powód? Bo jest od razu .net i to w wersji 3.0, a w niej przydatne dla mnie funkcje jak LINQ, a do tego XAML i całkowicie nowe możliwości. Ja się cieszę jak ludzie przechodzą na nowy system, gdyż człowiek jest z reguły strasznym leniem i marudą. Napiszesz jakąś aplikację w .net, to się okaże, że klient nie ma frameworka i weź tu mu powiedz by ściągnął dodatkowo 20MB plik z jakimś czymś i to jeszcze zainstalował. ;P A tak ten problem znika mi całkowicie, tak więc przesiadajcie się na vistę masowo, a oszczędzicie mi problemów...<szyderczy_śmiech>muahahaha</szyderczy_śmiech>:]

 

JEDI_MASTER:

Piszesz jak potłuczony. Instalacja na xp jakiegoś nieoficjalnego pakietu przypominającego vistę - no kurde, ale to nie jest żaden argument, na to co skomentowałeś. Prawie robi WIELKĄ RÓŻNICĘ! :] Równie dobrze możesz nagrać jakiegoś modpacka na linuksa. Tylko że wtedy co, zaczniesz zachwalać vistę?

A z tym błędem znalezionym przez twojego kumpla, to coś kręcisz, bo z autopsji wiem, że jednak osoby, które wskazały konkretne problemy, dostały jednak te visty. Poza tym nie każdy, ale aktywni testerzy, za poważne błędy, a nie jakieś te same duperelki, które zgłaszane są xxxxx razy dziennie przez różne osoby. Inaczej doprowadziłoby to do nadużyć, ponieważ ktoś odkrył poważny błąd, potem rozesłał wiadomość do wielu użytkowników, którzy nic nie zrobili dla rozwoju visty, oni dalej by zgłosili ten błąd i co? Nagroda dla wszystkich? Daj spokój.

 

EDIT:

Ewentualne błędy stylistyczne, ortograficzne, interpunkcyjne sponsorowane debilnością Firefoksa... Właśnie poprawiałem znaczną część wypowiedzi, w związku z czym kasując sobie jedno zdanie przy pomocy wciśniętego klawisza backspace, nagle w połowie zdania zamiast usunąć kolejną z rzędu literkę, FF cofnął mi stronę, nosz k....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest mój kumpel tylko poważny informatyk :P :P który bije na swoim zawodzie kupę kasy (nie będę mówił całej jego biografi, bo to nie ma przcież sensu). Pozatym jak powiedziałem NIE PAMIĘTAM JAKI TO BŁĄD! Jak będzie mi kilka żeczay naprawiać to się przy okazji się go zapytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tego prawdziwego DOSa w XP BAAAARdzo brakuje i jest mi czasami (i pewnie nie tylko mi) BAAAAAARdzo potrzebny...

Ale jak mówiłem-o DOSie niech świat zapomina, skoro tyle osób jest za jego likwidacją...

Ja też kiedyś tak uważałem, ale odkąd mam Linux i na nim Basha, to zrozumiałem jak przestarzały jest DOS i jak beznadziejną konsolą jest CMD :) . Z emulatora DOS to korzystam tylko do odpalenia Strikera i nic więcej. Jeżeli już miałbym się bawić w jakąś konsolę na Windowsie, to poszukałbym jakiegoś porta Basha pod Windows i tyle :) . Po prostu, DOS jest przestarzały.

 

Poza tym, ktoś może wie, jak w Vista został rozwiązany problem kont administratora? Bo ja słyszałem, że ma być coś na wzór Linux, że się działa na zwykłym użytkowniku i jak coś potrzeba więcej, to się wpisuje hasło administratora. Będzie też tak na Vista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, ktoś może wie, jak w Vista został rozwiązany problem kont administratora? Bo ja słyszałem, że ma być coś na wzór Linux, że się działa na zwykłym użytkowniku i jak coś potrzeba więcej, to się wpisuje hasło administratora. Będzie też tak na Vista?

 

W xp jest podobnie,jak np. instalka wymaga uprawnień admina, to sie bierze "Uruchom jako..." wybiera sie konto admina,wpisuje hasło i jazda :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Wisznu: nie jest tak samo, gdyż w Viscie tak jak w linuksie automatycznie wyskakuje okno w celu autoryzacji. Dodatkowo jeżeli siedzimy na koncie administratora, to przed ważnymi procesami system pyta się czy jesteśmy pewni - zabezpieczenie przed automatycznie wykonującymi się złośliwymi skryptami.

 

@Marmot: cmd w windowsach to tylko do podstawowych rzeczy służy. Chcesz mieć prawdziwą konsolę - od tego jest powershell, o którym możesz poczytać na wikipedii. Coś jak bash, ale nie wiem czy lepsze, bo nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na xp jakiegoś nieoficjalnego pakietu przypominającego vistę - no kurde, ale to nie jest żaden argument, na to co skomentowałeś. Prawie robi WIELKĄ RÓŻNICĘ! Równie dobrze możesz nagrać jakiegoś modpacka na linuksa. Tylko że wtedy co, zaczniesz zachwalać vistę?

 

Ranma ma rację, nie ma co oceniać nowych okien jeśli się ich nie widziało/nie korzystało

 

chodziło mi o wygląd :P! wszystko w tej viscie jest bardzo nieczytelne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gruchota:

1,7GHz

256MB RAMu

Karta graficzna GeForce 440 MMX 64MB

Dysk: 40GB :o

Używam XP Professional i nieraz mnie doprowadza do szału :D

 

Nowe gry mi już na niego nie wchodzą...

 

Taaaa, chciałbym mieć taki komputer :crying:

Ciesz się tym, co masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oh, dziękuję za odświeżenie tego tematu ! Na pierwszym miejscu chciałbym wam powiedzieć, jakim cudownym wynalazkiem jest system Windows Vista ! To istne cudo współczesnej technologii inforamtycznej i najwyższego poziomu bezpieczeństwa ! A gry sie robi pod Viste tera żeby nie było xP

 

@Up: No, hm, wątpię, czy tak niskie ceny są teraz za oryginalny system... Ja kupiłem Home premium za 550 zł, a później Ultimate za 1100... Ultimate oddałem dla rodziny, a Premium se zupgradowałem do Visty za 300zł... Nie sądzę, żeby tak szybko ceny spadły :P Chociaż jeśli tak, to z chęcią znów kupię i komuś podaruję... Żeby jeszcze Office 2007 tak spadł, bo muszę sobie kupić Professional, a kupiłem omyłkowo Plus xD

 

@Down: Osh ty ! Jakże ci nie wstyd ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nie mam Visty. Mam XP i sie ciesze!

 

zgadzam się! ja nażekam tylko na mojego kompa

 

procek pentium4 2.8 512 mb ramu <- ok nie jest źle :D

 

karta: jest tragicznie -> gforce mx 4000 128 mb

 

dlaczego? KARTA NIE JEST ZGODNA Z SHIDER1 i mi carboon nie chodzi! buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....

 

a apropo visty: miałem, ale po tym jak zacząłem z niej użytkować, płyta poleciała za okno i jakiś żebrak se wziął i wszyscy zadowoleni! wróciłem do xp. Jednak za niedługo znowu będzie trzeba wrócic do visty, tak czy siak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co tak się cackać z kupowaniem kolejnego systemu za ok. 500zł, jak można ściągnąć za darmo Linux, w którym te wszystkie unowocześnienia dotyczące sieci (min. IPv6) już było dawno, a rozwój tego hamował właśnie Microsoft swoją opieszałością. No i chciałem wam dać pewien obrazek promujący Ubuntu Linux, ale się powstrzymałem, bo jako, że jestem moderatorem, to by mnie Ranmus zatłukł za niego :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Namawianie do piractwa ! Nieładnie ... xD

 

@Supavader: No, od biedy bedzie, może nie wyskoczę przez okno xD No ale jak karta nie jest kompatybilna z shaderem... Eh, ten jedyny raz przeboleję, ale następnym razem zrobię piekło :twisted: muahahaha !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję wysłuchać relacji jednego ze znajomych, który ma Vistę (ten typ, który kupuje sobie terabajtowe HDD ;) ). Podobno jest miodzio! Jedyny problem jaki się pojawił, to kompatybilność z kartą dźwiękową, ale i to udało się rozwiązać. Kumpel komputer ma dość potężny. Vista uruchamia się w średnim tempie, "chodzi" dobrze. W sumie nie wiem, po co tyle skamlałem wcześniej ;)

 

Odwołuję większość moich poprzednich słów. Zresztą ja i tak pozostaję przy "ikspe", więc co mnie jakaś tam "Viśta" obchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja powiem tak, zweryfikowałem swoją opinię o Viście i w tej chwili jest już mało optymistyczna (ale ciągle optymistyczna), po prostu strasznie mnie wkurzają takie rzeczy jak to, że przy instalacji softu UAC tymczasowo nadaje uprawnienia administratorskie. I w tym momencie wszystkie zabezpieczenia biorą w łeb...

 

Ogólnie co teraz powiem? Jak komuś się nie śpieszy, niech poczeka. Może w SP1 poprawią różne pierdółki. Ale ogólnie system jest wygodny, jest .net 3.0, ipv6, dx10 oraz parę udogodnień systemowych.

 

Tylko, że jeżeli Vienna ma wyjść za 2 lata, to ja dziękuję i z XP przeczekam ten czas. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus@-ja się dowiedziałem tyle, że instalacja i weryfikacja trwa bardzo dłuuuugo...ale dowiadywać się, a zobaczyć na własne oczy to dwie różne sprawy.

 

Pomimo, że w wielu aspektach przekonałem się do Visty, to pozostaję przy "lekko pesymistycznym" zdaniu.

 

EDIT: Vienna??? Co to do qfy nędzy za po****** nazwa (przepraszam, ale taka jest moja pierwsza reakcja). Poza tym widać już Twoim przykładzie Ranmus, że polityka wydawnicza Microsoftu chyba na dłuższą metę jest trochę niedopracowana (bo zapewne nie tylko Ty tak pomyślałeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A właśnie, przypomniało mi się czemu DOS'a nie ma i już nigdy nie będzie. Otóż w DOS programy uruchamiane są w trybie rzeczywistym, natomiast każdy porządny system operacyjny odpala programy w trybie chronionym. Wytłuściłem to słowo, ponieważ po nazwie domyśl się o co chodzi, gdyż nie chce mi się tłumaczyć. :P Dodatkowo DOS nie obsługuje wielu procesów (programów) na raz. Z linuksem nie ma takich problemów kompatybilności gdyż od początku był zrobiony jako system działający w trybie chronionym. Natomiast DOS to straszny staroć z bardzo zamierzchłych czasów, kiedy po Ziemi ganiały dinozaury, a za telefon robiły puszki konserwowe połączone lianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie o obu trybach...no, niech będzie, że DOS to nikomu niepotrzebny "gadżet" (tzn. staroć) :P

 

PS.Przy okazji poznałem dwa nowe pojęcia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...